05.06.2019
Orlik górą (2009)W sobotę 1 czerwca drużyna rocznika 2009 rozegrała swój kolejny mecz ligowy w pierwszej lidze okręgowej. W tej kolejce przyszło nam się zmierzyć z drużyną UKS Orlik Poznań na ich terenie.
Od początku spotkania było widać, że obie drużyny walczą o trzy punkty. Zarysowała się lekka przewaga gospodarzy czego efektem był strzelony gol w czwartej minucie meczu. Po dwóch minutach trafieniem z naszej strony odpowiedział Dawid Gołębiak i mieliśmy remis. W dalszej części pierwszej połowy widzieliśmy dużo walki na boisku. Mieliśmy kilka dobrych okazji do strzelenia gola, jednak za każdym razem piłka nie znalazła drogi do bramki. W ostatniej akcji pierwszej części spotkania gospodarze wyszli na prowadzenie. W drugiej połowie chcieliśmy ruszyć do ataku by odrobić straty. Niestety przytrafiły nam się dwa błędy i zawodnicy Orlika Poznań mieli już trzy bramki przewagi. Z naszej strony znów akcje nie kończyły się w siatce rywali, a dobrych okazji ku temu nie brakowało. Gospodarze na siedemnaście minut przed końcem meczu strzelili kolejnego gola i wszyscy myśleli, że już po meczu. My jednak nie składaliśmy broni. Na osiem minut przed końcowym gwizdkiem do siatki poznańskiego zespołu trafił Wiktor Rozwora. Po chwili znów cieszyliśmy się z gola za sprawą Mikołaja Rauhuta. Kiedy myśleliśmy, że wróciliśmy do gry to zespół Orlika strzelił nam kolejnego gola. Do końca spotkania wynik się już nie zmienił i przegrywamy w Poznaniu 6-3.
W tym meczu pokazaliśmy dużo walki z naszej strony. Jednak na pierwszy plan wysunęła się nasza nieskuteczność w ataku.
Polonia zagrała w składzie: B. Wiczyńśki, D. Gołębiak, K. Jankowiak, L. Nowicka, S. Wieliński, M. Rauhut, A. Guzenda, P. Kamiński, W. Rozwora, D. Falgier, A. Łukaszewski, J. Rauhut
Najnowsze aktualności
-
16.05.2023
Intensywny weekend żaków (2014)
Intensywny weekend mają za sobą zawodnicy z rocznika 2014. W sobotę 13 maja rozegrali trójmecz w Poznaniu z zespołami Lecha Poznań i Varsovii Warszawa. Natomiast w niedzielę rozegrali mecz sparingowy w Luboniu z miejscową Szkołą Futbolu.
-
16.05.2023
Turniej ligowy przy Bułgarskiej (2013)
W niedzielny poranek podopieczni trenerów Radosława Falgiera i Łukasza Żeglenia rozegrali kolejny turniej ligowy orlików młodszych w ramach rozgrywek pod patronatem Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Podczas turnieju Poloniści rywalizowali z dwoma zespołami Lecha Poznań, LPFA Łubowo oraz Zjednoczonymi Września.
-
16.05.2023
Sparing z Meblorzem (2013)
Zespół orlików młodszych (2013 II) rozegrał w weekend mecz sparingowy ze swoimi rówieśnikami z Meblorza Swarzędz.
-
16.05.2023
Ligowo w Śremie (2012)
W niedzielę zespół orlików starszych (rocznik 2012) udał się do Śremu, aby rozegrać tam turniej ligowy Wielkopolskiego ZPN. Udział wzięły Warta Śrem, Polonia, dwa zespoły Kotwicy Kórnik, Avia Kamionki oraz Kłos Zaniemyśl.
-
15.05.2023
Porażka z Pogonią i remis z Medykiem (2010)
Intensywny weekend mają za sobą młodziczki Polonii, które w sobotę rozegrały mecz ligowy, a w sobotę były gospodyniami ligowego turnieju młodziczek. W starciu z liderem III ligi okręgowej młodzików młodszych, czyli Pogonią Książ Wielkopolski, Polonistki przegrały 0:3. W niedzielę podczas turnieju ligowego zremisowały 2:2 z Medykiem Konin i pokonały 4:0 AS Amber Kalisz.
-
15.05.2023
Przegrana z Lubońskim (2011)
Zespół młodzików młodszych Polonii Środa Wielkopolska przegrał 0:6 (0:4) w meczu 8. kolejki II ligi okręgowej z Lubońskim Klubem Sportowym.
-
15.05.2023
Zwycięstwo z Kotwicą (2010)
W meczu 5. kolejki III ligi okręgowej młodzików starszych Polonia III Środa Wielkopolska wygrała 2:1 (2:0) z drugim zespołem Kotwicy Kórnik. Na półmetku rozgrywek nasza drużyna zajmuje drugie miejsce w tabeli rozgrywek ze stratą jednego punktu do Avii Kamionki.
-
15.05.2023
Remis z Trzynastką (2010)
W meczu I ligi wojewódzkiej młodzików starszych (rocznik 2010) Polonia Środa Wielkopolska zremisowała 1:1 (0:1) z Poznańską Trzynastką. Rywale szybko, bo już w 3. minucie, objęli prowadzenie. Do wyrównania na początku drugiej połowy doprowadził Łukasz Miszkiewicz, ustalając jednocześnie wynik meczu.
W meczu II ligi okręgowej Polonia musiała uznać wyższość Victorii Września, przegrywając z liderem tabeli 0:4 (0:2).
























































