OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBEINSTAGRAMTWITTERFACEBOOK

07.12.2009

Orlicy na IV miejscu w Kleszczewie

 

 
Turniej ten odbył się 05-12-2009 w hali sportowej w Kleszczewie .Wzięło w nim udział 12 drużyn . Nasi chłopcy znaleźli się w jednej grupie z zespołami takimi jak:
Szóstka Śrem , 192 Mosin , Błękitni Owińska , Wichniarek II Poznań , Wichniarek I Poznań , Koziołek II Poznań , Sp Clescevia Kleszczewo I i II oraz Concorde Murowana Goślina .
Zawody rozgrywane były systemem  „każdy z każdym” grupie i dalej w zależności od miejsca zajętego w grupie , drużyny grały o 11, 9,7, 5, 3 i 1 miejsce w turnieju .
Czas gry wynosił 10 minut. Mimo licznych i poważnych osłabień ( choroby 5 zawodników) nasza najmłodsza drużyna zaprezentowała się z bardzo dobrej strony . W swojej grupie wygrała 4 mecze : z Wichniarkiem II P-ń 2:1, z 1920 Mosina 2:1, z Błękitnymi Owińska 5: 1 Koziołkiem I 7:1 ,a przegrała tylko jeden mecz 1:3 z Szóstką Śrem . Na tę przegrana wpływ miały kontuzje obu bramkarzy , których musiał zastąpić zawodnik z pola. Młodzi Poloniści ostatecznie zajęli II miejsce w grupie i w walce o III miejsce zmierzyli się z Poznaniakiem
P-ń . W meczu o I miejsce zagrały SP Clescevia I i Szóstka Śrem.
Wygrała 3:1 drużyna ze Śremu i tym sposobem zajęła I miejsce w turnieju , a gospodarze II miejsce.
Trzecie miejsce przypadło Poznaniakowi P-ń , który w meczu z naszymi Orlikami wygrał 3:1 w rzutach karnych ( w normalnym czasie gry było 1:1). Mimo to chłopcy pozostawili po sobie bardzo dobre wrażenie zarówno na boisku , jak i również poza nim..
Na boisku walczyli bardzo ambitnie z dużą determinacją i poświęceniem , a po meczach wykazywali się dużą dyscypliną . Warto też dodać , że to właśnie z naszej drużyny wszyscy jednogłośnie wybrali Macieja Chudego najlepszym zawodnikiem turnieju . Był on też najlepszym strzelcem w drużynie 12 bramek, a cała drużyna 18.Wszystkim chłopcom z druzyny należą się słowa pochwały zza postawę w całym turnieju.
Poloniści wystąpili w składzie : Filip Górski, Łukasz Spychała, Jakub Włodarz , Adam Wojtysiak, Adam Kaczor, Wojtek Łuczak , Michał Miszkiewicz , Grzegorz Małolepszy, Kacper Szymczak, Maciej Chudy.
 
Końcowa klasyfikacja turnieju:
 
I – Szóstka Śrem
II – SP Clescevia Kleszczewo
III – Poznaniak Poznań
IV - Polonia Środa
V- 1920 Mosina
VI – Wichniarek I Poznań
VII - Koziołek I Poznań
VIII– Koziołek II Poznań
IX – Concord Murowana Goślina
X – Błękitni Owińska
XI – Wichniarek II Poznań
XII – SP Clescevia Kleszczewo
 
Osobne słowa podziękowania należą się rodzicom naszych Orlików , którzy jak zwykle gorąco dopingowali swoje pociechy i dowieźli ich na ten turniej.    

Najnowsze aktualności

 • 02.02.2023

  Towarzyska porażka z Zagłębiem Lubin (2009)

  W rozegranym w Lubinie meczu towarzyskim Polonia Środa Wielkopolska przegrała 0:2 (0:1) z Zagłębiem Lubin. Mecz był pełny walki i obie drużyny miały swoje okazje, ale to gospodarze byli skuteczniejsi.

 • 01.02.2023

  Dwie gry orlików (2012)

  Drużyna orlików starszych (rocznik 2012) w piątek rozegrała mecz towarzyski z Arką Gdynia, natomiast w niedzielę rywalem Polonii był Mieszko Gniezno.

 • 01.02.2023

  Kontrolne porażki trampkarzy (2008)

  W ubiegły weekend przygotowujący się do gry w Centralnej Lidze Juniorów trampkarze starsi (rocznik 2008) rozegrali dwa mecze kontrolne. Średzki zespół przegrał 0:2 z Poznańską 13 (rocznik 2007), a także 0:1 z UKS AP Reissa Poznań.

 • 31.01.2023

  Wygrana rezerw w Krotoszynie

  Okazałym zwycięstwem 3:0 rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej zawodnicy zespołu rezerw Polonii Środa. W pierwszym zimowym sparingu poloniści wygrali z grającą w V lidze (kaliska) Astrą Krotoszyn. Wynik powinien być jeszcze wyższy, jednak Oskarowi Janosiowi zabrakło trochę precyzji pod bramką przeciwnika.

 • 30.01.2023

  Młodziczki halowymi mistrzyniami Wielkopolski!

  Zawodniczki Polonii Środa Wielkopolska zostały Halowymi Mistrzyniami Wielkopolski do lat 13! Polonistki z kompletem zwycięstw i bez straty gola zakończyły fazę grupową, a w półfinale po rzutach karnych pokonały Akademię Talentów Krotoszyn. W finale nasze piłkarki bezbramkowo zremisowały z Wartą Poznań, ale ponownie skuteczniej egzekwowały rzuty karne. Poza końcowym triumfem zawodniczka Polonii - Julia Brzęcka - została wybrana najlepszą bramkarką turnieju.

 • 26.01.2023

  Cenna lekcja z Górnikiem

  W środę 25 stycznia na boisku ze sztuczną nawierzchnią piłkarze Polonii Środa rozegrali dodatkowy sparing tej zimy. Rywalem naszego zespołu był pierwszoligowy Górnik Łęczna który w tym czasie przebywał w Opalenicy na obozie przygotowawczym. Spotkanie trwało aż 120 minut i zostało rozegrany systemem 4x30 minut.

 • 25.01.2023

  Dublet Polonii w Koziołek Cup! (2013)

  W miniony weekend orlicy młodsi spędzili dużo czasu grając. W piątek zawodnicy mieli okazję rywalizować i trenować ze starszymi kolegami z rocznika 2012. W niedzielę natomiast podzielona na dwie grupy drużyna zdominowała turniej Koziołek Cup w Kórniku - Poloniści zajęli dwa pierwsze miejsca.

 • 24.01.2023

  Intensywny weekend żaków (2015)

  Ubiegły weekend dla żaków urodzonych w roku 2015 był bardzo intensywny i obfity w rywalizację boiskową. Żaki rywalizowały w turniejach w Dolsku i Śremie oraz rozegrały mecz z Polonią 2014.

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET SREBRNY
PAKIET BRĄZOWY
PARTNERZY
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.