02.02.2021
Obóz w Policach dzień drugiWtorek to drugi dzień zgrupowania naszego zespołu seniorów na obozie przygotowawczym w Policach, a zarazem pierwszy dzień w którym poloniści mieli zaplanowane aż trzy jednostki treningowe.
Trener Krzysztof Kapuściński śniadanie zaplanował dla swoich podopiecznych już na godzinę 7:30. Po posiłku poloniści mieli czas na uszykowanie się na pierwszy z dwóch treningów jakie tego dnia miały się odbyć na boisku ze sztuczną nawierzchnią. Krótko po godzinie 10 nasz zespół udał się na boisko. Podczas porannego treningu nasi zawodnicy pracowali głównie nad taktyką. Trener Krzysztof Kapuściński wraz ze swoim asystentem Marcinem Duchałą wiele uwagi podczas tych zajęć poświęcili także wkomponowaniu nowych graczy w obecne ustawienie i preferencje taktyczne zespołu.
Po powrocie do hotelu był czas na kąpiel, obiad i odpoczynek przed popołudniowym treningiem. Ten został zaplanowany na godzinę 15:30. Podczas tych zajęć nasz zespół doskonalił schematy rozegrań akcji ofensywnych.
Mimo iż mróz w Policach nie odpuszcza a obóz odbywa się w zimowej scenerii to należy podkreślić perfekcyjnie przygotowane do treningu boiska.
Wieczorem po kolacji nasz zespół udał się na siłownię a następnie poloniści korzystali z uroków strefy SPA hotelu Dobosz. Po ponad godzinie spędzonej w basenach piłkarze Polonii Środa udali się na odpoczynek. Tradycyjnie mocno zapracowany do późnych godzin był klubowy fizjoterapeuta. Wszystko po to żeby wszelkie drobne urazy jakie pojawiają się podczas intensywnych zajęć były na bieżąco leczone a zawodnicy kolejnego dnia byli do dyspozycji naszego sztabu szkoleniowego.
Najnowsze aktualności
-
13.10.2025
Porażka z Medykiem w końcówce (Dziewczyny)
Bardzo bliskie urwania punktów Medykowi II Konin były trampkarki Polonii Środa. Nasz zespół prowadził po trafieniu Julii Moczyńskiej, ale piłkarki z Konina szybko wyrównały. Remis utrzymywał się niemal do końca meczu, ale w 77. minucie rywali zdobyły gola na wagę trzech punktów. W 3. lidze okręgowej młodzików D1 nasze dziewczyny przegrały 0:6 z Polonią II Poznań.
-
13.10.2025
Porażka z niebieskim Lechem (2014)
Polonia 2014 w sobotę po ciekawym spotkaniu przegrała 1:3 (1:1) z wiceliderem rozgrywek 1. ligi wojewódzkiej D2 - Lechem Poznań Niebieskimi. Jedynego gola dla naszej drużyny zdobył Aleksander Szymoniak. Drugi zespół dwukrotnie w ostatnich dniach rywalizował z Lechem Poznań/Łubowo. Na własnym boisku Poloniści przegrali 5:7, by w rewanżu wygrać aż 10:3.
-
13.10.2025
Dwa zwycięstwa młodzików (2013)
Nareszcie oba zespoły rocznika 2013 mogły zaliczyć weekend do udanych po komplecie zwycięstw. Pierwsza drużyna w Błażejewku wygrała 4:0 (1:0) ważne w kontekście walki o utrzymanie spotkanie z AP Obroniki. Do bramki rywali trafiali Sebastian Ciszewicz, Leon Jacków, Kacper Fiołka oraz Jakub Przybyłek. Drugi zespół na wyjeździe wygrał 3:1 (2:0) z Victorią Września po dwóch golach Michała Jakubiaka i jednym Wojciecha Lepczyńskiego.
-
13.10.2025
Remis z UKS APR Lampart Piła (2012)
Trampkarze Polonii z rocznika 2012 w niedzielny wieczór mierzyli się na własnym boisku z zespołem UKS APR Lampart Piła. Do przerwy Poloniści prowadzili po trafieniu Jeremiego Sójki z 35. minuty, ale rywale doprowadzili do remisu w 67. minucie gry. W końcówce żadna z drużyn nie zdołała zdobyć decydującego gola i spotkanie zakończyło się podziałem punktów. Mecz Polonia 2012 II został przełożony.
-
13.10.2025
Czteropak Ucinka. Krecik pokonany (2011)
Polonia 2011 odniosła ważne zwycięstwo z Akademią Krecika Ostrów Wielkopolski. Nasz zespół wygrał 6:3 (2:1) po czterech bramkach Ignacego Ucinka i dwóch Jana Jankowiaka. Po tym spotkaniu Poloniści zajmują drugie miejsce w ligowej tabeli - prowadzi Sparta Złotów. Drugi zespół wspierany zawodnikami z 2012 rocznika przegrał na wyjeździe 3:7 (0:4) z UKS 2007 Lusowo, a gole strzelali Marcel Trzaskawka, Bartłomiej Krajewski oraz Jan Marciniak.
-
13.10.2025
Pierwsza porażka juniorów (2010)
Pierwszej w sezonie porażki doznała w sobotę Polonia 2010, która na Stadionie Gminnym im. Zygmunta Woźniaka w Klęce po pełnym walki meczu przegrała 2:3 (0:2) z Wartą Poznań. Gole dla średzkiego zespołu strzelali Heorhi Miakish i Dawid Ebelewicz. Drugi zespół kontynuuje serię zwycięstw, po tym jak także w Klęce pokonał Kanię Gostyń 7:0 (4:0). Do bramki rywali trafiali Krzysztof Chudy, Aleksander Niemczewski, Kiril Rabtsun, Adam Niedbała, Artsiom Kisliakou - dwie oraz Martin Kono-Abe.
-
13.10.2025
Porażka w Grodzisku (2009)
Zespół Polonii 2009 nie zdobył w ten weekend ligowych punktów. Zespół Dawida Kierzka przegrał 0:1 (0:1) wyjazdowy pojedynek z Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski, a jedyny gol padł w 40. minucie meczu. Poloniści zajmują trzecie miejsce w tabeli 1. ligi wojewódzkiej B1.
-
13.10.2025
CLJ WU-16: Checz pokonany! (Juniorki)
Juniorki Polonii pokonały na Nowym Stadionie Średzkim zespół Checz Gdynia 2:0 (1:0) w swoim szóstym meczu w Centralnej Lidze Juniorek U-16. Gole strzeliły Natasza oraz Martyna Szymańskie! Polonistki zajmują trzecie miejsce w tabeli rozgrywek za plecami Warty Poznań i AP Orlen Gdańsk.
W meczu 4. ligi kobiet Polonia wygrała 3:0 (2:0) z Wełną Skoki po bramkach Klary Kluczyńskiej, Bojany Petkovej oraz samobójczym trafieniu jednej z zawodniczek Wełny.