OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

05.06.2019

Orlik górą (2009)

W sobotę 1 czerwca drużyna rocznika 2009 rozegrała swój kolejny mecz ligowy w pierwszej lidze okręgowej. W tej kolejce przyszło nam się zmierzyć z drużyną UKS Orlik Poznań na ich terenie.

Od początku spotkania było widać, że obie drużyny walczą o trzy punkty. Zarysowała się lekka przewaga gospodarzy czego efektem był strzelony gol w czwartej minucie meczu. Po dwóch minutach trafieniem z naszej strony odpowiedział Dawid Gołębiak i mieliśmy remis. W dalszej części pierwszej połowy widzieliśmy dużo walki na boisku. Mieliśmy kilka dobrych okazji do strzelenia gola, jednak za każdym razem piłka nie znalazła drogi do bramki. W ostatniej akcji pierwszej części spotkania gospodarze wyszli na prowadzenie. W drugiej połowie chcieliśmy ruszyć do ataku by odrobić straty. Niestety przytrafiły nam się dwa błędy i zawodnicy Orlika Poznań mieli już trzy bramki przewagi. Z naszej strony znów akcje nie kończyły się w siatce rywali, a dobrych okazji ku temu nie brakowało. Gospodarze na siedemnaście minut przed końcem meczu strzelili kolejnego gola i wszyscy myśleli, że już po meczu. My jednak nie składaliśmy broni. Na osiem minut przed końcowym gwizdkiem do siatki poznańskiego zespołu trafił Wiktor Rozwora. Po chwili znów cieszyliśmy się z gola za sprawą Mikołaja Rauhuta. Kiedy myśleliśmy, że wróciliśmy do gry to zespół Orlika strzelił nam kolejnego gola. Do końca spotkania wynik się już nie zmienił i przegrywamy w Poznaniu 6-3.

W tym meczu pokazaliśmy dużo walki z naszej strony. Jednak na pierwszy plan wysunęła się nasza nieskuteczność w ataku.

Polonia zagrała w składzie: B. Wiczyńśki, D. Gołębiak, K. Jankowiak, L. Nowicka, S. Wieliński, M. Rauhut, A. Guzenda, P. Kamiński, W. Rozwora, D. Falgier, A. Łukaszewski, J. Rauhut

Najnowsze aktualności

  • 23.10.2023

    Przeskoczyli lidera (2008)

    W starciu dwóch ekip z czoła tabeli I ligi wojewódzkiej B1 zespół Polonii Środa 2008 wygrał 4:3 z UKS AP Reissa Jarocin 2007. Mecz miał dwa oblicza. Do przerwy Polonia prowadziła aż 4:0 i wydawało się, że trzy punkty są już w kieszeni. Druga część należała jednak do gospodarzy z Jarocina, którzy wbili trzy gole i ostatecznie nie zdołali doprowadzić do wyrównania. Dzięki zwycięstwu Poloniści przeskoczyli swojego rywala w tabeli i aktualnie zajmują pierwsze miejsce na trzy kolejki przed zakończeniem rozgrywek.

  • 23.10.2023

    Akademia: Raport z rozgrywek (21/22.10.2023)

    Świetną passę kontynuują młodzieżowe zespoły Polonii Środa Wielkopolska. W sobotę po zwycięstwie z UKS AP Reissa Jarocin zespół Polonii 2008 awansował na pierwsze miejsce w tabeli, a w walce o pierwsze miejsce pozostaje też Polonia 2010, która odniosła kolejne pewne zwycięstwo. Świetnie spisali się też młodzicy Polonii. Rocznik 2011 zremisował z wiceliderem tabeli, zaś rocznik 2012 odniósł w weekend dwa zwycięstwa. W niedzielę kolejne wysokie zwycięstwo odnieśli juniorzy z rocznika 2005.

  • 22.10.2023

    Zwycięstwo z Wisłą Borek Wlkp. (2005)

    W niedzielę 22.10.2023 o godzinie 10.00 na boisku w Borku Wlkp.  drużyna juniora starszego rozegrała  spotkanie o mistrzostwo Ligi Okręgowej Juniora A1 z zespołem Wisły Borek Wlkp. Mecz zakończył się zwycięstwem Polonii 7-0. Bramki dla Polonii strzelili: Michał Bańkowski - 2, Jakub Łoda - 2, Oskar Pawlak - 2, Nikita Rozin - 1.

  • 22.10.2023

    Stargard zdobyty

    W sobotę 21 października piłkarze Polonii Środa Wielkopolska rozegrali kolejne spotkanie ligowe. Tym razem rywalem średzkiego zespołu byli Błękitni Stargard a mecz odbywał się na boisko rywali.

  • 22.10.2023

    Podział punktów ze Słupcą

    W niedzielny poranek zespół rezerw Polonii Środa podejmował na własnym boisku w ramach spotkania piątej ligi SKP Słupca. Poloniści byli zdecydowanym faworytem tego pojedynku gdyż przed tym meczem rywale zajmowali ostatnią lokatę w ligowej tabeli.

  • 20.10.2023

    Akademia: Zapowiedź weekendu (21/22.10.2023)

    Powoli, małymi kroczkami, zespoły akademii zbliżają się ku końcowi rundy jesiennej w rozgrywkach ligowych. Nadchodzący weekend będzie intensywny dla naszych zawodników. W sobotę nasze drużyny rozegrają osiem meczów, a w niedzielę cztery, ponadto jedna drużyna zagra nawet w poniedziałek. Szczegółowy harmonogram poniżej.

  • 19.10.2023

    Grad goli w meczu dwóch Polonii (2010)

    W środę na boisku CTP1 w ramach rozgrywek II ligi okręgowej naprzeciw siebie stanęły dwa zespoły Polonii Środa Wielkopolska. Grupa prowadzona przez Łukasza Żeglenia i Marcina Grabowskiego pewnie wygrała z zespołem Patryka Słomczyńskiego i Dominika Rogowskiego.

  • 18.10.2023

    Ligowo w Kostrzynie i Kamionkach (2015)

    W sobotę grupa czerwona rocznika 2015 udała się na turniej w ramach 4. kolejki rozgrywek Wielkopolskiego ZPN do Kostrzyna, gdzie miała okazję rywalizować z: Maratończykiem Brzeźno I, Maratończykiem Brzeźno II, UKS AP Reissa Poznań, Wiarą Lecha Poznań/Paczkowo oraz 1922 Lechią Kostrzyn. Grupa biała natomiast w niedzielę udała się na turniej do Kamionek, a jej rywalami były Avia Kamionki I, Avia Kamionki II oraz Orlik Mosina.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.