OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

05.06.2019

Orlik górą (2009)

W sobotę 1 czerwca drużyna rocznika 2009 rozegrała swój kolejny mecz ligowy w pierwszej lidze okręgowej. W tej kolejce przyszło nam się zmierzyć z drużyną UKS Orlik Poznań na ich terenie.

Od początku spotkania było widać, że obie drużyny walczą o trzy punkty. Zarysowała się lekka przewaga gospodarzy czego efektem był strzelony gol w czwartej minucie meczu. Po dwóch minutach trafieniem z naszej strony odpowiedział Dawid Gołębiak i mieliśmy remis. W dalszej części pierwszej połowy widzieliśmy dużo walki na boisku. Mieliśmy kilka dobrych okazji do strzelenia gola, jednak za każdym razem piłka nie znalazła drogi do bramki. W ostatniej akcji pierwszej części spotkania gospodarze wyszli na prowadzenie. W drugiej połowie chcieliśmy ruszyć do ataku by odrobić straty. Niestety przytrafiły nam się dwa błędy i zawodnicy Orlika Poznań mieli już trzy bramki przewagi. Z naszej strony znów akcje nie kończyły się w siatce rywali, a dobrych okazji ku temu nie brakowało. Gospodarze na siedemnaście minut przed końcem meczu strzelili kolejnego gola i wszyscy myśleli, że już po meczu. My jednak nie składaliśmy broni. Na osiem minut przed końcowym gwizdkiem do siatki poznańskiego zespołu trafił Wiktor Rozwora. Po chwili znów cieszyliśmy się z gola za sprawą Mikołaja Rauhuta. Kiedy myśleliśmy, że wróciliśmy do gry to zespół Orlika strzelił nam kolejnego gola. Do końca spotkania wynik się już nie zmienił i przegrywamy w Poznaniu 6-3.

W tym meczu pokazaliśmy dużo walki z naszej strony. Jednak na pierwszy plan wysunęła się nasza nieskuteczność w ataku.

Polonia zagrała w składzie: B. Wiczyńśki, D. Gołębiak, K. Jankowiak, L. Nowicka, S. Wieliński, M. Rauhut, A. Guzenda, P. Kamiński, W. Rozwora, D. Falgier, A. Łukaszewski, J. Rauhut

Najnowsze aktualności

  • 19.06.2023

    Letnie obozy sportowe Polonii!

    Przedstawiamy Państwu ofertę obozów piłkarskich dla drużyn akademii KS Polonia Środa Wielkopolska na lato 2023! Zorganizowane będą dwa obozy, osobno dla piłki 11-osobowej oraz osobno dla młodszych grup.

  • 19.06.2023

    Zapraszamy na półkolonie piłkarskie 2023!

    Akademia Piłkarska Klubu Sportowego Polonia Środa Wielkopolska zaprasza na PÓŁKOLONIE PIŁKARSKIE dla dzieci, które odbędą się w lipcu. Zaplanowano trzy turnusy, a opiekę nad dziećmi sprawować będą trenerzy z uprawnieniami UEFA A oraz UEFA B. Koszt udziału w jednym turnusie to 399 zł.

  • 19.06.2023

    Akademia: Podsumowanie weekendu (17/18 czerwca)

    Przedostatni weekend sezonu 2022/2023 dla drużyn akademii był bardzo udany i obfitował w mnóstwo bramek. Nasi zawodnicy strzelili aż 40 bramek w sześciu ligowych meczach. Bardzo cenny punkt z Piły przywieźli młodzicy starsi, którzy toczą walkę o utrzymanie z Poznańską Trzynastką. Dzięki temu punktowi rywale nie wyprzedzili Polonii.

    Okazałe zwycięstwo odnieśli też młodzicy młodsi, którzy walczą o miejsce na podium I ligi okręgowej. Podopieczni Kamila Kudły i Kornela Ladrowskiego wygrali 10:1 z MKS Trzemeszno.

    W meczu III ligi okręgowej młodzików starszych Polonia III wygrała 1:0 z Kotwicą II Kórnik. Nasz zespół przeskoczył w ostatniej kolejce Avię Kamionki w ligowej tabeli, która tylko zremisowała z LPFA Krzykosy. Poloniści zajęli pierwsze miejsce, gwarantujące promocję do II ligi okręgowej.

  • 19.06.2023

    Udane zakończenie sezonu

    W ostatnim meczu sezonu 2022/23 piłkarze drugiego zespołu Polonii Środa Wlkp. podejmowali na własnym boisku Wielkopolskę Komorniki.

  • 17.06.2023

    Remis na zakończenie sezonu

    W ostatnim meczu trzeciej ligi sezonu 2022/23 piłkarze Polonii Środa Wlkp. udali się do dalekiego Gniewina aby tam zmierzyć się z miejscowym zespołem Stolemu. Poloniści na ten mecz udali się bez kilku graczy ale z mocnym postanowieniem wygrania spotkania i utrzymania trzeciej pozycji w ligowej tabeli.


  • 16.06.2023

    Juszczyk i Duchała zostają w Polonii na kolejny sezon

    Zarząd sekcji piłki nożnej podjął decyzję, że w nowym sezonie pierwszy zespół seniorów Polonii Środa będzie nadal prowadzony przez obecny sztab szkoleniowy. Formalnie pierwszym trenerem zostaje Paweł Juszczyk, który posiada licencję UEFA A  ale w sztabie bardzo ważną funkcję będzie też pełnił Marcin Duchała.

  • 17.06.2023

    Transmisja z Gniewina

    Ze spotkania 34. kolejki III ligi grupy 2 w którym piłkarze Polonii Środa zmierzą się ze Stolemem Gdańsk przeprowadzimy bezpośrednią transmisję na naszym kanale na You Tubie.

    Początek transmisji w sobotę 17.06 o godzinie 16:45.

  • 15.06.2023

    Akademia: Zapowiedź weekendu 17/18 czerwca

    Przed nami przedostatni akcent piłkarskiego sezonu 2022/2023 dla drużyn średzkiej akademii. Nasze drużyny w większości zakończą rozgrywki w ligach wojewódzkich i okręgowych. Kilka meczów zostanie rozegranych na obiektach Stadionu Średzkiego - w sobotę o godzinie 11:00 zagrają młodzicy. Rocznik 2010 w II lidze okręgowej zmierzy się z Orlikiem Poznań, a rocznik 2011 w meczu I ligi okręgowej podejmie MKS Trzemeszno.

    Ponadto w poniedziałek młodziczki zakończą na Nowym Stadionie Średzkim sezon ligi okręgowej meczem z Pogonią Książ Wielkopolski, a we wtorek ostatni mecz ligi wojewódzkiej rozegrają młodzicy starsi. Ich rywalem będzie AP Reissa Poznań.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.