16.08.2023
Okazałe zwycięstwo na inaugurację (2008)
W pierwszym meczu I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych B1 zespół Polonii Środa Wielkopolska pokonał aż 7:0 (2:0) Jarotę Jarocin. Nasz zespół dominował przez cały mecz i udokumentował to siedmioma trafieniami. Bramki strzelali Mikołaj Kowalski - trzy, Filip Stasiak - dwie, Aleksander Bajon, a ostatni gol to trafienie samobójcze zawodnika rywali.
Pierwsza połowa stała pod znakiem dość dużej niedokładności w grze ze strony gospodarzy oraz dużej bojaźni przed starszymi piłkarzami Jaroty. Wiele akcji nie miało płynności i często kończyły się błędami spowodowanymi błędną decyzją lub wykonaniem. Pomimo tego zespół młodych Polonistów przeważał od początku i brnął do stwarzania sobie sytuacji pod bramką Jaroty. Do przerwy dwukrotnie na listę strzelców wpisał się niezawodny Mikołaj Kowalski, który najpierw w 13. minucie spotkania otrzymał podanie od Oleksija Steblina i celnym uderzeniem pokonał bramkarza rywali, a następnie w 25. minucie podwyższył prowadzenie wykorzystując "jedenastkę" podyktowaną po faulu na szarżującym Dawidzie Mikołajczaku.
Po przerwie obraz gry się zmienił. Dominacja Polonii na boisku była większa z każdą minutą, a efektem tego były kolejne trafienia naszych zawodników. Po zmianie stron w 51. minucie ponownie dał o sobie znać Kowalski, który został obsłużony fantastycznym podaniem od Antoniego Storozuma. Kolejne bramki padały w niewielkich odstępach czasu. Najpierw chwilę po wejściu na boisko Filip Stasiak zdobył swojego premierowego gola w nowych rozgrywkach, następnie Aleksander Bajon po świetnym podaniu nie dał szans bramkarzowi uderzeniem z siedmiu metrów. Pod koniec spotkania ponownie na listę strzelców wpisał się Filip Stasiak i strzelanie tego dnia zakończył obrońca drużyny gości, który naciskany przez Jana Gałkę w polu karnym popełnił błąd i skierował piłkę do własnej bramki.
Polonia 2008: I liga wojewódzka B1 Proton - grupa 2
15 sierpnia 2023, godz. 11:00 - Środa Wielkopolska (Nowy Stadion Średzki)
Polonia Środa Wielkopolska 7:0 (2:0) Jarota Jarocin 2007
Mikołaj Kowalski 13, 25 (k), 51, Filip Stasiak 54, 82, Aleksander Bajon 56, Igor Politowicz 86 (s)
Polonia: 31. Mikołaj Świdurski - 3. Oliwier Pacholski (60, 16. Jan Gałka), 4. Jakub Kledecki, 5. Patryk Karczewski, 6. Aleksander Bajon (60, 21. Bartosz Szwałek), 7. Mikołaj Kowalski, 10. Wiktor Motyl, 13. Oleksii Steblin (52, 2. Bartosz Idziaszek), 14. Dawid Mikołajczak (52, 8. Juliusz Gawlikowski), 15. Nikodem Bliskowski (60, 23. Gabriel Baszczyński), 22. Antoni Storozum (51, 9. Filip Stasiak).
trenerzy: Przemysław Otuszewski oraz Wojciech Gąsiorowski.
Najnowsze aktualności
-
03.05.2014
Polonia pobiegła z flagą
W piątek, 2 maja nad średzkim jeziorem z okazji Dnia Flagi odbył się coroczny bieg z flagą. Tym razem na starcie biegu pojawili się przedstawiciele naszego klubu.
-
03.05.2014
Sześć bramek w meczu juniorów
W czwartkowym meczu kończącym pierwszą wiosenną rundę, juniorom młodszm Polonii przyszło się zmierzyć z zespołem Nielby Wągrowiec w której szeregach zagrało trzech zawodników występujących na co dzień w pierwszym zespole seniorów.
-
02.05.2014
Impuls Leasing gra z Polonią
Od niedawna w gronie Klubu Partnera Piłka i Biznes znajduje się firma Impuls Leasing.
-
01.05.2014
Skrót meczu Grom - Polonia
Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy do obejrzenia skrótu dzisiejszego meczu 27. kolejki trzeciej ligi pomiędzy Gromem Plewiska, a Polonią Środa.
-
01.05.2014
Zdjęcia z Plewisk
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z dzisiejszego meczu ligowe średzkiej Polonii przeciwko Gromowi w Plewiskach. Autorem fotografii jest Czesław Kościelski.
-
01.05.2014
Bez punktów w Plewiskach
W meczu 27. kolejki III ligi piłkarze Polonii Środa Wielkopolska przegrali na trudnym terenie w Plewiskach z Gromem 0:1.
-
30.04.2014
Camp piłkarski dla zawodników
Trener bramkarzy Polonii oraz indywidualny szkoleniowiec Adriana Lisa Maciej Borowski organizuje camp piłkarski ukierunkowany na szkolenie indywidualne.
-
29.04.2014
W czwartek do Plewisk
Rozgrywki o mistrzostwo trzeciej ligi nie zwalniają tempa. Już w najbliższy czwartek piłkarze Polonii wybiorą się do Plewisk, gdzie zmierzą się z miejscowym Gromem.





















































