22.04.2013
Orliki młodsze pokonały Lecha PoznańW późne niedziele popołudnie drużyna Orlika młodszego zmierzyła się z kolejnym rywalem którym był Lech I Poznań. Mecz ten rozegrany został w Poznaniu na ul Armii Poznań. Rywal jak sama nazwa wskazuje, bardzo silny, prezentujący dobry poziom gry. W ostatnich meczach pomiędzy Polonią a Lechem to drużyna z Poznania była lepsza, gdyż w ubiegłym sezonie w pierwszym meczu był remis a w drugim wygrał Lech. W niedzielnym spotkaniu na boisku było widać walkę, zaangażowanie i chęć gry zarówno w jednej jak i drugiej drużynie.
Po pierwszym gwizdku sędziego, który sygnalizował rozpoczęcie zawodów, Lech Poznań miał przewagę. Łatwo przedostawał się pod Naszą bramkę, szybka gra utrudniała Naszym piłkarzom przejęcie piłki. Już w 3 minucie po jednej z takich akcji bramkarz średzkiej Polonii musiał wyciągać piłkę z bramki gdyż strzał z narożnika pola karnego okazał się zbyt precyzyjny. Z minuty na minutę Polonia starała się dorównać drużynie z Poznania co przyniosło bramkę wyrównującą w 7 minucie. Strzelcem był Aleksander Kluczyński, który wykorzystał zamieszanie pod bramką rywali spowodowane dośrodkowaniem z rzutu rożnego. Od tego momenty gra zaczęła się wyrównywać lecz nadal ze wskazaniem na drużynę z koziołkiem na piersi. Pod koniec pierwszej połowy Polonia straciła dwie bramki które spowodowane były słabym upilnowaniem rywala pod Naszą bramką. Bramki te wpadły kolejno w 18 i 23 minucie.
W trakcie przerwy chłopcy ze Środy Wlkp. dostali od trenera mocny zastrzyk motywacji na drugą część meczu co przyniosło skutek już minutę po wznowieniu gry. W 26 min dobrym strzałem wykazał się Stasiu Kornaszewski który strzałem zza pola karnego nie dał szans bramkarzowi. Po zdobyciu bramki dającej wynik 3:2, Polonia pewniej ruszyła do ataku natomiast drużyna poznańskiego Lecha zaczęła grać chaotycznie co też Nasi piłkarze wykorzystali w 33 min zdobywając wyrównującego gola. Na listę strzelców wpisał się ponownie Olek Kluczyński który po przechwycie piłki stanął sam na sam z bramkarzem i strzałem po długim słupku doprowadził do remisu. Niestety dwie minuty później Nasz bramkarz Sebastian Łopatka skapitulował po zamieszaniu pod Naszą bramką i Lech Poznań znów prowadził co przekładało się na wynik 4:3. Kolejne bramki zdobywane były już tylko przez zawodników w zielonych strojach, które reprezentują barwy sponsora SKOK WIELKOPOLSKA. W 37 min do remisu doprowadził Adam Rozwora, który dośrodkowując piłkę z rzutu rożnego wkręcił futbolówkę do bramki. Lech Poznań od tego momentu zaczął grać ofensywnie co wykorzystali Nasi piłkarze grając szybkie kontry. Po jednej z takich kontr Adam Rozwora wybiegł sam na sam z golkiperem z Poznania, zdobywając swoją kolejną bramkę. Polonia po raz pierwszy w tym spotkaniu wyszła na prowadzenie, którego nie oddała już do końca. W 42 min znów Adam Rozwora zaskoczył bramkarza gospodarzy, oddając strzał z ostrego kąta. Piłka została posłana z lewej strony tuż pod poprzeczkę i szósty raz zawodnik z numerem 1 na plecach musiał wyciągnąć piłkę z siatki. Kilkadziesiąt sekund później poznański bramkarz wprowadził piłkę do gry zagrywając do najbliższego obrońcy, ten pod naporem Naszego napastnika odegrał znów do bramkarza, którego zaatakował Kacper Cyka wykorzystując prezent i umieszczając piłkę w bramce co przełożyło się na wynik 4:7 dla średzkiej Polonii. Była to ostatnia bramka tego spotkania mimo iż zarówno z jednej jak i drugiej strony były bardzo groźne sytuacje, m.in. zawodnik gospodarzy dwukrotnie popisał się mocnym strzałem ale na szczęście dla gości piłka zatrzymywała się tylko na poprzeczce. Warto także pochwalić broniącego w drugiej połowie Sebastiana Łopatkę, który kilkukrotnie swoimi paradami uchronił polonistów przed utratą bramki. Tak samo na pochwałę zasługuję wszyscy zawodnicy zarówno Ci grający od początku jak i zmiennicy, którzy pokazali że nie można wierzyć w cuda lecz w swoje umiejętności. Cała drużyna spisała się na medal, zostawiając na boisku nie tylko pot ale i serce. Pokonać Lecha Poznań na ich własnym obiekcie to marzenie nie jednego chłopca.
