03.06.2013
Orliki młodsze zagrały w GnieźnieW dzień dziecka zawodnicy orlika młodszego uczestniczyli w turnieju organizowanym przez drużynę Gniewka Gniezno. W turnieju tym udział wzięło 6 drużyn z czego trzy to ekipy reprezentujące drużynę gospodarza, oprócz Polonii Środa w turnieju brały udział także Mieszko Gniezno oraz Lechia Kostrzyn.
Turniej został rozegrany systemem ligowym czyli każdy z każdym a więc wszystkie drużyny rozegrały łącznie 5 meczy po 12 min.
Nasi młodzi poloniści w pierwszym swoim meczu zmierzyli się z trzecią drużyną gospodarza, którą tworzyli chłopcy z rocznika 2004. Mecz ten był wyrównany i też takim rezultatem zakończyło się to spotkanie. Jako pierwsi bramkę strzelili piłkarze Gniewka, a chwilę przed końcem meczu bramkę na 1:1 dla Polonii zdobył Stasiu Kornaszewski.
W drugim meczu Polonia zmierzyła się z najsilniejszą drużyną tego dnia na turnieju – Lechią Kostrzyn, która podczas całego turnieju straciła tylko 1 bramkę, bramkę którą zdobył Michał Kościelniak. Jednak ta bramka nie dała Nam punktów gdyż mecz ten przegraliśmy w rezultacie 2:1, gdyż pierwszą bramkę straciliśmy po faulu w polu karnym, co też przyniosło rzut karny dla przeciwnika i przy dobrze wykonanym strzale, także bramkę dającą 1:0. Druga bramkę straciliśmy po złej komunikacji między Naszymi obrońcami. Tylko jednym trafieniem zdołali odpowiedzieć Nasi piłkarze, a dokładniej, wcześniej wspomniany Michał Kościelniak.
W kolejnym meczu spotkaliśmy się z drugą drużyną Gniewka Gniezno. Mecz także był wyrównany lecz więcej szczęścia mieli gospodarze którzy wygrali to spotkanie wynikiem 1:0.
Jeszcze przed przerwą na obiad Nasi piłkarze zmierzyli się z pierwszą drużyną Gniewka. Po raz kolejny w tym turnieju zabrakło szczęścia i napastnika który wykończyłby okazje do zdobycia bramki. Drużyna z Gniezna może cieszyć się dużym szczęściem, gdyż w ostatniej sekundzie meczu zdobyli jedyną bramkę tego meczu, która dała im 3 pkt.
W ostatnim meczu poloniści spotkali się z Mieszkiem Gniezno, który podczas całego turnieju nie zdobył żadnej bramki. Nasi piłkarze także nie dali sobie strzelić bramki a w zamian pokonali 3 razy bramkarza drużyny przeciwnej. Pierwszą bramkę zdobył Kuba Kusik, który strzałem prawą nogą zza pola karnego pierwszy raz umieścił piłkę w bramce, a chwilę później wykorzystał rzut karny po ręce jednego z rywala. Trzecią bramkę dla Polonii zdobył Marce Scholz.
Tym sposobem Polonia zdobyła łącznie 4 pkt., które dały tylko 5 miejsce na 6 biorących udział w tym turnieju. Gra całej drużyny wyglądała bardzo dobrze, lecz brakowało wykończenia w linii ataku. W formacji obrony dobrze radził sobie Jędrek Szymczak wraz z Gracjanem Kuszą i Mateuszem Dziadkiem, a także Nasz bramkarz Sebastian Łopatka, który kilkukrotnie swoimi wspaniałymi interwencjami ratował Naszą drużynę od straty bramki. Bardzo dobry występ na tym turnieju zaliczył strzelec dwóch bramek w ostatnim meczu – Kuba Kusik, który był liderem Naszej drużyny podczas tego turnieju.
Na pochwalę zasługuje także Mateusz Ochowiak, dla którego był to pierwszy występ na turnieju reprezentując drużynę ze Środy.
Polonia wstąpiła w składzie Sebastian łopatka, Jędrzej Szymczak, Michał Hulewicz, Gracjan Kusza, Kuba Kusik, Marek Dolata, Marcel Scholz, Stasiu Kornaszewski, Michał Kościelniak, Mateusz Dziadek, Mateusz Ochowiak
Najnowsze aktualności
-
04.08.2024
Horror z happy endem
W sobotę 3 sierpnia piłkarze Polonii Środa zainaugurowali rozgrywki III ligi sezonu 2024/25. W pierwszym meczu zmieniona personalnie średzka ekipa mierzyła się w Wolinie z tamtejszym zespołem Vinety.
-
02.08.2024
Polonia gra dalej w Pucharze
W piątkowy wieczór trzeci zespół Polonii Środa rozpoczął swoją przygodę w okręgowym Pucharze Polski. Rywalem podopiecznych Łukasza Kaczałki była Wełnianka Kiszkowo.
-
02.08.2024
Składy 2. lig okręgowych w rundzie jesiennej 2024/2025
Wydział Gier i Ewidencji Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej podał składy 2. ligi okręgowej w kategoriach junior, trampkarz oraz młodzik. Na tym poziomie będą rywalizować cztery zespoły Polonii: 2010 III, 2012 II, 2013 II oraz juniorki.
-
01.08.2024
Transmisja z Wolina
W spotkaniu 1. kolejki III ligi grupy 2 nowego sezonu piłkarze Polonii Środa zmierzą się z Vinetą Wolin.
Z tego meczu przeprowadzimy bezpośrednią transmisję na naszym kanale na You Tubie. Początek transmisji w sobotę 3.08 o godzinie 17:50.
-
30.07.2024
Składy 1. lig okręgowych w rundzie jesiennej 2024/2025
Wydział Gier i Ewidencji Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej podał składy 1. ligi okręgowej w kategoriach junior, trampkarz oraz młodzik. Na tym poziomie będą rywalizować cztery zespoły Polonii: 2008 II, 2010 II, 2011 II oraz 2012/2013 II.
-
29.07.2024
Czternasty sezon rozpoczną w Wolinie
Przed piłkarzami Polonii Środa Wielkopolska czternasty sezon na poziomie trzeciej ligi. Kampanię 2024/25 poloniści rozpoczną na wyspie Wolin gdzie zmierzą się z miejscową Vinetą.
-
28.07.2024
Remis z rezerwami Miedzi
W drugim sobotnim spotkaniu towarzyskim piłkarze Polonii Środa podejmowali na własnym boisku Miedź II Legnica.
-
28.07.2024
Bez bramek z Lechem Poznań
W sobotnie przedpołudnie zespół Polonii Środa Wielkopolska w meczu towarzyskim podejmował na własnym boisku drugi zespół Lecha Poznań. Spotkanie dwóch trzecioligowców rozpoczęło się punktualnie o 10:30.

























































