OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

16.08.2023

Okazałe zwycięstwo na inaugurację (2008)

W pierwszym meczu I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych B1 zespół Polonii Środa Wielkopolska pokonał aż 7:0 (2:0) Jarotę Jarocin. Nasz zespół dominował przez cały mecz i udokumentował to siedmioma trafieniami. Bramki strzelali Mikołaj Kowalski - trzy, Filip Stasiak - dwie, Aleksander Bajon, a ostatni gol to trafienie samobójcze zawodnika rywali.

Pierwsza połowa stała pod znakiem dość dużej niedokładności w grze ze strony gospodarzy oraz dużej bojaźni przed starszymi piłkarzami Jaroty. Wiele akcji nie miało płynności i często kończyły się błędami spowodowanymi błędną decyzją lub wykonaniem. Pomimo tego zespół młodych Polonistów przeważał od początku i brnął do stwarzania sobie sytuacji pod bramką Jaroty. Do przerwy dwukrotnie na listę strzelców wpisał się niezawodny Mikołaj Kowalski, który najpierw w 13. minucie spotkania otrzymał podanie od Oleksija Steblina i celnym uderzeniem pokonał bramkarza rywali, a następnie w 25. minucie podwyższył prowadzenie wykorzystując "jedenastkę" podyktowaną po faulu na szarżującym Dawidzie Mikołajczaku.

Po przerwie obraz gry się zmienił. Dominacja Polonii na boisku była większa z każdą minutą, a efektem tego były kolejne trafienia naszych zawodników. Po zmianie stron w 51. minucie ponownie dał o sobie znać Kowalski, który został obsłużony fantastycznym podaniem od Antoniego Storozuma. Kolejne bramki padały w niewielkich odstępach czasu. Najpierw chwilę po wejściu na boisko Filip Stasiak zdobył swojego premierowego gola w nowych rozgrywkach, następnie Aleksander Bajon po świetnym podaniu nie dał szans bramkarzowi uderzeniem z siedmiu metrów. Pod koniec spotkania ponownie na listę strzelców wpisał się Filip Stasiak i strzelanie tego dnia zakończył obrońca drużyny gości, który naciskany przez Jana Gałkę w polu karnym popełnił błąd i skierował piłkę do własnej bramki.

Polonia 2008: I liga wojewódzka B1 Proton - grupa 2
15 sierpnia 2023, godz. 11:00 - Środa Wielkopolska (Nowy Stadion Średzki)
Polonia Środa Wielkopolska 7:0 (2:0) Jarota Jarocin 2007
Mikołaj Kowalski 13, 25 (k), 51, Filip Stasiak 54, 82, Aleksander Bajon 56, Igor Politowicz 86 (s)

Polonia: 31. Mikołaj Świdurski - 3. Oliwier Pacholski (60, 16. Jan Gałka), 4. Jakub Kledecki, 5. Patryk Karczewski, 6. Aleksander Bajon (60, 21. Bartosz Szwałek), 7. Mikołaj Kowalski, 10. Wiktor Motyl, 13. Oleksii Steblin (52, 2. Bartosz Idziaszek), 14. Dawid Mikołajczak (52, 8. Juliusz Gawlikowski), 15. Nikodem Bliskowski (60, 23. Gabriel Baszczyński), 22. Antoni Storozum (51, 9. Filip Stasiak).
trenerzy: Przemysław Otuszewski oraz Wojciech Gąsiorowski.

Najnowsze aktualności

  • 19.06.2023

    Zapraszamy na półkolonie piłkarskie 2023!

    Akademia Piłkarska Klubu Sportowego Polonia Środa Wielkopolska zaprasza na PÓŁKOLONIE PIŁKARSKIE dla dzieci, które odbędą się w lipcu. Zaplanowano trzy turnusy, a opiekę nad dziećmi sprawować będą trenerzy z uprawnieniami UEFA A oraz UEFA B. Koszt udziału w jednym turnusie to 399 zł.

  • 19.06.2023

    Akademia: Podsumowanie weekendu (17/18 czerwca)

    Przedostatni weekend sezonu 2022/2023 dla drużyn akademii był bardzo udany i obfitował w mnóstwo bramek. Nasi zawodnicy strzelili aż 40 bramek w sześciu ligowych meczach. Bardzo cenny punkt z Piły przywieźli młodzicy starsi, którzy toczą walkę o utrzymanie z Poznańską Trzynastką. Dzięki temu punktowi rywale nie wyprzedzili Polonii.

