16.08.2023
Okazałe zwycięstwo na inaugurację (2008)
W pierwszym meczu I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych B1 zespół Polonii Środa Wielkopolska pokonał aż 7:0 (2:0) Jarotę Jarocin. Nasz zespół dominował przez cały mecz i udokumentował to siedmioma trafieniami. Bramki strzelali Mikołaj Kowalski - trzy, Filip Stasiak - dwie, Aleksander Bajon, a ostatni gol to trafienie samobójcze zawodnika rywali.
Pierwsza połowa stała pod znakiem dość dużej niedokładności w grze ze strony gospodarzy oraz dużej bojaźni przed starszymi piłkarzami Jaroty. Wiele akcji nie miało płynności i często kończyły się błędami spowodowanymi błędną decyzją lub wykonaniem. Pomimo tego zespół młodych Polonistów przeważał od początku i brnął do stwarzania sobie sytuacji pod bramką Jaroty. Do przerwy dwukrotnie na listę strzelców wpisał się niezawodny Mikołaj Kowalski, który najpierw w 13. minucie spotkania otrzymał podanie od Oleksija Steblina i celnym uderzeniem pokonał bramkarza rywali, a następnie w 25. minucie podwyższył prowadzenie wykorzystując "jedenastkę" podyktowaną po faulu na szarżującym Dawidzie Mikołajczaku.
Po przerwie obraz gry się zmienił. Dominacja Polonii na boisku była większa z każdą minutą, a efektem tego były kolejne trafienia naszych zawodników. Po zmianie stron w 51. minucie ponownie dał o sobie znać Kowalski, który został obsłużony fantastycznym podaniem od Antoniego Storozuma. Kolejne bramki padały w niewielkich odstępach czasu. Najpierw chwilę po wejściu na boisko Filip Stasiak zdobył swojego premierowego gola w nowych rozgrywkach, następnie Aleksander Bajon po świetnym podaniu nie dał szans bramkarzowi uderzeniem z siedmiu metrów. Pod koniec spotkania ponownie na listę strzelców wpisał się Filip Stasiak i strzelanie tego dnia zakończył obrońca drużyny gości, który naciskany przez Jana Gałkę w polu karnym popełnił błąd i skierował piłkę do własnej bramki.
Polonia 2008: I liga wojewódzka B1 Proton - grupa 2
15 sierpnia 2023, godz. 11:00 - Środa Wielkopolska (Nowy Stadion Średzki)
Polonia Środa Wielkopolska 7:0 (2:0) Jarota Jarocin 2007
Mikołaj Kowalski 13, 25 (k), 51, Filip Stasiak 54, 82, Aleksander Bajon 56, Igor Politowicz 86 (s)
Polonia: 31. Mikołaj Świdurski - 3. Oliwier Pacholski (60, 16. Jan Gałka), 4. Jakub Kledecki, 5. Patryk Karczewski, 6. Aleksander Bajon (60, 21. Bartosz Szwałek), 7. Mikołaj Kowalski, 10. Wiktor Motyl, 13. Oleksii Steblin (52, 2. Bartosz Idziaszek), 14. Dawid Mikołajczak (52, 8. Juliusz Gawlikowski), 15. Nikodem Bliskowski (60, 23. Gabriel Baszczyński), 22. Antoni Storozum (51, 9. Filip Stasiak).
trenerzy: Przemysław Otuszewski oraz Wojciech Gąsiorowski.
Najnowsze aktualności
-
21.11.2023
Zakończyli remisem z Sucharami (2010)
W zaległym meczu I ligi wojewódzkiej C2, kończącym jesienne rozgrywki, Polonia Środa Wielkopolska 2010 zremisowała 2:2 (1:2) z Sucharami Suchy Las. Obie bramki dla naszego zespołu strzelił Nikodem Odwrot. Polonia zakończyła rozgrywki na drugim miejscu, za plecami Warty Poznań.
