05.06.2019
Orlik górą (2009)W sobotę 1 czerwca drużyna rocznika 2009 rozegrała swój kolejny mecz ligowy w pierwszej lidze okręgowej. W tej kolejce przyszło nam się zmierzyć z drużyną UKS Orlik Poznań na ich terenie.
Od początku spotkania było widać, że obie drużyny walczą o trzy punkty. Zarysowała się lekka przewaga gospodarzy czego efektem był strzelony gol w czwartej minucie meczu. Po dwóch minutach trafieniem z naszej strony odpowiedział Dawid Gołębiak i mieliśmy remis. W dalszej części pierwszej połowy widzieliśmy dużo walki na boisku. Mieliśmy kilka dobrych okazji do strzelenia gola, jednak za każdym razem piłka nie znalazła drogi do bramki. W ostatniej akcji pierwszej części spotkania gospodarze wyszli na prowadzenie. W drugiej połowie chcieliśmy ruszyć do ataku by odrobić straty. Niestety przytrafiły nam się dwa błędy i zawodnicy Orlika Poznań mieli już trzy bramki przewagi. Z naszej strony znów akcje nie kończyły się w siatce rywali, a dobrych okazji ku temu nie brakowało. Gospodarze na siedemnaście minut przed końcem meczu strzelili kolejnego gola i wszyscy myśleli, że już po meczu. My jednak nie składaliśmy broni. Na osiem minut przed końcowym gwizdkiem do siatki poznańskiego zespołu trafił Wiktor Rozwora. Po chwili znów cieszyliśmy się z gola za sprawą Mikołaja Rauhuta. Kiedy myśleliśmy, że wróciliśmy do gry to zespół Orlika strzelił nam kolejnego gola. Do końca spotkania wynik się już nie zmienił i przegrywamy w Poznaniu 6-3.
W tym meczu pokazaliśmy dużo walki z naszej strony. Jednak na pierwszy plan wysunęła się nasza nieskuteczność w ataku.
Polonia zagrała w składzie: B. Wiczyńśki, D. Gołębiak, K. Jankowiak, L. Nowicka, S. Wieliński, M. Rauhut, A. Guzenda, P. Kamiński, W. Rozwora, D. Falgier, A. Łukaszewski, J. Rauhut
Najnowsze aktualności
-
14.04.2023
Czwarta z rzędu wygrana Polonii
W kolejnym spotkaniu ligowym piłkarze Polonii Środa podejmowali na własnym boisku Unię Swarzędz. Oba zespoły mierzyły się ze sobą już wielokrotnie ale ostatnie ligowe zwycięstwo poloniści nad Unią odnieśli dziesięć lat temu.
-
13.04.2023
Transmisja meczu z Unią
Ze spotkania 24. kolejki III ligi grupy 2 w którym piłkarze Polonii Środa zmierzą się z Unią Swarzędz przeprowadzimy bezpośrednią transmisję na naszym kanale na You Tubie.
Początek transmisji o godzinie 16:45.
-
11.04.2023
Wygrana z FASE Szczecin (2008)
W trzecim meczu Centralnej Ligi Juniorów U-15 rozegranym na obiektach Polonii Środa Wielkopolska nasi zawodnicy pokonali FASE Szczecin 3:2. Wszystkie bramki padły w pierwszej odsłonie spotkania, który była ciekawa, szybka i obfitująca w starcia pod bramkami obu zespołów.
-
11.04.2023
Towarzyskie granie orlików (2013)
W piątek w ramach gry kontrolnej nasze Orliki Młodsze Polonii rozegrały mecz kontrolny z chłopcami rok starszymi czyli zespołem Orlików Starszych Polonii rocznik 2012.
-
11.04.2023
Świąteczne granie młodzików (2011)
W Wielki Czwartek młodzicy młodsi rozgrywali dwa mecze mistrzowskie.
-
11.04.2023
Piątkowe derby z Unią
Tym razem w piątek kolejne spotkanie ligowe rozegrają piłkarze Polonii Środa. 14 kwietnia do naszego miasta przyjedzie inny Wielkopolski trzecioligowiec Unia Swarzędz. Zapowiadają się zatem małe lokalne derby, trzecie z rzędu po meczach z Jarotą i Pogonią dla naszego zespołu w tej rundzie.
-
11.04.2023
Minimalna porażka rezerw
W Wielką Sobotę zespół rezerw Polonii Środa rozegrał kolejne spotkanie ligowe. Tym razem poloniści podejmowali na własnym boisku Naszą Dyskobolię Grodzisk Wielkopolski.
-
08.04.2023
Dreszczowiec z Pogonią
W Wielką Sobotę piłkarze Polonii Środa rozegrali kolejne spotkanie ligowe. Tym razem nasz zespół udał się do Nowych Skalmierzyc na pojedynek z tamtejszą Pogonią.
























































