16.08.2023
Okazałe zwycięstwo na inaugurację (2008)
W pierwszym meczu I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych B1 zespół Polonii Środa Wielkopolska pokonał aż 7:0 (2:0) Jarotę Jarocin. Nasz zespół dominował przez cały mecz i udokumentował to siedmioma trafieniami. Bramki strzelali Mikołaj Kowalski - trzy, Filip Stasiak - dwie, Aleksander Bajon, a ostatni gol to trafienie samobójcze zawodnika rywali.
Pierwsza połowa stała pod znakiem dość dużej niedokładności w grze ze strony gospodarzy oraz dużej bojaźni przed starszymi piłkarzami Jaroty. Wiele akcji nie miało płynności i często kończyły się błędami spowodowanymi błędną decyzją lub wykonaniem. Pomimo tego zespół młodych Polonistów przeważał od początku i brnął do stwarzania sobie sytuacji pod bramką Jaroty. Do przerwy dwukrotnie na listę strzelców wpisał się niezawodny Mikołaj Kowalski, który najpierw w 13. minucie spotkania otrzymał podanie od Oleksija Steblina i celnym uderzeniem pokonał bramkarza rywali, a następnie w 25. minucie podwyższył prowadzenie wykorzystując "jedenastkę" podyktowaną po faulu na szarżującym Dawidzie Mikołajczaku.
Po przerwie obraz gry się zmienił. Dominacja Polonii na boisku była większa z każdą minutą, a efektem tego były kolejne trafienia naszych zawodników. Po zmianie stron w 51. minucie ponownie dał o sobie znać Kowalski, który został obsłużony fantastycznym podaniem od Antoniego Storozuma. Kolejne bramki padały w niewielkich odstępach czasu. Najpierw chwilę po wejściu na boisko Filip Stasiak zdobył swojego premierowego gola w nowych rozgrywkach, następnie Aleksander Bajon po świetnym podaniu nie dał szans bramkarzowi uderzeniem z siedmiu metrów. Pod koniec spotkania ponownie na listę strzelców wpisał się Filip Stasiak i strzelanie tego dnia zakończył obrońca drużyny gości, który naciskany przez Jana Gałkę w polu karnym popełnił błąd i skierował piłkę do własnej bramki.
Polonia 2008: I liga wojewódzka B1 Proton - grupa 2
15 sierpnia 2023, godz. 11:00 - Środa Wielkopolska (Nowy Stadion Średzki)
Polonia Środa Wielkopolska 7:0 (2:0) Jarota Jarocin 2007
Mikołaj Kowalski 13, 25 (k), 51, Filip Stasiak 54, 82, Aleksander Bajon 56, Igor Politowicz 86 (s)
Polonia: 31. Mikołaj Świdurski - 3. Oliwier Pacholski (60, 16. Jan Gałka), 4. Jakub Kledecki, 5. Patryk Karczewski, 6. Aleksander Bajon (60, 21. Bartosz Szwałek), 7. Mikołaj Kowalski, 10. Wiktor Motyl, 13. Oleksii Steblin (52, 2. Bartosz Idziaszek), 14. Dawid Mikołajczak (52, 8. Juliusz Gawlikowski), 15. Nikodem Bliskowski (60, 23. Gabriel Baszczyński), 22. Antoni Storozum (51, 9. Filip Stasiak).
trenerzy: Przemysław Otuszewski oraz Wojciech Gąsiorowski.
Najnowsze aktualności
-
26.06.2023
Liga wojewódzka utrzymana. Zwycięstwo w Owińskach (2010)
Rywalizująca w lidze wojewódzkiej drużyna młodzików starszych swój mecz rozegrała już we wtorek i musiała oczekiwać na wynik meczu Poznańskiej 13 Poznań. Lech wygrał 3:1 z Trzynastką, a to oznacza, iż Polonia Środa Wielkopolska utrzymała się w lidze wojewódzkiej na sezon 2023/2024.
W meczu kończącym sezon II ligi okręgowej młodzików starszych Polonia Środa Wielkopolska wygrała na wyjeździe 4:1 (1:1) z Błękitnymi Owińska. Bramki dla Polonistów strzelili Aleksander Niemczewski, Fabian Nowaczyk, Bartosz Nowicki oraz Tymoteusz Wesołowski. Nasz zespół już wcześniej zapewnił sobie piąte miejsce w tabeli gwarantujące utrzymanie na tym szczeblu rozgrywkowym.
