23.02.2018
Obóz dziewcząt - dzień czwartyW kolejnym dniu zgrupowania „Polonii” Środa, zawodniczki do południa trenowały w hali. Zajęcia poświęcone były doskonaleniu techniki indywidualnej oraz elementów taktycznych. Po południu dziewczęta rozegrały rewanżowy mecz towarzyski z „Piastem” Nowa Ruda.
Założeniem taktycznym, jakie trener zalecił drużynie w fazie atakowania, było spokojne rozgrywanie piłki w linii obrony, a w linii pomocy- umiejętne przenoszenie „ciężaru” gry z jednej flanki na drugą. Zawodniczki w zadowalającym stopniu wywiązały się z realizacji założeń taktycznych.
Tak jak w pierwszym pojedynku „Polonia” była stroną inicjującą grę, ale rywalki w tym meczu zagrały zdecydowanie ostrzej. Stąd było dużo fizycznej walki, dużo fauli z jednej i drugiej strony. W wykonaniu „Piasta” był to mecz lepszy od poprzedniego, mimo że tym razem gospodynie gola nie zdobyły.
Do przerwy polonistki trafiły do siatki rywalek dwa razy. Pierwszą bramkę zdobyła, grająca w pierwszej połowie wyjątkowo w ataku, bramkarka Anna Napierała (!), drugą strzeliła Szukalska po podaniu Laury Cichoń. Po przerwie „Polonia” dołożyła jeszcze jedno trafienie, po golu Nowakowskiej. Asystę zaliczyła z dalekiego wykopu broniąca w II połowie … Anna Napierała! Jak by tego było mało, bramkarka „Polonii” w końcówce meczu świetną interwencją uratowała zespół przed utratą gola.
Blokiem defensywnym umiejętnie kierowała Polowczyk, a w drugiej linii dobry mecz rozegrała Wojtecka. Młode, mniej „ograne” zawodniczki (Nowicka, Lehmann, Forszpaniak) poczynają sobie coraz lepiej choć do poprawiania jest jeszcze sporo. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną naszych dziewcząt 3:0. Tradycyjnie po meczu zawodniczki udały się na pływalnię.
Polonia grała w składzie: Miesiąc/Napierała- Forszpaniak, Purgał, Polowczyk, Cichoń L., Wojtecka, Nowicka, Lehmann, Nowakowska, Szukalska.
Najnowsze aktualności
-
22.09.2023
Akademia: Zapowiedź weekendu (23/24.09.2023)
Pierwszy weekend jesieni upłynie oczywiście pod znakiem piłki nożnej! Jako iż sezon w pełni czeka nas mnóstwo meczów drużyn akademii.
Piłkarski weekend rozpoczniemy już dziś o godzinie 19:00, kiedy to na boisko w Robakowie wybiegną zawodnicy z roczników 2008/2009. W meczu II ligi okręgowej zespół prowadzony przez Łukasza Kaczałkę podejmie Wiarę Lecha Poznań.
W sobotę czekają nas emocje w ligach wojewódzkich. Rocznik 2008 zmierzy się na wyjeździe z Polonia Leszno 2007, natomiast trampkarze młodsi (2010) zagrają na Nowym Stadionie Średzkim z liderem rozgrywek - Wartą Poznań.
W niedzielę kolejny mecz Centralnej Ligi Juniorów rozegrają trampkarze starsi (2009). Udadzą się oni do Opalenicy na mecz z Akademią Piłkarską Reissa.
-
22.09.2023
Zwycięstwo z Olimpią Koło (2012)
W rozegranym w czwartek zaległym meczu I ligi wojewódzkiej młodzików młodszych Polonia Środa Wielkopolska wygrała 2:0 (1:0) z Olimpią Koło. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Marcin Bartkowiak oraz Oskar Limański.
-
21.09.2023
Zwycięstwo z Wartą (2013)
Po bardzo emocjonującej końcówce meczu Polonia Środa Wielkopolska 2013 pokonała wczoraj Wartę Poznań 2013 5:4 (2:0). Jeszcze dziewięć minut przed ostatnim gwizdkiem nic nie zapowiadało emocji, bo Polonia prowadziła 5:0! Goście ruszyli jednak do ataku, ale zabrakło im czasu, aby doprowadzić do wyrównania. Ostatecznie trzy punkty zostały w Środzie Wielkopolskiej!
-
20.09.2023
Zmagania ligowe żaków (2015)
W sobotę żaki Polonii wzięły udział w turniejach ligowych Wielkopolskiego ZPN. Grupa biała udała się do Mosiny, gdzie rywalizowała z Orlikiem Mosina, Wartą Śrem oraz dwoma zespołami Avii Kamionki. Grupa czerwona walczyła dzielnie w Kostrzynie rozgrywając ciekawe mecze z 1922 Lechią Kostrzyn, AP Reissa Swarzędz, Wiarą Lecha Poznań/Paczkowo i dwoma drużynami Maratończyka Brzeźno.
-
20.09.2023
Orlicy byli gospodarzem turnieju (2014)
W sobotę zawodnicy grupy II orlików starszych (2014) byli gospodarzami turnieju ligowego Wielkopolskiego ZPN. Na Nowym Stadionie Średzkim poza Polonią rywalizowały Kotwica Kórnik, Kłos Zaniemyśl, Warta Śrem oraz Sparta Sklejka Orzechowo.
-
20.09.2023
Transmisja ze Szczecina
Oczywiście ze spotkania dziewiątej kolejki III ligi grupy 2 sezonu 2023/24 w którym piłkarze Polonii Środa zmierzą się z drugim zespołem Pogoni Szczecin przeprowadzimy bezpośrednią transmisję na naszym kanale na You Tubie.
Początek transmisji w piątek 22.09 o godzinie 11:45.
-
20.09.2023
Turniej ligowy przy Bułgarskiej (2013)
W sobotę zespół orlików starszych (rocznik 2013 I) udał się do Poznania, by na obiektach Lecha przy ulicy Bułgarskiej wziąć udział w kolejnym turnieju ligowych rozgrywek Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Kolejne zawody rozgrała także druga grupa. Rywalizowała ona w Kamionkach.
-
19.09.2023
Zdobyć Szczecin
Tym razem na wyjeździe o kolejne punkty ligowe powalczą piłkarze Polonii Środa. Rywalem naszego zespołu będą rezerwy ekstraklasowej Pogoni Szczecin a samo spotkanie zostanie rozegrane na boisku w Szczecinie w piątek 22 września w samo południe.




























































