02.12.2013
Orliki starsze biorą udział w lidze halowejW niedziele 1 grudnia rozpoczęła się Młodzieżowa Ligi Piłki Nożnej Halowej w Trzemesznie pod nazwą Kapi Cup w której bierze udział jedna z drużyn Polonii Środa - orliki starsze.
Do ligi tej zgłoszonych jest 9 drużyn w tym dwie drużyny organizatora, dwie drużyny Mieszka Gniezno oraz dwie Gniewka Gniezno, natomiast po jednej ekipie zgłosiły się Pogoń Mogilno i nasza Polonia.
Mecze te rozgrywane są systemem ligowym, a każdy mecz trwa 2 x 10 min. Podczas pierwszej kolejki spotkań Polonia rozegrała mecze z: Gniewko Gniezno 2004 – Mecz toczył się na wyrównanym poziomie, lecz to Polonia zwyciężyła po jedynym golu, którego strzelcem był Marcel Scholz wykorzystując rzut wolny.
Mieszko Carbo Gniezno Biali – Polonia bez problemu poradziła sobie z rywalem pokonując rywali z Gniezno aż 3:0. Na listę strzelców dwa razy wpisał się Kuba Kusik oraz jedno trafienie zaliczył Marcel Scholz.
Gniewko Gniezno 2003 – W pierwszej połowie poloniści spisywali się bardzo dobrze strzelając 2 bramki, których autorami był Michał Kościelniak i Kuba Kusik. Niestety w drugiej połowie piłkarze reprezentujący drużynę Gniewka zdołali odrobić straty i w końcowym efekcie mecz zakończył się remisem 2:2.
Dodatkowo Wiktor Król otrzymując czerwoną kartkę musiał opuścić boisko po zagraniu ręką za polem karnym, przez co ostatnie 2 minuty Polonia grała w osłabieniu. Podczas niedzielnych spotkań bardzo dobrze spisywał się Kuba Kusik, który mimo gry jako nominalny obrońca, potrafił przeprowadzić piłkę na połowę rywala, a także dobrze ustawić się pod jego bramką.
Drużynę ze Środy podczas rozgrywek w Trzemesznie reprezentuje 13 zawodników, natomiast podczas niedzielnych spotkań brało udział 10 piłkarzy.
W. Król, M. Dolata, M. Ochowiak, J. Szymczak, K. Kusik, I. Motyl, K. Poznański, M. Hulewicz, M. Scholz, M. Kościelniak
Najnowsze aktualności
-
29.08.2012
Bądź z nami! Kibicuj!
W najbliższą sobotę piłkarze Polonii Środa Wielkopolska rozegrają drugi w tym sezonie mecz na własnym boisku. Rywalem średzian będzie spadkowicz z drugiej ligi Nielba Wągrowiec.
-
28.08.2012
Bartosz Bartkowiak powołany do kadry
Bartosz Bartkowiak został powołany do kadry okręgu poznańskiego. Jest to już kolejne powołanie dla naszego zawodnika.
-
28.08.2012
Zbigniew Giełda arbitrem meczu Jamajka - Polonia II
Zbigniew Giełda ze Śremu reprezentujący Kolegium Sędziów WZPN posiędziuje środowy meczu Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego pomiędzy Jamajką Cynk Boys Śrem, a rezerwami Polonii Środa Wielkopolska.
-
28.08.2012
Zapowiedź II rundy Pucharu Polski
Już jutro odbędzie się druga runda rozgrywek o Puchar Polski strefy poznańskiej. Rozegrane zostanie dziewiętnaście spotkań.
-
28.08.2012
Terminarze zespołów młodzieżowych
Znane są już terminarze rozgrywek młodzieżowych w których występować będą drużyny Polonii Środa Wielkopolska. W tym sezonie nasz klub zgłosił sześć drużyn co łącznie z dwiema drużynami seniorów i jedną kobiet daje dziewięć zespołów, które rywalizować będą w rozgrywkach ligowych.
-
28.08.2012
Jamajka Cynk Boys Śrem - Polonia II Środa, środa - 17:00
W najbliższą środę rezerwy Polonii Środa Wielkopolska rozgrają pierwszy mecz w Pucharze Polski strefy poznańskiej. Rywalem naszego zespołu będzie drużyna Jamajki Cynk Boys Śrem.
-
27.08.2012
Sonda: Czy Polonia II awansuje do III rundy Pucharu Polski?
Już w najbliższa środę rezerwy Polonii Środa Wielkopolska rozpoczną pierwszy mecz w Pucharze Polski strefy poznańskiej. Przeciwnikiem naszego zespołu w drugiej rudzie rozgrywek będzie drużyna Jamajki Cynk Boys Śrem.
-
27.08.2012
Podsumowanie 2. kolejki klasy A
31 bramek padło w siedmiu meczach drugiej kolejki rozgrywek o mistrzostwo poznańskiej klasy A grupy I. Najwięcej - siedem – zobaczyli kibice naszej Polonii.























































