23.02.2018
Obóz dziewcząt - dzień czwartyW kolejnym dniu zgrupowania „Polonii” Środa, zawodniczki do południa trenowały w hali. Zajęcia poświęcone były doskonaleniu techniki indywidualnej oraz elementów taktycznych. Po południu dziewczęta rozegrały rewanżowy mecz towarzyski z „Piastem” Nowa Ruda.
Założeniem taktycznym, jakie trener zalecił drużynie w fazie atakowania, było spokojne rozgrywanie piłki w linii obrony, a w linii pomocy- umiejętne przenoszenie „ciężaru” gry z jednej flanki na drugą. Zawodniczki w zadowalającym stopniu wywiązały się z realizacji założeń taktycznych.
Tak jak w pierwszym pojedynku „Polonia” była stroną inicjującą grę, ale rywalki w tym meczu zagrały zdecydowanie ostrzej. Stąd było dużo fizycznej walki, dużo fauli z jednej i drugiej strony. W wykonaniu „Piasta” był to mecz lepszy od poprzedniego, mimo że tym razem gospodynie gola nie zdobyły.
Do przerwy polonistki trafiły do siatki rywalek dwa razy. Pierwszą bramkę zdobyła, grająca w pierwszej połowie wyjątkowo w ataku, bramkarka Anna Napierała (!), drugą strzeliła Szukalska po podaniu Laury Cichoń. Po przerwie „Polonia” dołożyła jeszcze jedno trafienie, po golu Nowakowskiej. Asystę zaliczyła z dalekiego wykopu broniąca w II połowie … Anna Napierała! Jak by tego było mało, bramkarka „Polonii” w końcówce meczu świetną interwencją uratowała zespół przed utratą gola.
Blokiem defensywnym umiejętnie kierowała Polowczyk, a w drugiej linii dobry mecz rozegrała Wojtecka. Młode, mniej „ograne” zawodniczki (Nowicka, Lehmann, Forszpaniak) poczynają sobie coraz lepiej choć do poprawiania jest jeszcze sporo. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną naszych dziewcząt 3:0. Tradycyjnie po meczu zawodniczki udały się na pływalnię.
Polonia grała w składzie: Miesiąc/Napierała- Forszpaniak, Purgał, Polowczyk, Cichoń L., Wojtecka, Nowicka, Lehmann, Nowakowska, Szukalska.
Najnowsze aktualności
-
13.07.2023
Stadler z Polonią na następny sezon
Stadler Środa Sp. z o.o. to jedna z największych firm działających na terenie powiatu średzkiego. Producent stalowych konstrukcji tramwajowych zdecydował się na przedłużenie umowy sponsorskiej z KS Polonia Środa Wielkopolska. Dziękujemy!
-
12.07.2023
Terminarz Orlen I ligi kobiet w sezonie 2023/2024
Polski Związek Piłki Nożnej opublikował terminarz Orlen I ligi kobiet w sezonie 2023/2024. Polonistki rozpoczną sezon meczem z Zabkovią Ząbki na własnym stadionie, a tydzień później udadzą się w podróż do Rzeszowa. Runda jesienna potrwa do 19 listopada. Nowymi zespołami w Orlen I lidze są spadkowicze z Orlen Ekstraligi - Sportis KKP Bydgoszcz i Sportowa Czwórka Hydrotruck Radom, natomiast beniaminkami są Ślęza Wrocław i Lech UAM Poznań, które uzyskały promocję z II ligi. Szczególnie emocjonująco zapowiadają się derby Wielkopolski z Lechem UAM Poznań. Pierwszy mecz odbędzie się na boisku gości w weekend 14/15 października.
-
08.07.2023
Rezerwy poznały rywali w Red Box V lidze
Wielkopolski ZPN opublikował dziś podział na grupy w Red Box V lidze wielkopolskiej w sezonie 2023/2024. Podobnie jak w ubiegłym sezonie Polonia II została przydzielona do grupy II, czyli centralnej, ale jej skład uległ sporym zmianom.
-
06.07.2023
Tabele końcowe lig młodzieżowych 2022/2023
Wielkopolski Związek Piłki Nożnej opublikował zweryfikowane tabele końcowe rozgrywek młodzieżowych. Na ich podstawie określone zostają drużyny awansujące i spadające do poszczególnych lig.
-
06.07.2023
Terminarz III ligi w sezonie 2023/2024
Polski Związek Piłki Nożnej opublikował terminarze III ligi w sezonie 2023/2024! Poloniści rozpoczną rywalizację od wyjazdowego meczu z Gedanią Gdańsk w weekend 5/6 sierpnia. Następnie nasz zespół czekają aż trzy z kolei mecze z beniaminkami rozgrywek! W 2. kolejce podopieczni Pawła Juszczyka i Marcina Duchały rozegrają pierwszy mecz na domowym obiekcie, podejmując beniaminka z Wielkopolski - Noteć Czarnków. W trzeciej serii zmierzą się na wyjeździe z KTS-K Luzino, a w środę 23 sierpnia w Środzie Wielkopolskiej podejmą Elanę Toruń.
-
04.07.2023
Polonia 2016/2017: Podsumowanie wiosny 2023
Wiosną nasi najmłodsi zawodnicy mogli zmierzyć się z sąsiednimi zespołami w kilku lokalizacjach dziei rozgrywkom ligowym prowadzonym przez Wielkopolski ZPN. W zawodach padało dużo bramek, widzieliśmy wiele kreatywnych akcji, cieszynek i bardzo dużo radości z gry, a ta radość jest najważniejsza.
Najmłodsi adepci naszej akademii mieli okazję pokazać się także w turnieju organizowanym przez Wielkopolski ZPN, gdzie wypadli naprawdę świetnie na tle innych wielkopolskich drużyn, a także zespołów z sąsiednich województw.
-
03.07.2023
Polonia 2015: Podsumowanie wiosny 2023
Podopieczni Miłosza Twardowskiego i Pawła Hoffmanna spędzili na boisku wiele godzin w różnych formach. Był to sezon, w którym żaki regularnie trenowały trzy razy w tygodniu i w weekendy rywalizowały w formie meczów i gier kontrolnych.
Był to ostatni sezon trenera Miłosza Twardowskiego w naszej akademii. Podczas pożegnań widać było jakie relacje powstały między trenerami, a zawodnikami. Dziękujemy za te piękne półtorej roku pracy.
-
03.07.2023
Polonia 2014: Podsumowanie wiosny 2023
W rundzie wiosennej zawodnicy rocznika 2014 prowadzeni przez trenerów Radosława Piotrowskiego i Macieja Sikorskiego byli zgłoszeni do rozgrywek ligowych Wielkopolskiego ZPN zarówno w kategorii żaków starszych jak i orlików młodszych, gdzie rywalizowali z rok starszymi kolegami.
Poza rozgrywkami ligowymi zespół rywalizował w wielu turniejach, m.in. Polonia Cup. Orlik Cup w Miłosławiu, czy SBG Cup w Jarocinie.


























































