OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

08.01.2014

Orliki młodsze na drugim miejscu w Luboniu

5 stycznia w Luboniu odbył się kolejny turniej halowy dla chłopców urodzonych w 2004r. W imprezie tej wystąpiło aż 13 drużyn w tym oczywiście nasz zespół Polonii z rocznika 2004. Do Lubonia przyjechały  tak silne zespoły jak Warta I Poznań, Warta II P-Ń, Nielba Wągrowiec, Wełna Rogoźno I, Wełna II, Unia Swarzędz, Lider Swarzędz, Gniewko Gniezno oraz UKS Śrem, Jedynka Luboń, Chrobry Poznań, Orlik Każmierz. 

W zasadzie to na tym turnieju nie było słabych drużyn. Organizatorzy podzielili zespoły na 3 grupy. Ze względu na nieparzystą liczbę startujących drużyn w grupie A było 5 zespołów tutaj mecze rozgrywane były 1x10 min, natomiast w grupie B i C były po 4 drużyny a mecze trwały 1x12 min. W grupach mecze rozgrywano systemem każdy z każdym następnie powstała tabela do fazy pucharowej. Wiadome było, że drużyna, która zajmie 1 miejsce w swojej grupie będzie mieć łatwiejszą ( krótszą) drogę do finału. Ale pozostałe zespoły nie były skreślane z turnieju tylko rozstawione od 1/8 finału. Nasz zespół Polonii trafił do grupy B i grał z Wełną Rogoźno I, Liderem Swarzędz, UKS Śrem. Pierwszy mecz naszym zawodnikom przyszło rozegrać prawie bez rozgrzewki, ponieważ zaraz po przebraniu się w szatni nasz zespół wywołany został do pojedynku z jednym z faworytów turnieju, czyli Wełną Rogoźno. Poloniści już raz spotkali się z tą ekipą na innej imprezie i miło tego nie pamiętają gdzie ulegliśmy rywalom aż 1-7. Jednak teraz było inaczej nasz zespół zagrał odważnie i mecz zakończył się bezbramkowym remisem, choć poloniści dwa razy trafiali w słupek bramki przeciwnika. Drugi mecz grupowy to pojedynek z dobrze znanym zespołem zza między- Liderem Swarzędz. Niestety nieco rozluźnieni zawodnicy Polonii popełnili trzy katastrofalne błędy w obronie a piłkarze Lidera oddali w meczu trzy strzały i wszystkie były celne. Od wyniku 0-3 zaczął się pościg naszej drużyny, która na boisku miała przewagę, ale liczy się to, co wpada do siatki. Najpierw Adam Krotofil trafił w słupek i w poprzeczkę. Ten sam zawodnik chwilę później zdobył kontaktową bramkę. Czasu było coraz mniej. Na 4 min przed zakończeniem pięknym rajdem popisał się Filip Kaczmarek, który minął trzech zawodników i uderzył mocno, że bramkarz odbił piłkę wprost pod nogi Nikodema Dymskiego, który skierował futbolówkę do pustej bramki. Niestety na remis czasu nie starczyło i poloniści musieli uznać wyższość rywali ze Swarzędza. W ostatnim meczu grupowym Polonia podejmowała UKS Śrem i tutaj nasi zawodnicy nie mieli już litości dla swoich rywali wygrywając 5-0. Łupem bramkowym podzielili się: A. Krotofil, F. Kaczmarek 2x, R. Rubach i F. Łasocha. Polonia z 4 pkt uplasowała się na drugim miejscu w grupie, co dało nam grę w 1/8 finału. Po ponad godzinnej przerwie gdzie zawodnicy przyglądali się z trybun grze innych drużyn przyszło zmierzyć się polonistom z Unią Swarzędz, która w swojej grupie A zajęła 4 miejsce i zgromadziła też 4pkt. Początek ułożył się nie najlepiej dla Polonii, ponieważ już w 3min spotkania nasi chłopcy stracili bramkę. Czas upływał i Średzianie byli już gdzieś poza turniejem, ponieważ na tym etapie zespół, który przegrał swój mecz kończył