-
26.06.2023
Wysokie zwycięstwo na zakończenie (2009)
W meczu ostatniej kolejki II ligi okręgowej trampkarzy młodszych (rocznik 2009) Polonia Środa Wielkopolska wygrała 7:0 (2:0) z Concordią Murowana Goślina. Bramki dla Polonii strzelali Stanisław Solarski - dwie, Bartłomiej Wiczyński - dwie, Jakub Janiszewski - dwie oraz Antoni Łukaszewski. Nasz zespół już wcześniej zapewnił sobie trzecie miejsce w rozgrywkach.
-
26.06.2023
Akademia: Podsumowanie weekendu (24/25 czerwca)
W miniony weekend zespoły akademii zakończyły rozgrywki ligowe w sezonie 2022/2023. W piątek i sobotę rywalizowały jeszcze cztery zespoły Polonii.
Na Nowym Stadionie Średzkim w piątek drugi zespół młodzików młodszych przegrał 0:4 za Zjednoczonymi Września, natomiast w sobotę druga drużyna trampkarzy młodszych wygrała 7:0 z Concordią Murowana Goślina.
Ponadto druga drużyna młodzików starszych wygrała na wyjeździe z Błękitnymi Owińska 4:1, a pierwszy zespół młodzików młodszych przegrał aż 1:10 z Unią Swarzędz.
-
22.06.2023
Plan letnich sparingów Polonii Środa
Piłkarze Polonii Środa są na zasłużonych urlopach ale nie oznacza to że sztab szkoleniowy naszego zespołu nie myśli już o nadchodzącym nowym sezonie. W minionym tygodniu poznaliśmy datę rozpoczęcia przygotowań do nowego sezonu oraz został ustalony plan letnich gier towarzyskich.
-
22.06.2023
Akademia: Zapowiedź weekendu 24/25 czerwca
W nadchodzący weekend zespoły akademii zakończą sezon piłkarski 2022/2023. Cztery drużyny Polonii rozegrają swoje mecze, a dwa z nich odbędą się na Nowym Stadionie Średzkim. W piątek o 19:00 zespół młodzków młodszych (rocznik 2011) podejmie Zjednoczonych Września, a w sobotę już o 9:00 trampkarze młodsi (rocznik 2009) zakończą sezon meczem z Concordią Murowana Goślina.
W Owińskach zagrają młodzicy starsi (rocznik 2010), natomiast pierwszy zespół młodzików młodszych (rocznik 2011) uda się do Swarzędza.
-
22.06.2023
Żaki zagrały ze starszymi kolegami (2015)
Zaki z rocznika 2015 pojechały w weekend do Runowa, aby w ramach rozgrywek Wielkopolskiego ZPN zmierzyć się z zespołami Kotwicy Kórnik. Rozegrano wiele meczów, które przyniosły sporo radości i uśmiechu. Mimo upalnej pogody i rywalizacji z przeciwnikami nawet o rok starszymi, nasze żaki poradziły sobie doskonale.
-
21.06.2023
Występ Polonii w turnieju Sokolik Orlen Cup (2013)
W weekend zespół orlików młodszych (rocznik 2013) wziął udział w międzynarodowym turnieju piłkarski Sokolik Orlen Cup 2023 w Starym Sączu. Nasza drużyna uplasowała się na siedemnastym miejscu wśród 36 zespołów z całego świata, a zwycięzcą tegorocznej edycji został hiszpański RC Deportivo de La Coruña.
-
21.06.2023
Zespół kobiet Polonii Środa Wielkopolska wystartuje w ORLEN I LIGA PZPN
W sezonie 2023/24 nadal będziemy oglądać piłkarki Polonii Środa Wlkp. występujące w Orlen I lidze kobiet. We wtorek 20 czerwca nasz klub wysłał do Wydziału Piłkarstwa Kobiecego Polskiego Związku Piłki Nożnej oficjalne potwierdzenie udziału w rozgrywkach.



























































