OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

23.02.2018

Obóz dziewcząt - dzień czwarty

W kolejnym dniu zgrupowania „Polonii” Środa, zawodniczki do południa trenowały w hali.  Zajęcia poświęcone były doskonaleniu techniki indywidualnej oraz elementów taktycznych. Po południu dziewczęta rozegrały rewanżowy mecz towarzyski z „Piastem” Nowa Ruda.

Założeniem taktycznym, jakie trener zalecił drużynie w fazie atakowania, było spokojne rozgrywanie piłki w linii obrony, a w linii pomocy- umiejętne przenoszenie „ciężaru” gry z jednej flanki na drugą. Zawodniczki w zadowalającym stopniu wywiązały się z realizacji założeń taktycznych.

Tak jak w pierwszym pojedynku „Polonia” była stroną inicjującą grę, ale rywalki w tym meczu zagrały zdecydowanie ostrzej. Stąd było dużo fizycznej walki, dużo fauli z jednej i drugiej strony. W wykonaniu „Piasta” był to mecz lepszy od poprzedniego, mimo że tym razem gospodynie gola nie zdobyły.

Do przerwy polonistki trafiły do siatki rywalek dwa razy. Pierwszą bramkę zdobyła, grająca w pierwszej połowie wyjątkowo w ataku, bramkarka Anna Napierała (!), drugą strzeliła Szukalska po podaniu Laury Cichoń. Po przerwie „Polonia” dołożyła jeszcze jedno trafienie, po golu Nowakowskiej. Asystę zaliczyła z dalekiego wykopu broniąca w II połowie … Anna Napierała! Jak by tego było mało, bramkarka „Polonii” w końcówce meczu świetną interwencją uratowała zespół przed utratą gola.

Blokiem defensywnym umiejętnie kierowała Polowczyk, a w drugiej linii dobry mecz rozegrała Wojtecka. Młode, mniej „ograne” zawodniczki (Nowicka, Lehmann, Forszpaniak) poczynają sobie coraz lepiej choć do poprawiania jest jeszcze sporo. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną naszych dziewcząt 3:0. Tradycyjnie po meczu zawodniczki udały się na pływalnię.

Polonia grała w składzie: Miesiąc/Napierała- Forszpaniak, Purgał, Polowczyk, Cichoń L., Wojtecka, Nowicka, Lehmann, Nowakowska, Szukalska.

Najnowsze aktualności

  • 18.09.2023

    Bramkostrzelny Kowalski (2008)

    Aż pięć bramek we wczorajszym meczu ligi wojewódzkiej z Olimpią Koło strzelił Mikołaj Kowalski, a Polonia wygrała aż 13:0! Pozostałe bramki strzelali Wiktor Motyl - dwie, Alan Nowakowski - dwie, Filip Stasiak - dwie, Antoni Storozum oraz Oleksii Steblin. Nasz zespół rywalizujący w starszym roczniku zajmuje obecnie świetne drugie miejsce w ligowej tabeli za plecami KKS-u 1925 Kalisz.

  • 18.09.2023

    Akademia: Raport z rozgrywek (16/17.09.2023)

    Miniony weekend był bardzo udany dla zespołów akademii, które odniosły aż sześć zwycięstw w dziewięciu spotkaniach. Już w piątek trzy punkty wywalczyli młodzicy młodsi (2012 II), którzy 3:0 pokonali Zawiszę Dolsk. W sobotę serię zwycięstw kontynuowali trampkarze młodsi, pokonując 3:2 Suchary Suchy Las w meczu ligi wojewódzkiej. Po nich w sobotę wygrywali jeszcze młodzicy starsi 5:2 z Victorią Września oraz dziewczyny 4:2 z Talentem II Poznań. W niedzielę zaś okazałe zwycięstwa odnieśli młodzicy starsi (7:0 z MKS Trzemeszno), a także juniorzy młodsi, którzy aż 13:0 zwyciężyli Olimpię Koło.

  • 17.09.2023

    Pierwsza wygrana ze Sportisem

    Piłkarki Polonii Środa w sobotnie południe rozegrały kolejne spotkanie ligowe. Tym razem rywalkami naszych pań był spadkowicz z Ekstraligi kobiet – KKP Sportis Bydgoszcz.

  • 17.09.2023

    Pięć bramek rezerw

    W ostatnim seniorskim spotkaniu kolejnego piłkarskiego weekendu rezerwy Polonii Środa Wielkopolska podejmowały na własnym boisku Akademię Piłkarską Reissa z Poznania. Młody zespół Polonii Środa wzmocniony kilkoma graczami z pierwszego zespołu był zdecydowanym faworytem tego starcia.

  • 17.09.2023

    Stadion Średzki nie odczarowany

    W sobotę 16 września piłkarze Polonii Środa wielkopolska rozegrali kolejne spotkanie ligowe. Tym razem rywalem naszego zespołu była Cartusia Kartuzy która w tym sezonie radzi sobie wyjątkowo dobrze. Poloniści bez kontuzjowanych Michała Jakóbowskiego, Mikołaja Stangel, Jakuba Golińskiego i zawieszonych za kartki Jędrzeja Drame i Jakuba Giełdy musieli radzić sobie w okrojonym składzie.

  • 15.09.2023

    Akademia: Zapowiedź weekendu (16/17.09.2023)

    W piątek rozpoczynamy kolejny weekend pełen piłkarskich emocji z naszą młodzieżą! Tego dnia na boisko wybiegną młodzicy młodsi (2012) oraz juniorzy młodsi (2008/2009), którzy o ligowe punkty powalczą na średzkich obiektach.

    W sobotę do gry przystąpią kolejne drużyny. O ligowe punkty w ligach wojewódzkich powalczą trampkarze młodsi w starciu z Sucharami Suchy Las, a także młodzicy młodsi w pojedynku z KKS 1925 Kalisz.

    W niedzielę dużych emocji dostarczą nam starsze roczniki. O 14:00 na Nowym Stadionie Średzkim zostanie rozegrany kolejny mecz Centralnej Ligi Juniorów U-15, w którym Poloniści podejmą FASE Szczecin, zaś po nich na potyczkę z Olimpią Koło wyjdą juniorzy z rocznika 2008.

  • 14.09.2023

    Wysokie zwycięstwo z AMP Poznań (2013)

    W środę Polonia Środa 2013 rozegrała zaległy mecz I ligi okręgowej D2 z Akademią Młodego Piłkarza Poznań. Nasz zespół dominował od pierwszej do ostatniej minut, zasłużenie wygrywając aż 12:0 (3:0).

  • 13.09.2023

    Transmisja meczu ze Sportisem

    W tym tygodniu także zrealizujemy transmisję ze spotkania Orlen I ligi kobiet. Na żywo w TV będziecie mogli obejrzeć mecz  w którym polonistki podejmą na własnym boisku Sportis KKP Bydgoszcz.

    Mecz odbędzie się w sobotę 16 września o godzinie 12:00.

    Z naszą transmisją startujemy już od 11:50.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.