Patrząc na niedzielny mecz, zaangażowanie młodych piłkarzy ze Środy, mogę powiedzieć, że ciężką pracą zbliżamy się do tego.
Polonia wystąpiła w składzie: W. Król, F. Półrolniczak, J. Kasprzyk, W. Moroz, A. Kluczyński, S. Kornaszewski, K. Cyka, A. Rozwora, S. Łopatka, M. scholz, M. Kościelniak, K. Kusik, K. Tabaczka, G. Kusza, M. Dolata
Galerię z tego spotkania obejrzeć można klikając tutaj.
Najnowsze aktualności
-
28.03.2022
Wyjazdowa porażka z Mieszkiem (2009)
W sobotę ligowe rozgrywki zainaugurował zespół młodzików starszych meczem w Gnieźnie. Wyjazd nie był jednak udany, gdyż Polonia przegrała 1:4 (0:1) z miejscowym Mieszkiem. Jedynego gola dla Średzian strzelił Stanisław Wieliński.
-
28.03.2022
Ligowe porażki młodzików (2010)
W sobotnie południe zespół młodzików młodszych prowadzony przez Kamila Kudłę przegrał 0:3 (0:1) z Mieszkiem Gniezno w pierwszym meczu rundy wiosennej. W niedzielę natomiast drugi zespół pod okiem Łukasza Żeglenia przegrał 1:2 (1:0) z AKF Poznań w spotkaniu II ligi okręgowej.
-
28.03.2022
Udana inauguracja juniorów (2006)
W sobotę na boisku CTP 1 rozgrywki ligi wojewódzkiej zainaugurował zespół juniorów B2. Podopieczni trenerów Łukasza Kaczałki i Adriana Błaszaka wygrali 2:1 (0:0) z SKS Poznańska 13 Poznań.
-
28.03.2022
Podział punktów w Zaniemyślu
W drugiej kolejce rundy rewanżowej rezerwy Polonii zmierzyły się na wyjeździe z liderem grupy – Kłosem Zaniemyśl. Już to zapowiadało mnóstwo emocji, a dodatkowego smaczku dodawał fakt, że w drużynie gospodarzy wystąpiło wielu byłych zawodników Polonii z bogatą III – ligową przeszłością.
-
28.03.2022
Wyniki ligowe akademii (26-27 marca)
W weekend 26-27 marca zespoły akademii Polonii Środa Wielkopolska brały udział w meczach ligowych i turniejach pod egidą Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. W ligach wojewódzkich Poloniści odnieści trzy zwycięstwa, raz padł remis, a dwukrotnie lepsi byli rywale.
-
28.03.2022
Skrzaty grały towarzysko (2014-2016)
W niedzielny poranek zespoły skrzatów rozegrały dwie wewnętrzne gry kontrolne na boisku Centrum Treningowego Polonii. Trenerzy motywowali zawodników do podejmowania jak największej liczby prób dryblingów. Młodzi piłkarze byli bardzo aktywni, strzelali mnóstwo bramek i czerpali ogromną radość z gry na świeżym powietrzu.
-
26.03.2022
Dwie bramki Giełdy
W sobotę 26 marca piłkarze Polonii Środa w ramach 21 kolejki III ligi podejmowali na własnym stadionie Bałtyk Koszalin.
-
25.03.2022
Plan gier akademii (25-27 marca)
Prezentujemy harmonogram gier zespołów akademii KS Polonia Środa Wielkopolska na weekend 25-27 marca 2022 roku. Zapraszamy wszystkich kibiców na trybuny do kibicowania młodym Polonistom.
























































