21.01.2014
Orliki młodsze na 9. miejscu w Luboniu18 stycznia zespół orlików młodszych Polonii zagrał w kolejnym turnieju halowym organizowanym przez Orlik Poznań. Turniej rozgrywany był w hali w Luboniu. Na zaproszenie gospodarzy przyjechały takie zespoły jak: Warta Poznań, Lech Poznań, Tarnowiak Tarnowo Podgórne, UKS Śrem, Warta Międzychód, Koziołek Poznań, Korona Zakrzewo, gospodarze wystawili swoje dwa zespoły do turnieju.
Drużyny podzielono na dwie grupy, tam mecze rozgrywano systemem każdy z każdym. Czas trwania meczu 1x10min. Po rozgrywkach grupowych każdy mecz trwał 12min. Poloniści przydzieleni zostali do grupy A gdzie mierzyli się z gospodarzem Orlikiem I Poznań, Koziołkiem Poznań, UKS Śrem oraz z Wartą Poznań. Pierwszy mecz z drużyną organizatora wypadł całkiem dobrze. Polonia praktycznie nie schodziła z połowy rywala. Sytuacji na strzelenie bramki było mnóstwo. Między innymi strzał Roberta Rubacha z połowy boiska trafił w spojenie poprzeczki i słupka bramki. Swoje szanse miał także Filip Kaczmarek, który przegrywał pojedynki sam na sam z bramkarzem Tak, więc pierwsze spotkanie na remis i podział punktów. Drugie starcie w grupie to mecz z silną ekipą Koziołka Poznań. Tutaj mecz rozgrywany był pod dyktando drużyny z Poznania, nasz zespół przeprowadził nieliczne akcję pod bramką Koziołka. Dwa razy słupek uratował Polonię przed utratą bramki, ale i w tym meczu bramki nie padły i kolejny podział punktów. W trzeciej kolejce na drodze Polonistów stanęła drużyna UKS Śrem. Naszej drużynie zawsze grało się dobrze z tym zespołem tutaj konieczne było zainkasowanie 3pkt, ale niestety w tym meczu nasz zespół nie umiał znaleźć drogi do bramki, kolejny raz zawiodła skuteczność i mecz kończy się wynikiem 0-0. Trzy spotkania bez strzelonej bramki oraz bez straconej, co jedynie cieszyło. Żeby liczyć się jeszcze w turnieju Polonia ostatnie spotkanie z Wartą Poznań musiała wygrać. Nasz zespół wyszedł na parkiet mocno zmobilizowany( tydzień wcześniej przegrana z Wartą w finale), już w pierwszych minutach zagroziliśmy bramce zielonym, gdy poprzeczka uratowała Wartę od utraty bramki. Grając pod lekką presją uciekającego czasu nasz zespół odkrył się, za co zapłacił dwoma straconymi bramkami. Tak, więc w ostatnim meczu grupowym Polonia uległa Warcie Poznań 0-2 i z 3 pkt na koncie zajęła dopiero 5 miejsce w swojej grupie. Na zakończenie naszym zawodnikom pozostało rozegrać jeszcze mecz o miejsce IX. W grupie B 5 miejsce przypadło Koronie Zakrzewo, która zdobyła tylko 1pkt. W tym ostatnim pojedynku Polonia nie mając nic do stracenia od razu zaatakowała a zespół Korony nie postawił zbyt dużego oporu tak, więc poloniści wygrali ten mecz 3-1 po bramkach: S. Balcerzaka, F. Kaczmarka, K. Kaźmierczaka. Turniej ten był silnie obsadzony i Polonia musiała zadowolić się tylko IX miejscem. Miejmy nadzieję, że z tej gry chłopcy wyciągną wiele wniosków wraz z trenerem. Najważniejsze, że po nieudanej fazie grupowej zawodnicy zagrali do końca o to miejsce i w końcu przełamali tą niemoc strzelecką. Prawda jest taka, że w takich turniejach czasami lepiej jest wygrać choćby jeden mecz niż zremisować trzy spotkania. Tego dnia Poloniści przegrali głównie ze skutecznością, bo jeżeli nie strzela się bramek to nie można liczyć na wysokie miejsca w turnieju. Zasłużenie cały turniej wygrał Koziołek Poznań. Drugie miejsce przypadło zawodnikom Tarnowiaka. Natomiast w meczu o miejsce 3 w derbach Poznania Warta pokonała Lecha 1-0.