udział w turnieju. W końcówce solową akcją popisał się Filip Kaczmarek, który wykorzystał sytuację sam na sam i uratował nasz zespół. Mecz zakończył się remisem a więc rozstrzygnięcie miały dać rzuty karne. Karne to oczywiście wojna nerwów, czysta loteria. Tutaj szczęście było po stronie Polonii, która wygrała w karnych 6-5. Dało to awans naszemu zespołowi do dalszych gier, czyli do ¼ finału. Tam czekała już Warta II Poznań. Poloniści wcale nie przestraszyli się ekipy „zielonych” i już na samym początku meczu wyszli na prowadzenie dzięki bramce strzelonej przez F. Kaczmarka. Warta dotychczas była bezbłędna wygrywała wszystko, ale w meczu z Polonią nic im nie wychodziło. A młodzi poloniści grali dobrze i spokojnie, co było ważne. Syrena kończąca mecz oznaczała jedno- półfinał! A tam powtórka z pojedynku w grupie, bowiem do półfinału dotarła oczywiście Wełna Rogoźno. Nasz zespół musiał podejść do tego spotkania zaledwie po jednym meczu przerwy a więc po 12 min a zmęczenie dawało się już we znaki. Wełna do tego meczu przystąpiła bardziej wypoczęta. Ale to Polonii nie przeszkodziło w nawiązaniu równej walki. W 4 min prowadzenie naszej drużynie dał Jędrek Lammel i zaczął się prawdziwy mecz, bo czas uciekał coraz szybciej a piłkarze z Rogoźna nieco bezsilni próbowali już strzelać na bramkę Polonii z własnej połowy. Kibice ze Środy nie dowierzali, że ich zawodnicy mogą zaraz znaleźć się w wielkim finale. Gdy do końca meczu pozostało 40 sekund celny strzał zza pola karnego oddał jeden z obrońców Wełny i doprowadził do remisu. Było już tak, blisko ale prawdziwe emocje dopiero nadejść miały w rzutach karnych. Nasi zawodnicy już raz w tym turnieju strzelali rzuty karne i to z powodzeniem. Nikt chyba nie sadził, że zawodnicy będą strzelać po tyle serii (zwykle strzela się po 3 serie). Przy stanie 6-6 na wysokości zadania stanął nasz bramkarz Sebastian Ciesielski, który najpierw obronił rzut karny bramkarza przeciwnej drużyny a następnie sam postawił kropkę nad „i” trafiając celnie do siatki. Szał radości w szeregach Polonii, oraz na trybunach. Polonia zagra w wielkim finale. Rywalizacja z Wełną Rogoźno zakończyła się wynikiem 7-6. Do finału doszła tez drużyna Warty I Poznań. Wygrała wszystkie swoje mecze po drodze. Zespół Warty drogę do finału miał krótszą, ponieważ po zajęciu I miejsca w grupie trafił od razu do ¼ finału a poloniści zaczynali od 1/8 finału a więc o jeden mecz więcej. I to przełożyło się na grę w finale, gdzie było widać braki sił w naszym zespole a Warta grała jak z nut, pewna siebie. W finale Polonia nie nawiązała walki z zawodnikami z Poznania i uległa 0-3 zajmując ostatecznie wysokie drugie miejsce w turnieju. Drugiej lokaty w silnie obsadzonym turnieju chyba nikt się nie spodziewał. Tym bardziej że młodzi zawodnicy Polonii mają wciąż przerwę w treningach i było to ich pierwsze spotkanie na boisku po świętach w nowym roku. Żeby dojść do samego finału potrzebne było szczęście, które sprzyjało Polonii chociażby w tych dwóch meczach gdzie o zwycięstwie przesądziły rzuty karne. Polonia odebrała puchar za zajęcie drugiego miejsca w turnieju „Luboń Cup” a bramkarz Polonii Sebastian Ciesielski został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju za co odebrał pamiątkową statuetkę.

