25.04.2016
Oldboje z kompletem punktówW spotkaniu 2. kolejki rozgrywek oldbojów zespół Polonii Środa pokonał na wyjeździe TPS Winogrady Poznań 2:1 (1:1). Bramki dla średzian zdobyli Marcin Duchała z rzutu karnego oraz Zbyszko Banaszyk.
Poloniści udali się do stolicy wielkopolski w mocno okrojonym, bo tylko dwunastoosobowym składzie. Mimo problemów kadrowych średzianie dobrze radzili sobie na boisku przeciwnika skutecznie rozbijając jego akcje i groźnie, zwłaszcza w pierwszej połowie kontratakując. Wynik spotkania otworzył w 29. minucie Marcin Duchała. Popularny „Duszek” nie zapomniał jak się wykorzystuje jedenastki i dał Polonii prowadzenie. Świetne zawody rozegrał Paweł Hoffmann kilkukrotnie fenomenalnie broniąc strzały gospodarzy i ratując nasz zespół z opresji. Defensywa średzian skapitulowała tylko raz, pięć minut przed końcem pierwszej połowy, gdy nie bez trudu piłka wpadła do bramki gości. W drugiej części gry częściej przy futbolówce znajdowali się poznaniacy, ale to Polonia zadała decydujący cios. W 62. minucie piłkę dośrodkowaną przez Macieja Bartkowiaka z rzutu wolnego do bramki głową skierował Zbyszko Banaszyk. Mimo licznych prób miejscowych rezultat nie uległ już zmianie i to Polonia zainkasowała pierwszy w tym sezonie komplet punktów.
Polonia zagrała w składzie: Paweł Hoffmann – Waldemar Cieśla, Piotr Kusik, Paweł Kmieciak, Przemysław Rosiak, Michał Wiśniewski, Maciej Bartkowiak, Maciej Kurasiak, Zbyszko Banaszyk, Maciej Lepczyński, Marcin Duchała oraz Waldemar Grześkowiak.
Najnowsze aktualności
-
30.08.2009
Zestaw wyników IV kolejki
Po kolejnym weekendzie gier w IV lidze grupy północnej, na czele znajduje się nadal Leśnik Margonin. Po wysokim zwycięstwie nad naszą drużyną wyprzedza on Lechie Kostrzyn, która awansowała na drugie miejsce. Na trzeciej pozycji znajduje się Polonia Środa.
-
30.08.2009
Bolesna porażka z Leśnikiem
W sobotnie popołudnie średzcy piłkarze wybrali się na mecz do Margonina , na spotkanie z miejscowym Leśnikiem , liderem IV ligi gr. północnej
-
28.08.2009
Z Margonina na żywo
W sobotę 29 sierpnia Polonia rozegra na wyjeżdzie bardzo ciekawy mecz z Leśnikiem Bro-Margo Margonin . Mecz rozpocznie się o 17.00 i kilka minut
-
26.08.2009
Wyjazdowe spotkania juniorów
W najbliższy weekend juniorzy naszego klubu wybierają się odpowiednio do Śremu i Kępna, aby rozegrać swoje kolejne mecze w rozgrywkach Wiekopolskiej Ligi Juniorów.
-
27.08.2009
Emocje w Margoninie- kto liderem po IV kolejce?
Po następnej serii spotkań, tylko jedna drużyna może dysponować kompletem punktów. Czy tym zespołem będzie Polonia Środa Wielkopolska? Wszystko wyjaśni się w sobotę przed 19.00.

























