Na tą chwilę był to ostatni turniej chłopców z rocznika 2004 przed zbliżającym się obozem zimowym w Niechorzu, gdzie udadzą się w drugim tygodniu ferii, aby przygotować się do rozgrywek wiosennych.
W turnieju zagrali: F. Łuczak, R. Rubach, F. Łasocha, F. Kaczmarek, J. Lammel, M. Kluska, J. Bzowy, J. Szymczak, S. Balcerzak, K. Kaźmierczak
Najnowsze aktualności
-
29.01.2017
Porażka z Sokołem
W kolejnym meczu towarzyskim piłkarze Polonii Środa przegrali w Gnieźnie z Sokołem Kleczew 3:4 (2:1). Poloniści w pewnym momencie prowadzili już 3:1 ale nie dali rady utrzymać tej przewagi i ostatecznie z boiska zeszli pokonani. Dwie bramki dla naszego zespołu zdobył jeden z testowanych zawodników a jedno trafienie dorzucił Krzysztof Bartoszak.
-
27.01.2017
Szóste miejsce w Kaliszu (2008)
W niedzielę 22 stycznia 2 drużyna rocznika 2008 udała się na turniej KKS Winter Cup 2017 w Kaliszu. Był to zdecydowanie najmocniej obsadzony turniej ze wszystkich, na których przyszło grać naszym zawodnikom.
-
23.01.2017
Bal Sympatyków Polonii na zdjęciach
W miniony weekend odbył się IX Bal Sympatyków Polonii Środa. Zabawa trwała do białego. My prezentujemy bal okiem aparatu.
-
23.01.2017
Mecz z Formacją okiem aparatu
Prezentujemy krótką fotorelację z meczu towarzyskiego Polonii Środa z Formacją Port 2000 Mostki zakończonego remisem 3:3 (2:2). Zdjęcia przygotował tradycyjnie Czesław Kościelski.
-
23.01.2017
Polonistki Mistrzyniami Wielkopolski U 16
W dniu 21.01.2017 w Kórniku rozegrano Mistrzostwa Wielkopolski U-16 na hali. W turnieju udział brały drużyny: PS Gniezno, Ostrovia Ostrów Wielkopolski, GSS Grodzisk Wielkopolski, Kotwica Kórnik, Grom Wolsztyn, Polonia Środa Wielkopolska.
-
22.01.2017
Remis w pierwszym sparingu
Pierwsze spotkanie sparingowe w ramach przygotowań do rundy wiosennej trzeciej ligi piłkarze Polonii Środa Wielkopolska rozegrali w Grodzisku Wielkopolskim z Formacją Port 2000 Mostki. Mecz z piątą drużyną lubuskiej czwartej ligi zakończył się remisem 3:3.
-
19.01.2017
Rezerwy wznowiły przygotowania
W poprzednim tygodniu do treningów powrócili także zawodnicy drugiego zespołu średzkiej Polonii. Występujący w poznańskiej klasie A podopieczni Grzegorza Burchackiego rozpoczęli intensywne przygotowania do nowej rundy, aby jak najlepiej zaprezentować się w rundzie wiosennej i powalczyć o jak najwyższe lokaty na koniec sezonu. Poloniści w tygodniu dwukrotnie trenują na hali oraz raz w terenie. Znany jest już także terminarz meczów sparingowych drugiego zespołu Polonii Środa:
-
18.01.2017
Udany turniej w Śremie (2004)
W sobotę, 14 stycznia zespół młodzika starszego trenera Radka Falgiera wystąpił w Śremie w turnieju Warta Cup 2017. Występ w turnieju stanowił wstęp do przygotowań do rundy wiosennej po przerwie świątecznej.





















