-
20.11.2023
CLJ U-15: Zwycięstwo na zakończenie (2009)
W niedzielę w ostatniej kolejce Centralnej Ligi Juniorów U-15 Polonia odniosła swoje pierwsze zwycięstwo! Podopieczni Jakuba Budycha i Mateusza Zawalskiego na wyjeździe pokonali 2:1 (1:0) Pogoń Szczecin 2010. Tym zwycięstwem nasz zespół pożegnał się z CLJ, którą zakończył na 7. miejscu. Bramki na wagę trzech punktów strzelili Franciszek Błaszyk oraz Antoni Staszak.
-
20.11.2023
Akademia: Raport z rozgrywek (18/19.11.2023)
Komplet punktów zainkasowali młodzicy młodsi (2012) po wyjazdowym zwycięstwie 3:1 z Zawiszą Dolsk. Remisami zakończyły się oba domowe mecze Polonii. Trampkarze młodsi zremisowali na zakończenie rozgrywek z Sucharami Suchy Las 2:2, zaś mecz młodzików starszych z Zawiszą Dolsk zakończył się remisem 4:4.
Zespół trampkarzy starszych 2009 w sobotę wziął udział w eliminacjach halowych Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Złotowie. Polonia wygrała wszystkie swoje mecze i zakwalifikowała się do dalszego etapu! W niedzielę w ostatniej kolejce Centralnej Ligi Juniorów U-15 Polonia odniosła swoje pierwsze zwycięstwo! Podopieczni Jakuba Budycha i Mateusza Zawalskiego na wyjeździe pokonali 2:1 Pogoń Szczecin 2010. Tym zwycięstwem nasz zespół pożegnał się z CLJ, którą zakończył na 7. miejscu. Bramki na wagę trzech punktów strzelili dzisiaj Franciszek Błaszyk oraz Antoni Staszak.
-
19.11.2023
Remis w śniegu
W niedzielny poranek drugi zespół Polonii Środa Wielkopolska rozegrał ostatnie domowe spotkanie w rundzie jesiennej. Rywalem polonistów był LKS Ślesin a spotkanie odbywało się w typowo zimowej scenerii przy intensywnie padającym śniegu.
-
18.11.2023
Lider pokonany
W sobotę 18 listopada piłkarze Polonii Środa Wielkopolska podejmowali na własnym boisku lidera trzecioligowych rozgrywek i jedyny do tej pory nie pokonany klub w naszej grupie trzeciej ligi – Świt Skolwin.
-
17.11.2023
Transmisja meczu ze Świtem
W sobotę 18 listopada podejmujemy na własnym boisku lidera trzecioligowych rozgrywek Świt Skolwin Szczecin. Z tego spotkania przeprowadzimy bezpośrednią transmisję na naszym kanale na You Tubie.
Początek transmisji o godzinie 12:45.
-
16.11.2023
Akademia: Zapowiedź weekendu (18/19.11.2023)
W weekend rozegranych zostanie ostatnich pięć meczów akademii w rundzie jesiennej sezonu 2023/2024.
W sobotę na gminnych boiskach w Topoli i Zielnikach zostaną rozegrane dwa spotkania. W zaległym meczu ligi wojewódzkiej Polonia 2010 zmierzy się z Sucharami Suchy Las o godzinie 10:00. O 13:00 Polonia 2011 zagra z MKS Trzemeszno. Dziewczyny oraz zespół młodzików młodszych 2012 zagrają na wyjazdach.
W niedzielę ostatni mecz w Centralnej Lidze Juniorów U-15 zagra Polonia 2009. W Szczecinie podopieczni Jakuba Budycha i Mateusza Zawalskiego stawią czoła Pogoni Szczecin 2010. Stawką meczu jest 7. miejsce w tabeli końcowej.
-
14.11.2023
Czwarte miejsce w Ustroniu Morskim (2008)
W dniach 10-12 listopada zespół juniorów Polonii Środa Wielkopolska (rocznik 2008) przebywał w Ustroniu Morskim, gdzie wziął udział w turnieju piłkarskim DoitPlay. Wzięło w nim udział sześć zespołów, które rywalizowały w systemie każdy z każdym. Najlepszym zespołem był ukraiński Szachtar Donieck, który przez cały turniej nie stracił żadnej bramki, natomiast Poloniści zajęli czwarte miejsce.


























































