23.02.2018
Obóz dziewcząt - dzień czwartyW kolejnym dniu zgrupowania „Polonii” Środa, zawodniczki do południa trenowały w hali. Zajęcia poświęcone były doskonaleniu techniki indywidualnej oraz elementów taktycznych. Po południu dziewczęta rozegrały rewanżowy mecz towarzyski z „Piastem” Nowa Ruda.
Założeniem taktycznym, jakie trener zalecił drużynie w fazie atakowania, było spokojne rozgrywanie piłki w linii obrony, a w linii pomocy- umiejętne przenoszenie „ciężaru” gry z jednej flanki na drugą. Zawodniczki w zadowalającym stopniu wywiązały się z realizacji założeń taktycznych.
Tak jak w pierwszym pojedynku „Polonia” była stroną inicjującą grę, ale rywalki w tym meczu zagrały zdecydowanie ostrzej. Stąd było dużo fizycznej walki, dużo fauli z jednej i drugiej strony. W wykonaniu „Piasta” był to mecz lepszy od poprzedniego, mimo że tym razem gospodynie gola nie zdobyły.
Do przerwy polonistki trafiły do siatki rywalek dwa razy. Pierwszą bramkę zdobyła, grająca w pierwszej połowie wyjątkowo w ataku, bramkarka Anna Napierała (!), drugą strzeliła Szukalska po podaniu Laury Cichoń. Po przerwie „Polonia” dołożyła jeszcze jedno trafienie, po golu Nowakowskiej. Asystę zaliczyła z dalekiego wykopu broniąca w II połowie … Anna Napierała! Jak by tego było mało, bramkarka „Polonii” w końcówce meczu świetną interwencją uratowała zespół przed utratą gola.
Blokiem defensywnym umiejętnie kierowała Polowczyk, a w drugiej linii dobry mecz rozegrała Wojtecka. Młode, mniej „ograne” zawodniczki (Nowicka, Lehmann, Forszpaniak) poczynają sobie coraz lepiej choć do poprawiania jest jeszcze sporo. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną naszych dziewcząt 3:0. Tradycyjnie po meczu zawodniczki udały się na pływalnię.
Polonia grała w składzie: Miesiąc/Napierała- Forszpaniak, Purgał, Polowczyk, Cichoń L., Wojtecka, Nowicka, Lehmann, Nowakowska, Szukalska.
Najnowsze aktualności
-
09.10.2023
Niedosyt po porażce z Kaliszem (2008)
W rewanżowym spotkaniu z KKS-em 1925 Kalisz zespół Polonii Środa Wielkopolska przegrał 0:2 (0:0). Do przerwy to Poloniści byli zespołem lepszym, ale nie potrafili tego udokumentować żadnym trafieniem. W drugiej połowie mecz się wyrównał, lecz to goście byli skuteczniejsi i wyszli na prowadzenie, a w końcówce ustalili wynik meczu.
-
09.10.2023
Akademia: Raport z rozgrywek (07/08.10.2023)
Dziewięć meczów rozegrały w sobotę i niedzielę drużyny naszej akademii. Cztery z nich odniosły zwycięstwa. W sobotę trzy punkty wywalczyły wszystkie zespoły rywalizujące w rozgrywkach kategorii młodzik młodszy. Polonia 2012 I wygrała ważny wyjazdowy mecz z Olimpią Koło w lidze wojewódzkiej, Polonia 2013 pokonała po wyrównanym boju 4:3 Akademię Młodego Piłkarza w I lidze okręgowej, zaś Polonia 2012 II pewnie wygrała z Talentem Poznań w meczu II ligi okręgowej. W niedzielę kolejne trzy punkty wywalczyli trampkarze młodsi 2010 w lidze wojewódzkiej.
-
08.10.2023
Remis z Kotwicą Kórnik (2005)
W sobotę 07.10.2023 o godzinie 16.00 na boisku w Kórniku drużyna juniora starszego rozegrała spotkanie o mistrzostwo Ligi Okręgowej Juniora A1 z zespołem Kotwicy Kórnik. Mecz zakończył się remisem 1-1. Bramkę dla Polonii strzelił Michał Bańkowski - 1.
-
08.10.2023
Grad bramek w Nowych Skalmierzycach
W pierwszy październikowy weekend piłkarze Polonii Środa Wielkopolska udali się do Nowych Skalmierzyc aby zmierzyć się tam z jedną z rewelacji obecnego sezonu – miejscową Pogonią.
-
05.10.2023
Zwycięstwo z Gromem Plewiska (2005)
W środę 04.10.2023 o godz. 19.00. na boisku w Środzie Wlkp. drużyna juniora starszego rozegrała spotkanie o mistrzostwo Ligi Okręgowej Juniora A1 z zespołem Grom Plewiska. Mecz zakończył się zwycięstwem Polonii 11-1. Bramki dla Polonii strzelili: Kuba Jankowski - 4, Michał Bańkowski - 3, , Oskar Pawlak - 1, Kacper Kruk - 1, Krzysztof Bartkowiak - 1, Maksym Trehub -1.
-
06.10.2023
Akademia: Zapowiedź weekendu (07/08.10.2023)
W sobotę aż osiem zespołów akademii rozegra swoje mecze ligowe. Na Nowym Stadionie Średzkim zagrają juniorzy młodsi 2008, którzy podejmą KKS 1925 Kalisz (2007), a po nich z Wartą Poznań w Centralnej Lidze Juniorów zagra Polonia 2009. Na boisku CTP1 młodzicy młodsi zmierzą się z Talentem Poznań, a w Zielnikach dziewczyny będą rywalizować z UKS II Śrem.
W niedzielę na Nowym Stadionie Średzkim zespół Polonii 2010 zawalczy o kolejne ligowe punkty z AP Reissa Poznań, zaś w poniedziałek przy sztucznym świetle juniorzy 2008/2009 zagrają z Maratończykiem Brzeźno.
-
05.10.2023
Zwycięstwo w Kleszczewie (2010)
W środę mecz 8. kolejki II ligi okręgowej trampkarzy młodszych rozegrał zespół Polonii 2010. Nasz zespół zmierzył się na wyjeździe z Clescevią Kleszczewo i po zwycięstwie 2:1 (1:0) zawodnicy przywieźli do Środy trzy punkty. Bramki strzelili Kamil Zenker oraz Adam Poloszyk.
-
05.10.2023
Żacy grali w Brzeźnie i Kamionkach (2015)
W weekend żacy wzięli udział w dwóch turniejach ligowych. W sobotę grupa czerwona udała się na rywalizację do Brzeźna, gdzie mierzyła się z dwoma zespołami miejscowego Maratończyka, AP Reissa Swarzędz, Wiarą Lecha Poznań/Paczkowo oraz 1912 Lechią Kostrzyn. W niedzielę natomiast grupa biała grała w Kamionkach z Avią i Orlikiem Mosina.


























































