05.06.2019
Orlik górą (2009)W sobotę 1 czerwca drużyna rocznika 2009 rozegrała swój kolejny mecz ligowy w pierwszej lidze okręgowej. W tej kolejce przyszło nam się zmierzyć z drużyną UKS Orlik Poznań na ich terenie.
Od początku spotkania było widać, że obie drużyny walczą o trzy punkty. Zarysowała się lekka przewaga gospodarzy czego efektem był strzelony gol w czwartej minucie meczu. Po dwóch minutach trafieniem z naszej strony odpowiedział Dawid Gołębiak i mieliśmy remis. W dalszej części pierwszej połowy widzieliśmy dużo walki na boisku. Mieliśmy kilka dobrych okazji do strzelenia gola, jednak za każdym razem piłka nie znalazła drogi do bramki. W ostatniej akcji pierwszej części spotkania gospodarze wyszli na prowadzenie. W drugiej połowie chcieliśmy ruszyć do ataku by odrobić straty. Niestety przytrafiły nam się dwa błędy i zawodnicy Orlika Poznań mieli już trzy bramki przewagi. Z naszej strony znów akcje nie kończyły się w siatce rywali, a dobrych okazji ku temu nie brakowało. Gospodarze na siedemnaście minut przed końcem meczu strzelili kolejnego gola i wszyscy myśleli, że już po meczu. My jednak nie składaliśmy broni. Na osiem minut przed końcowym gwizdkiem do siatki poznańskiego zespołu trafił Wiktor Rozwora. Po chwili znów cieszyliśmy się z gola za sprawą Mikołaja Rauhuta. Kiedy myśleliśmy, że wróciliśmy do gry to zespół Orlika strzelił nam kolejnego gola. Do końca spotkania wynik się już nie zmienił i przegrywamy w Poznaniu 6-3.
W tym meczu pokazaliśmy dużo walki z naszej strony. Jednak na pierwszy plan wysunęła się nasza nieskuteczność w ataku.
Polonia zagrała w składzie: B. Wiczyńśki, D. Gołębiak, K. Jankowiak, L. Nowicka, S. Wieliński, M. Rauhut, A. Guzenda, P. Kamiński, W. Rozwora, D. Falgier, A. Łukaszewski, J. Rauhut
Najnowsze aktualności
-
26.06.2023
Domowa porażka ze Zjednoczonymi (2011)
W meczu ostatniej 14. kolejki II ligi okręgowej młodzików młodszych Polonia Środa Wielkopolska przegrała na Nowym Stadionie Średzkim 0:4 (0:2) ze Zjednoczonymi Września.
-
26.06.2023
Liga wojewódzka utrzymana. Zwycięstwo w Owińskach (2010)
Rywalizująca w lidze wojewódzkiej drużyna młodzików starszych swój mecz rozegrała już we wtorek i musiała oczekiwać na wynik meczu Poznańskiej 13 Poznań. Lech wygrał 3:1 z Trzynastką, a to oznacza, iż Polonia Środa Wielkopolska utrzymała się w lidze wojewódzkiej na sezon 2023/2024.
W meczu kończącym sezon II ligi okręgowej młodzików starszych Polonia Środa Wielkopolska wygrała na wyjeździe 4:1 (1:1) z Błękitnymi Owińska. Bramki dla Polonistów strzelili Aleksander Niemczewski, Fabian Nowaczyk, Bartosz Nowicki oraz Tymoteusz Wesołowski. Nasz zespół już wcześniej zapewnił sobie piąte miejsce w tabeli gwarantujące utrzymanie na tym szczeblu rozgrywkowym.
-
26.06.2023
Wysokie zwycięstwo na zakończenie (2009)
W meczu ostatniej kolejki II ligi okręgowej trampkarzy młodszych (rocznik 2009) Polonia Środa Wielkopolska wygrała 7:0 (2:0) z Concordią Murowana Goślina. Bramki dla Polonii strzelali Stanisław Solarski - dwie, Bartłomiej Wiczyński - dwie, Jakub Janiszewski - dwie oraz Antoni Łukaszewski. Nasz zespół już wcześniej zapewnił sobie trzecie miejsce w rozgrywkach.
-
26.06.2023
Akademia: Podsumowanie weekendu (24/25 czerwca)
W miniony weekend zespoły akademii zakończyły rozgrywki ligowe w sezonie 2022/2023. W piątek i sobotę rywalizowały jeszcze cztery zespoły Polonii.
Na Nowym Stadionie Średzkim w piątek drugi zespół młodzików młodszych przegrał 0:4 za Zjednoczonymi Września, natomiast w sobotę druga drużyna trampkarzy młodszych wygrała 7:0 z Concordią Murowana Goślina.
Ponadto druga drużyna młodzików starszych wygrała na wyjeździe z Błękitnymi Owińska 4:1, a pierwszy zespół młodzików młodszych przegrał aż 1:10 z Unią Swarzędz.
-
22.06.2023
Plan letnich sparingów Polonii Środa
Piłkarze Polonii Środa są na zasłużonych urlopach ale nie oznacza to że sztab szkoleniowy naszego zespołu nie myśli już o nadchodzącym nowym sezonie. W minionym tygodniu poznaliśmy datę rozpoczęcia przygotowań do nowego sezonu oraz został ustalony plan letnich gier towarzyskich.
-
22.06.2023
Akademia: Zapowiedź weekendu 24/25 czerwca
W nadchodzący weekend zespoły akademii zakończą sezon piłkarski 2022/2023. Cztery drużyny Polonii rozegrają swoje mecze, a dwa z nich odbędą się na Nowym Stadionie Średzkim. W piątek o 19:00 zespół młodzków młodszych (rocznik 2011) podejmie Zjednoczonych Września, a w sobotę już o 9:00 trampkarze młodsi (rocznik 2009) zakończą sezon meczem z Concordią Murowana Goślina.
W Owińskach zagrają młodzicy starsi (rocznik 2010), natomiast pierwszy zespół młodzików młodszych (rocznik 2011) uda się do Swarzędza.
-
22.06.2023
Żaki zagrały ze starszymi kolegami (2015)
Zaki z rocznika 2015 pojechały w weekend do Runowa, aby w ramach rozgrywek Wielkopolskiego ZPN zmierzyć się z zespołami Kotwicy Kórnik. Rozegrano wiele meczów, które przyniosły sporo radości i uśmiechu. Mimo upalnej pogody i rywalizacji z przeciwnikami nawet o rok starszymi, nasze żaki poradziły sobie doskonale.
-
21.06.2023
Występ Polonii w turnieju Sokolik Orlen Cup (2013)
W weekend zespół orlików młodszych (rocznik 2013) wziął udział w międzynarodowym turnieju piłkarski Sokolik Orlen Cup 2023 w Starym Sączu. Nasza drużyna uplasowała się na siedemnastym miejscu wśród 36 zespołów z całego świata, a zwycięzcą tegorocznej edycji został hiszpański RC Deportivo de La Coruña.


























































