21.01.2014
Orliki młodsze na 9. miejscu w Luboniu18 stycznia zespół orlików młodszych Polonii zagrał w kolejnym turnieju halowym organizowanym przez Orlik Poznań. Turniej rozgrywany był w hali w Luboniu. Na zaproszenie gospodarzy przyjechały takie zespoły jak: Warta Poznań, Lech Poznań, Tarnowiak Tarnowo Podgórne, UKS Śrem, Warta Międzychód, Koziołek Poznań, Korona Zakrzewo, gospodarze wystawili swoje dwa zespoły do turnieju.
Drużyny podzielono na dwie grupy, tam mecze rozgrywano systemem każdy z każdym. Czas trwania meczu 1x10min. Po rozgrywkach grupowych każdy mecz trwał 12min. Poloniści przydzieleni zostali do grupy A gdzie mierzyli się z gospodarzem Orlikiem I Poznań, Koziołkiem Poznań, UKS Śrem oraz z Wartą Poznań. Pierwszy mecz z drużyną organizatora wypadł całkiem dobrze. Polonia praktycznie nie schodziła z połowy rywala. Sytuacji na strzelenie bramki było mnóstwo. Między innymi strzał Roberta Rubacha z połowy boiska trafił w spojenie poprzeczki i słupka bramki. Swoje szanse miał także Filip Kaczmarek, który przegrywał pojedynki sam na sam z bramkarzem Tak, więc pierwsze spotkanie na remis i podział punktów. Drugie starcie w grupie to mecz z silną ekipą Koziołka Poznań. Tutaj mecz rozgrywany był pod dyktando drużyny z Poznania, nasz zespół przeprowadził nieliczne akcję pod bramką Koziołka. Dwa razy słupek uratował Polonię przed utratą bramki, ale i w tym meczu bramki nie padły i kolejny podział punktów. W trzeciej kolejce na drodze Polonistów stanęła drużyna UKS Śrem. Naszej drużynie zawsze grało się dobrze z tym zespołem tutaj konieczne było zainkasowanie 3pkt, ale niestety w tym meczu nasz zespół nie umiał znaleźć drogi do bramki, kolejny raz zawiodła skuteczność i mecz kończy się wynikiem 0-0. Trzy spotkania bez strzelonej bramki oraz bez straconej, co jedynie cieszyło. Żeby liczyć się jeszcze w turnieju Polonia ostatnie spotkanie z Wartą Poznań musiała wygrać. Nasz zespół wyszedł na parkiet mocno zmobilizowany( tydzień wcześniej przegrana z Wartą w finale), już w pierwszych minutach zagroziliśmy bramce zielonym, gdy poprzeczka uratowała Wartę od utraty bramki. Grając pod lekką presją uciekającego czasu nasz zespół odkrył się, za co zapłacił dwoma straconymi bramkami. Tak, więc w ostatnim meczu grupowym Polonia uległa Warcie Poznań 0-2 i z 3 pkt na koncie zajęła dopiero 5 miejsce w swojej grupie. Na zakończenie naszym zawodnikom pozostało rozegrać jeszcze mecz o miejsce IX. W grupie B 5 miejsce przypadło Koronie Zakrzewo, która zdobyła tylko 1pkt. W tym ostatnim pojedynku Polonia nie mając nic do stracenia od razu zaatakowała a zespół Korony nie postawił zbyt dużego oporu tak, więc poloniści wygrali ten mecz 3-1 po bramkach: S. Balcerzaka, F. Kaczmarka, K. Kaźmierczaka. Turniej ten był silnie obsadzony i Polonia musiała zadowolić się tylko IX miejscem. Miejmy nadzieję, że z tej gry chłopcy wyciągną wiele wniosków wraz z trenerem. Najważniejsze, że po nieudanej fazie grupowej zawodnicy zagrali do końca o to miejsce i w końcu przełamali tą niemoc strzelecką. Prawda jest taka, że w takich turniejach czasami lepiej jest wygrać choćby jeden mecz niż zremisować trzy spotkania. Tego dnia Poloniści przegrali głównie ze skutecznością, bo jeżeli nie strzela się bramek to nie można liczyć na wysokie miejsca w turnieju. Zasłużenie cały turniej wygrał Koziołek Poznań. Drugie miejsce przypadło zawodnikom Tarnowiaka. Natomiast w meczu o miejsce 3 w derbach Poznania Warta pokonała Lecha 1-0.
Na tą chwilę był to ostatni turniej chłopców z rocznika 2004 przed zbliżającym się obozem zimowym w Niechorzu, gdzie udadzą się w drugim tygodniu ferii, aby przygotować się do rozgrywek wiosennych.
W turnieju zagrali: F. Łuczak, R. Rubach, F. Łasocha, F. Kaczmarek, J. Lammel, M. Kluska, J. Bzowy, J. Szymczak, S. Balcerzak, K. Kaźmierczak
Najnowsze aktualności
-
02.03.2017
Z Kotwicą Kórnik w Swarzędzu!
Po sparingowych meczach wreszcie nadszedł czas na pierwsze spotkanie o stawkę. Po ponad trzech miesiącach piłkarze Polonii Środa Wielkopolska zagrają z Kotwicą Kórnik. Na zwycięzcę czeka awans do ćwierćfinału Pucharu Polski strefy poznańskiej.
-
02.03.2017
Trzech zawodników wzmocniło Polonię
Trzech nowych zawodników dołączyło do średzkiej Polonii przed rundą wiosenną trzeciej ligi. Jakub Gwit, Mikołaj Łopatka i Bartłomiej Olejniczak, bo o nich mowa trafili do Środy na zasadzie wypożyczenia, które potrwa do końca czerwca 2017 roku.
-
02.03.2017
Udane turnieje dzieci (2009)
W miniony weekend rozegraliśmy dwa turnieje Polonia Cup dla dzieci z rocznika 2009.
-
28.02.2017
Piąte miejsce w Zaniemyślu (2008)
W miniona niedziele podopieczni Kamila Kudły, drużyna żaków 2008 udała się na turniej w Zaniemyślu organizowanym przez UKS Śrem. Trafiliśmy do grupy z drużynami UKS Śrem, WAP - u Poznań, LUPA Święciechowa i Red Box Biedrusko.
-
27.02.2017
Rezerwy poszukuja sparingpartnera
Drugi zespół Polonii Środa Wielkopolska występujący w poznańskiej klasie A poszukuje sparingowego rywala na sobotę, 11 marca 2017 roku.
-
27.02.2017
Spotkanie z dietetykiem
W dniu 26.02.2017 w salce VIP w obiektach Centrum Sportu i Rekreacji w Środzie Wlkp. zawodnicy orlika starszego Polonii Środa uczestniczyli w dość nietypowych zajęciach, wykładzie na temat: "Dieta sportowca".
-
27.02.2017
Pewna wygrana z Kotwicą (2000/01)
W niedzielę 26 lutego juniorzy młodsi naszego Klubu, w ramach przygotowań do rundy wiosennej, podejmowali na własnym boisku juniorów starszych Kotwicy Kórnik. Nasi goście na co dzień występują w I Lidze Wojewódzkiej A1- juniorów starszych i po rundzie jesiennej zajmują 5 miejsce.
-
26.02.2017
Sparingowa wygrana kobiet
W sobotę pierwszy mecz sparingowy rozegrał drugi zespół kobiet Polonii Środa Wielkopolska. Średzianki pokonały na własnym boisku drugą drużynę Polonii Poznań 4:2.





















