Klasyfikacja końcowa:

1 Warta I P-Ń

2 KS POLONIA ŚRODA WLKP

3 Wełna Rogoźno

4 Nielba Wągrowiec

5 Chrobry P-Ń

6 Gniewko Gniezno

7 Warta II P-Ń

8 Wełna II Rogoźno

9 Unia Swarzędz

10 Lider Swarzędz

11 UKS Śrem

12 Jedynka Luboń

13 Orlik Kaźmierz

Polonia wystąpiła w składzie: S. Ciesielski, D. Budziński, R. Rubach, A. Krotofil, F. Kaczmarek, J. Lammel, F. Łasocha, M. Binkowski, M. Janiszewski, N. Dymski

Zdjęcia z turnieju

Najnowsze aktualności

  • 07.11.2023

    Powalczą o puchar

    Już w środę 8 listopada piłkarki Polonii Środa Wielkopolska rozegrają spotkanie 1/32 finału Orlen Pucharu Polski kobiet w którym zmierzą się z przedstawicielem Orlen Ekstraligi Kobiet BTS Rekord Bielsko Biała. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 12:30.

  • 07.11.2023

    Transmisja spotkania pucharowego

    Ze spotkania Pucharu Polski kobiet przeprowadzimy transmisję na którą już teraz zapraszamy. 

    Początek transmisji w środę 8 listopada o godzinie 12:15.

  • 07.11.2023

    Spotkanie starych znajomych

    Już w najbliższa sobotę 11 listopada kolejne spotkanie ligowe rozegrają piłkarze Polonii Środa. Rywalem średzkiego zespołu będzie inny Wielkopolski trzecioligowiec – Sokół Kleczew. Pojedynki obu ekip to już takie ligowe klasyki. Oba zespoły na trzecioligowym poziomie są nieprzerwanie od sezonu 2011/12. Wtedy to też spotkały się po raz pierwszy. Do tej pory w sumie w oficjalnych meczach czy to ligowych czy pucharowych na przestrzeni ostatnich dwunastu lat oba zespoły spotkały się ze sobą 24 razy.

  • 07.11.2023

    Domowa porażka z KKS-em (2012)

    W swoim przedostatnim jesiennym meczu ligowym Polonia 2012 przegrała na boisku w Topoli z KKS-em 1925 Kalisz 0:4 (0:3). Goście szybko objęli prowadzenie, a potem dołożyli jeszcze trzy bramki i zdobyli komplet punktów. Poloniści w czwartek rozegrają zaległe spotkanie z UKS AP Reissa Jarocin, które będzie ich ostatnim w rundzie jesiennej.

  • 07.11.2023

    Zwycięstwo na zakończenie (2008/2009)

    Zespół Polonii Środa 2008/2009 II w niedzielę zakończył rundę jesienną sezonu 2023/2024. W ostatniej kolejce młodzi Poloniści mierzyli się na wyjeździe z Koziołkiem Poznań. Nasz zespół od 61. minuty przegrywał 0:1, ale w końcówce zdołał odwrócić wynik. Najpierw w 80. minucie swojego pierwszego gola w barwach Polonii strzelił Paweł Przybyłek, a dwie minuty później na wagę trzech punktów do siatki trafił Nikodem Bliskowski. Rozgrywki II ligi okręgowej nasz zespół zakończył na 3. miejscu.

  • 07.11.2023

    CLJ U-15: Porażka z FASE Szczecin (2009)

    W meczu 12. kolejki Centralnej Ligi Juniorów do lat 15 zespół Polonii Środa Wielkopolska przegrał 0:6 (0:4) z FASE Szczecin. Gospodarze już po szesnastu minutach prowadzili 3:0, i choć potem gra Polonistów była coraz lepsza to znów brakowało bramek. Zawodnicy FASE kontrolowali przebieg meczu i stopniowo powiększali dorobek bramkowy.

    Przed Polonistami ostatnie dwa mecze CLJ - w sobotę na własnym boisku podejmą Akademię Piłkarska Reissa, a tydzień później w ostatniej kolejce zmierzą się z Pogonią Szczecin 2010.

  • 07.11.2023

    Pogrom w Kole (2008)

    Po jednostronnym widowisku Polonia Środa Wielkopolska wygrała w Kole 7:1 (3:0) z miejscową Olimpią. Poloniści szybko objęli prowadzenie i przez większość czasu prowadzili grę na połowie gospodarzy. Do przerwy nasz zespół strzelił trzy bramki, a w drugiej dołożył kolejne cztery.

    Polonia na kolejkę przed końcem rozgrywek prowadzi w tabeli z dwoma punktami przewagi nad KKS-em 1925 Kalisz. Nasi zawodnicy ostatni mecz rozegrają w środę na Nowym Stadionie Średzkim, a rywalem będzie Polonia 1912 Leszno. Zwycięstwo w tym spotkaniu zagwarantuje naszemu zespołowi triumf w rozgrywkach.

  • 06.11.2023

    Polonistki czwarte w Progress Cup (Dziewczyny)

    W weekend zespół dziewcząt przebywał w Kleszczowie, gdzie brał udział w turnieju Progress Cup. Nasze zawodniczki spisały się bardzo dobrze, zajmując ostatecznie czwarte miejsce. Ponadto Julia Wawroska została wybrana do najlepszej siódemki turnieju! Gratulacje!

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.