23.02.2018
Obóz dziewcząt - dzień czwartyW kolejnym dniu zgrupowania „Polonii” Środa, zawodniczki do południa trenowały w hali. Zajęcia poświęcone były doskonaleniu techniki indywidualnej oraz elementów taktycznych. Po południu dziewczęta rozegrały rewanżowy mecz towarzyski z „Piastem” Nowa Ruda.
Założeniem taktycznym, jakie trener zalecił drużynie w fazie atakowania, było spokojne rozgrywanie piłki w linii obrony, a w linii pomocy- umiejętne przenoszenie „ciężaru” gry z jednej flanki na drugą. Zawodniczki w zadowalającym stopniu wywiązały się z realizacji założeń taktycznych.
Tak jak w pierwszym pojedynku „Polonia” była stroną inicjującą grę, ale rywalki w tym meczu zagrały zdecydowanie ostrzej. Stąd było dużo fizycznej walki, dużo fauli z jednej i drugiej strony. W wykonaniu „Piasta” był to mecz lepszy od poprzedniego, mimo że tym razem gospodynie gola nie zdobyły.
Do przerwy polonistki trafiły do siatki rywalek dwa razy. Pierwszą bramkę zdobyła, grająca w pierwszej połowie wyjątkowo w ataku, bramkarka Anna Napierała (!), drugą strzeliła Szukalska po podaniu Laury Cichoń. Po przerwie „Polonia” dołożyła jeszcze jedno trafienie, po golu Nowakowskiej. Asystę zaliczyła z dalekiego wykopu broniąca w II połowie … Anna Napierała! Jak by tego było mało, bramkarka „Polonii” w końcówce meczu świetną interwencją uratowała zespół przed utratą gola.
Blokiem defensywnym umiejętnie kierowała Polowczyk, a w drugiej linii dobry mecz rozegrała Wojtecka. Młode, mniej „ograne” zawodniczki (Nowicka, Lehmann, Forszpaniak) poczynają sobie coraz lepiej choć do poprawiania jest jeszcze sporo. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną naszych dziewcząt 3:0. Tradycyjnie po meczu zawodniczki udały się na pływalnię.
Polonia grała w składzie: Miesiąc/Napierała- Forszpaniak, Purgał, Polowczyk, Cichoń L., Wojtecka, Nowicka, Lehmann, Nowakowska, Szukalska.
Najnowsze aktualności
-
28.08.2023
CLJ U-15: Porażka z Lechem (2009)
W meczu 2. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-15 zespół Polonii Środa Wielkopolska rozegrał kolejny mecz derbowy - tym razem z Lechem Poznań. Mimo ambitnej walki Poloniści musieli uznać wyższość Lecha i ostatecznie przegrali 0:7 (0:3), choć do ostatniego gwizdka dzielnie walczyli o zdobycie choćby jednego gola. Za tydzień nasza drużyna rozegra pierwsze domowe spotkanie - z Lechią Gdańsk.
-
28.08.2023
Zwycięstwo w doliczonym czasie (2008)
W meczu 3. kolejki I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych B1 zespół Polonii Środa Wielkopolska po niezwykłych emocjach wygrał 3:2 (1:1) z rocznikiem 2007 SKP Słupca. Poloniści objęli prowadzenie w 26. minucie za sprawą Mikołaja Kowalskiego, ale przed przerwą goście doprowadzili do wyrównania. Tuż po wznowieniu gry SKP zdobył gola dającego prowadzenie, lecz Poloniści dzielnie walczyli o odrobienie strat. Ta sztuka udała się w 79. minucie, kiedy to z rzutu karnego celnie uderzył Mikołaj Kowalski. Kiedy już wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem, Poloniści wywalczyli rzut wolny przed polem karnym - jego świetne rozegranie dało gospodarzom upragnione trzy punkty, a z najbliższej odległości piłkę do bramki wpakował Patryk Karczewski.
-
28.08.2023
Akademia: Raport z rozgrywek (26/27.08.2023)
Świetny weekend mają za sobą drużyny akademii Polonii! W trzynastu rozegranych meczach odniosły aż jedenaście zwycięstw, w tym kilka niezwykle okazałych. Aż pięciokrotnie Poloniści zdobyli dwucyfrową liczbę goli!
Najwyższe zwycięstwo odniósł drugi zespół młodzików młodszych, który aż 16:1 wygrał z UKS-em Śrem. Trampkarze młodsi pokonali 12:0 zespół dziewcząt Sparks Poznań, Polonia 2013 wygrała 10:0 z Avią Kamionki 2012, natomiast młodzicy starsi zwyciężyli 10:1 również Avię Kamionki.
Drugiej porażki w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów U-15 doznali trampkarze starsi, tym razem z Lechem Poznań (0:7). Świetny start w rozgrywkach odnotowali juniorzy starsi, zaś juniorzy młodsi w doliczonym czasie gry zapewnili sobie wygraną w starciu z SKP Słupca.
-
28.08.2023
Pierwsza porażka rezerw
W sobotę swoje kolejne spotkanie ligowe rozegrał zespół rezerw Polonii Środa. Tym razem poloniści udali się do Gruszczyna na spotkanie z Liderem Swarzędz.
-
28.08.2023
W Rzeszowie bez punktów
W piątek zespół kobiet Polonii Środa udał się w daleką podróż na Podkarpacie, by rozegrać drugi mecz ligowy. Naszym rywalem była drużyna z Rzeszowa. Rywal ciężki i wymagający.
-
28.08.2023
Zwycięstwo z Orlikiem Miłosław (2005)
W niedzielę 27.08.2023 o godz. 13.00. na boisku w Miłosławiu drużyna juniora starszego rozegrała spotkanie o mistrzostwo Ligi Okręgowej Juniora A1 z zespołem Orlika Miłosław. Mecz zakończył się zwycięstwem Polonii 7-1. Bramki dla Polonii strzelili: Kacper Manicki - 1, Oskar Oboda -1, Michał Bańkowski - 1, Kacper Kruk - 1, Jakub Łoda - 1.
-
26.08.2023
Punkty zostały w Solcu Kujawskim
W sobotę 26 sierpnia piłkarze Polonii Środa Wielkopolska udali się do Solca Kujawskiego aby zmierzyć się z tamtejszym zespołem Unii. Unici w tym sezonie nie zdobyli jeszcze ani jednego punktu przegrywając wszystkie cztery ligowe mecze jednak mimo to średzcy szkoleniowcy przestrzegali swój zespół przed hurra optymizmem.
-
25.08.2023
Akademia: Zapowiedź weekendu (26/27.08.2023)
Sezon piłkarski 2023/2024 rozkręca się na dobre, do rozgrywek ligowych przystępują kolejne drużyny akademii. Pierwsze mecze zostały już rozegrane w czwartek i piątek, a w weekend czekają kolejne ogromne emocje!
Swój mecz rozegrali już juniorzy młodsi z rocznika 2008, któzy po bardzo emocjonującym i szybkim meczu wygrali 3:2, decydującego gola strzelając w końcowych fragmentach meczu.
W sobotę drugi mecz Centralnej Ligi Juniorów U-15 rozegrają trampkarze starsi, którzy w Popowie zmierzą się z poznańskim Lechem. W niedzielę natomiast kolejny mecz ligi wojewódzkiej trampkarzy młodszych. Po udanym starcie podopieczni Łukasza Żeglenia będą chcieli pójść za ciosem w domowym pojedynku z Nielbą Wągrowiec. Początek tego meczu o godzinie 16:00 na Nowym Stadionie Średzkim.
























































