21.01.2014
Orliki młodsze na 9. miejscu w Luboniu18 stycznia zespół orlików młodszych Polonii zagrał w kolejnym turnieju halowym organizowanym przez Orlik Poznań. Turniej rozgrywany był w hali w Luboniu. Na zaproszenie gospodarzy przyjechały takie zespoły jak: Warta Poznań, Lech Poznań, Tarnowiak Tarnowo Podgórne, UKS Śrem, Warta Międzychód, Koziołek Poznań, Korona Zakrzewo, gospodarze wystawili swoje dwa zespoły do turnieju.
Drużyny podzielono na dwie grupy, tam mecze rozgrywano systemem każdy z każdym. Czas trwania meczu 1x10min. Po rozgrywkach grupowych każdy mecz trwał 12min. Poloniści przydzieleni zostali do grupy A gdzie mierzyli się z gospodarzem Orlikiem I Poznań, Koziołkiem Poznań, UKS Śrem oraz z Wartą Poznań. Pierwszy mecz z drużyną organizatora wypadł całkiem dobrze. Polonia praktycznie nie schodziła z połowy rywala. Sytuacji na strzelenie bramki było mnóstwo. Między innymi strzał Roberta Rubacha z połowy boiska trafił w spojenie poprzeczki i słupka bramki. Swoje szanse miał także Filip Kaczmarek, który przegrywał pojedynki sam na sam z bramkarzem Tak, więc pierwsze spotkanie na remis i podział punktów. Drugie starcie w grupie to mecz z silną ekipą Koziołka Poznań. Tutaj mecz rozgrywany był pod dyktando drużyny z Poznania, nasz zespół przeprowadził nieliczne akcję pod bramką Koziołka. Dwa razy słupek uratował Polonię przed utratą bramki, ale i w tym meczu bramki nie padły i kolejny podział punktów. W trzeciej kolejce na drodze Polonistów stanęła drużyna UKS Śrem. Naszej drużynie zawsze grało się dobrze z tym zespołem tutaj konieczne było zainkasowanie 3pkt, ale niestety w tym meczu nasz zespół nie umiał znaleźć drogi do bramki, kolejny raz zawiodła skuteczność i mecz kończy się wynikiem 0-0. Trzy spotkania bez strzelonej bramki oraz bez straconej, co jedynie cieszyło. Żeby liczyć się jeszcze w turnieju Polonia ostatnie spotkanie z Wartą Poznań musiała wygrać. Nasz zespół wyszedł na parkiet mocno zmobilizowany( tydzień wcześniej przegrana z Wartą w finale), już w pierwszych minutach zagroziliśmy bramce zielonym, gdy poprzeczka uratowała Wartę od utraty bramki. Grając pod lekką presją uciekającego czasu nasz zespół odkrył się, za co zapłacił dwoma straconymi bramkami. Tak, więc w ostatnim meczu grupowym Polonia uległa Warcie Poznań 0-2 i z 3 pkt na koncie zajęła dopiero 5 miejsce w swojej grupie. Na zakończenie naszym zawodnikom pozostało rozegrać jeszcze mecz o miejsce IX. W grupie B 5 miejsce przypadło Koronie Zakrzewo, która zdobyła tylko 1pkt. W tym ostatnim pojedynku Polonia nie mając nic do stracenia od razu zaatakowała a zespół Korony nie postawił zbyt dużego oporu tak, więc poloniści wygrali ten mecz 3-1 po bramkach: S. Balcerzaka, F. Kaczmarka, K. Kaźmierczaka. Turniej ten był silnie obsadzony i Polonia musiała zadowolić się tylko IX miejscem. Miejmy nadzieję, że z tej gry chłopcy wyciągną wiele wniosków wraz z trenerem. Najważniejsze, że po nieudanej fazie grupowej zawodnicy zagrali do końca o to miejsce i w końcu przełamali tą niemoc strzelecką. Prawda jest taka, że w takich turniejach czasami lepiej jest wygrać choćby jeden mecz niż zremisować trzy spotkania. Tego dnia Poloniści przegrali głównie ze skutecznością, bo jeżeli nie strzela się bramek to nie można liczyć na wysokie miejsca w turnieju. Zasłużenie cały turniej wygrał Koziołek Poznań. Drugie miejsce przypadło zawodnikom Tarnowiaka. Natomiast w meczu o miejsce 3 w derbach Poznania Warta pokonała Lecha 1-0.
Na tą chwilę był to ostatni turniej chłopców z rocznika 2004 przed zbliżającym się obozem zimowym w Niechorzu, gdzie udadzą się w drugim tygodniu ferii, aby przygotować się do rozgrywek wiosennych.
W turnieju zagrali: F. Łuczak, R. Rubach, F. Łasocha, F. Kaczmarek, J. Lammel, M. Kluska, J. Bzowy, J. Szymczak, S. Balcerzak, K. Kaźmierczak
Najnowsze aktualności
-
01.04.2017
Skrót meczu z GKS Przodkowo
Drugie z rzędu zwycięstwo zanotowali piłkarze średzkiej Polonii pokonując w meczu 21. kolejki trzeciej ligi GKS Przodkowo 2:0 (1:0). Bramki dla naszej drużyny zdobyli Igor Jurga oraz Krystian Pawlak. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.
-
01.04.2017
Pewne trzy punkty Polonii
W kolejnym meczu ligowym piłkarze Polonii Środa podejmowali na własnym boisku czwarty do tej pory w ligowej tabeli GKS Przodkowo.
-
31.03.2017
Grają poloniści
Po zimowej przerwie na boiska ligowe wracają zespoły piłkarskie Akademii Polonii Środa. W najbliższy weekend w sumie odbędzie się trzynaście spotkań. Dziesięć meczy zostanie rozegranych na obiektach sportowych w naszym mieście, a trzy spotkania odbędą się na wyjazdach.
-
31.03.2017
Bartłomiej Wiśniewski poprowadzi mecz z GKS-em
Bartłomiej Wiśniewski z Włocławka poprowadzi jako sędzia główny sobotnie spotkanie Polonii Środa z GKS Przodkowo. Na liniach asystować będą mu Rafał Borkiewicz i Piotr Ciesielski. Cała trójka reprezentuje Kolegium Sędziów Kujawsko Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.
-
30.03.2017
U siebie z GKS-em Przodkowo
W najbliższą sobotę piłkarze średzkiej Polonii rozegrają kolejne spotkanie w rozgrywkach trzeciej ligi. Przeciwnikiem polonistów będzie GKS Przodkowo.
-
28.03.2017
Polonia pokonana
W meczu inaugurującym wiosenne rozgrywki poznańskiej Klasy A rezerwy średzkiej Polonii udały się na mecz do swojej imienniczki z Poznania.
-
28.03.2017
Ostatnie gry kontrolne młodzików starszych (2004)
W minionym tygodniu zawodnicy z rocznika 2004 rozegrali kolejne spotkania kontrolne tuż przed startem ligi. W czwartek poloniści zmierzyli się na boisku w Zielnikach z Akademią Piłkarską Dębiec. Natomiast w sobotę w Ostrowie z miejscową Ostrovią.
-
28.03.2017
Dobry start polonistek
Drużyna „Polonii” Środa udanie zainaugurowała wiosenną rundę rozgrywek o mistrzostwo II ligi kobiet. Dziewczęta wywiozły komplet punktów z Chełmży, po dobrym meczu, ale zwycięstwo nie przyszło łatwo.





















