    Okazałe zwycięstwo odnieśli też młodzicy młodsi, którzy walczą o miejsce na podium I ligi okręgowej. Podopieczni Kamila Kudły i Kornela Ladrowskiego wygrali 10:1 z MKS Trzemeszno.

    W meczu III ligi okręgowej młodzików starszych Polonia III wygrała 1:0 z Kotwicą II Kórnik. Nasz zespół przeskoczył w ostatniej kolejce Avię Kamionki w ligowej tabeli, która tylko zremisowała z LPFA Krzykosy. Poloniści zajęli pierwsze miejsce, gwarantujące promocję do II ligi okręgowej.

  • 19.06.2023

    Udane zakończenie sezonu

    W ostatnim meczu sezonu 2022/23 piłkarze drugiego zespołu Polonii Środa Wlkp. podejmowali na własnym boisku Wielkopolskę Komorniki.

  • 17.06.2023

    Remis na zakończenie sezonu

    W ostatnim meczu trzeciej ligi sezonu 2022/23 piłkarze Polonii Środa Wlkp. udali się do dalekiego Gniewina aby tam zmierzyć się z miejscowym zespołem Stolemu. Poloniści na ten mecz udali się bez kilku graczy ale z mocnym postanowieniem wygrania spotkania i utrzymania trzeciej pozycji w ligowej tabeli.


  • 16.06.2023

    Juszczyk i Duchała zostają w Polonii na kolejny sezon

    Zarząd sekcji piłki nożnej podjął decyzję, że w nowym sezonie pierwszy zespół seniorów Polonii Środa będzie nadal prowadzony przez obecny sztab szkoleniowy. Formalnie pierwszym trenerem zostaje Paweł Juszczyk, który posiada licencję UEFA A  ale w sztabie bardzo ważną funkcję będzie też pełnił Marcin Duchała.

  • 17.06.2023

    Transmisja z Gniewina

    Ze spotkania 34. kolejki III ligi grupy 2 w którym piłkarze Polonii Środa zmierzą się ze Stolemem Gdańsk przeprowadzimy bezpośrednią transmisję na naszym kanale na You Tubie.

    Początek transmisji w sobotę 17.06 o godzinie 16:45.

  • 15.06.2023

    Akademia: Zapowiedź weekendu 17/18 czerwca

    Przed nami przedostatni akcent piłkarskiego sezonu 2022/2023 dla drużyn średzkiej akademii. Nasze drużyny w większości zakończą rozgrywki w ligach wojewódzkich i okręgowych. Kilka meczów zostanie rozegranych na obiektach Stadionu Średzkiego - w sobotę o godzinie 11:00 zagrają młodzicy. Rocznik 2010 w II lidze okręgowej zmierzy się z Orlikiem Poznań, a rocznik 2011 w meczu I ligi okręgowej podejmie MKS Trzemeszno.

    Ponadto w poniedziałek młodziczki zakończą na Nowym Stadionie Średzkim sezon ligi okręgowej meczem z Pogonią Książ Wielkopolski, a we wtorek ostatni mecz ligi wojewódzkiej rozegrają młodzicy starsi. Ich rywalem będzie AP Reissa Poznań.

  • 15.06.2023

    Baraż o CLJ: Polonistki stawiły opór Warcie (2008)

    W środę drugi mecz barażowy o awans do Centralnej Ligi Juniorek rozegrały juniorki Polonii Środa Wielkopolska. Polonistki na Nowym Stadionie Średzkim przegrały 3:5 (1:3) z Wartą Poznań, a bramki zdobyły Amelia Guzenda - dwie oraz Martyna Nowaczyk. Rywalki od 54. minuty grały w osłabieniu po tym jak drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarana została Maria Drzewiecka, która do Warty jest wypożyczona z Polonii.

    Warto odnotować jaki progres wykonały Polonistki, które w pierwszym spotkaniu przegrały z Wartą 0:8. Tym razem nasze zawodniczki postawił trudne warunki faworyzowanym rywalkom i walczyły jak równy z równym.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.