23.02.2018
Obóz dziewcząt - dzień czwartyW kolejnym dniu zgrupowania „Polonii” Środa, zawodniczki do południa trenowały w hali. Zajęcia poświęcone były doskonaleniu techniki indywidualnej oraz elementów taktycznych. Po południu dziewczęta rozegrały rewanżowy mecz towarzyski z „Piastem” Nowa Ruda.
Założeniem taktycznym, jakie trener zalecił drużynie w fazie atakowania, było spokojne rozgrywanie piłki w linii obrony, a w linii pomocy- umiejętne przenoszenie „ciężaru” gry z jednej flanki na drugą. Zawodniczki w zadowalającym stopniu wywiązały się z realizacji założeń taktycznych.
Tak jak w pierwszym pojedynku „Polonia” była stroną inicjującą grę, ale rywalki w tym meczu zagrały zdecydowanie ostrzej. Stąd było dużo fizycznej walki, dużo fauli z jednej i drugiej strony. W wykonaniu „Piasta” był to mecz lepszy od poprzedniego, mimo że tym razem gospodynie gola nie zdobyły.
Do przerwy polonistki trafiły do siatki rywalek dwa razy. Pierwszą bramkę zdobyła, grająca w pierwszej połowie wyjątkowo w ataku, bramkarka Anna Napierała (!), drugą strzeliła Szukalska po podaniu Laury Cichoń. Po przerwie „Polonia” dołożyła jeszcze jedno trafienie, po golu Nowakowskiej. Asystę zaliczyła z dalekiego wykopu broniąca w II połowie … Anna Napierała! Jak by tego było mało, bramkarka „Polonii” w końcówce meczu świetną interwencją uratowała zespół przed utratą gola.
Blokiem defensywnym umiejętnie kierowała Polowczyk, a w drugiej linii dobry mecz rozegrała Wojtecka. Młode, mniej „ograne” zawodniczki (Nowicka, Lehmann, Forszpaniak) poczynają sobie coraz lepiej choć do poprawiania jest jeszcze sporo. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną naszych dziewcząt 3:0. Tradycyjnie po meczu zawodniczki udały się na pływalnię.
Polonia grała w składzie: Miesiąc/Napierała- Forszpaniak, Purgał, Polowczyk, Cichoń L., Wojtecka, Nowicka, Lehmann, Nowakowska, Szukalska.
Najnowsze aktualności
-
07.11.2022
Zatrzymać lidera
Runda jesienna sezonu 2022/23 zbliża się wielkimi krokami ku końcowi. Piłkarzom Polonii Środa do rozegrania zostały dwa ostatnie spotkania ligowe. W pierwszym z nich poloniści w sobotę 12 listopada zmierzą się z liderem ligowych rozgrywek i tegorocznym beniaminkiem Gedanią Gdańsk.
-
07.11.2022
Porażki młodzików (2011)
Oba swoje mecze niestety przegrali młodzicy młodsi. Pierwszy zespół przegrał 0:6 (0:3) z Polonią 1912 Leszno w mecz I Ligi Wojewódzkiej, natomiast druga drużyna przegrała 1:11 (1:3) na wyjeździe z Liderem Swarzędz. Jedynego gola zdobyła Julia Wawroska.
-
07.11.2022
6. miejsce w SBG Cup (2010)
Pierwszy zespół młodzików starszych nie rozgrywał w ten weekend meczów ligowych, ponieważ brał udział z turnieju SBG Cup w Jarocinie. Poloniści rywalizowali już w składach 11-osobowych. W fazie grupowej zajęli czwarte miejsce i awansowali do drabinki finałowej, w której najpierw przegrali z Jaguarem Gdańsk, następnie pokonali Wisłę Płock, a w meczu o 5. miejsce przegrali ze Śląskiem Wrocław.
Druga drużyna zakończyła jesień przegranym 0:4 (0:2) meczem wyjazdowym z Kotwicą II Kórnik. Młodzi Poloniści zakończyli rozgrywki na trzecim miejscu.
-
07.11.2022
Wywalczone trzy punkty w Kobylnicy (2009)
W spotkaniu 12. kolejki I Ligi Okręgowej trampkarzy młodszych Polonia Środa Wielkopolska wygrała 1:0 (0:0) z Piastem Kobylnica. Jedyny gol padł w 73. minucie meczu. Świetne dośrodkowanie Jakuba Janiszewskiego z rzutu rożnego na gola zamienił Kacper Kucharski.
Druga drużyna w niedzielę przegrała 2:5 (1:2) z Vitcovią Witkowo, a bramki strzelali Dawid Gołębiak i Antoni Staszak. Był to ostatni mecz w tej rundzie, którą Poloniści zakończyli na 1. miejscu w tabeli, dającym awans do II Ligi Okręgowej.
-
07.11.2022
Bezbramkowo w Gostyniu (2008)
W ostatniej kolejce I Ligi Wojewódzkiej trampkarzy starszych Polonia Środa Wielkopolska bezbramkowo zremisowała na wyjeździe z Kanią Gostyń. Poloniści już wcześniej zapewnili sobie zwycięstwo w rozgrywkach i udział w wojewódzkim barażu o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15. Poznali oni także barażowego rywala. Podobnie jak pół roku temu Polonia zmierzy się z UKS AP Reissa Poznań, który w ostatniej wyprzedził Suchary Suchy Las.
-
07.11.2022
Porażka w meczu na szczycie (2006)
W meczu 13. kolejki I Ligi Wojewódzkiej juniorów młodszych Polonia Środa Wielkopolska przegrała u siebie z wiceliderem rozgrywek - Jarotą Jarocin 1:2 (1:1). Poloniści wyszli na prowadzenie już w 9. minucie po trafieniu Szymona Rauhuta, ale w 27. minucie goście wyrównali z rzutu karnego. Jarota w 58. minucie gry wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał już do końcowego gwizdka. Polonia nadal prowadzi w tabeli, ale ma już tylko dwa punkty przewagi nad drugim Jarotą.
-
07.11.2022
Rezerwy odwróciły losy meczu
W sobotę w samo południe zespół rezerw Polonii Środa w kolejnym meczu w V lidze grał na wyjeździe a tym razem rywalem młodych polonistów był Płomień Przyprostynia. Nasza drużyna zdobyła trzy punkty po bardzo trudnym meczu. Ogromny udział w naszym zwycięstwie miał Kacper Rybarczyk, który wybronił kilka stuprocentowych sytuacji strzeleckich gospodarzy.
-
07.11.2022
Akademia: Wyniki meczów (5-6 listopada)
W pierwszy weekend listopada swoje rozgrywki zakończyli trampkarze starsi, którzy bezbramkowo zremisowali na wyjeździe z Kanią Gostyń. Hitowe starcie niestety przegrali juniorzy młodsi. Na Nowym Stadionie CSiR, pomimo szybko objętego prowadzenia, ulegli oni Jarocie Jarocin 1:2. Trampkarze młodsi po trudnym meczu wygrali 1:0 z dobrze broniącą się drużyną Piasta Kobylnica.
Młodzicy starsi wzięli udział w turnieju SBG Cup w Jarocinie, kończąc zmagania na szóstym miejscu.
Młodziczki zajęły trzecie miejsce w wojewódzkich finałach ligi młodziczek. Nasza zawodniczki pokonały Medyka Konin, ale przegrały z AZS UAM Poznań oraz Wartą Poznań.
Orlicy starsi (rocznik 2012) zajęli drugie miejsce w ogólnopolskim turnieju Athletic Cup w Nowej Rudzie.



























































