16.09.2015
O kolejne punkty z CentrąW meczu siódmej kolejki III ligi grupy kujawsko pomorsko wielkopolskiej piłkarze Polonii Środa po raz kolejny zaprezentują się na własnym boisku. Tym razem rywalem podopiecznych Mariusza Bekasa będzie zespół Centry Ostrów Wielkopolski.
Poloniści tradycyjnie już po meczu w Świeciu dostali od trenera dwa dni wolnego i do treningów wrócili we wtorek. W środę z kolei na płycie głównej Centrum Sportu i Rekreacji Stadion Średzki odbyła się gra wewnętrzna podczas której zawodnicy zostali podzieleni na dwa zespoły a ich zmaganiom z boku przyglądał się trener Mariusz Bekas. Podczas gry nasz zespół testował różne warianty ustawienia na najbliższe spotkanie ligowe. Po wtorkowym treningu nasi piłkarze udali się na basen na odnowę biologiczną. W tym tygodniu zajęcia treningowe odbędą się jeszcze w czwartek i piątek a w sobotę podopiecznych Mariusza Bekasa czeka mecz z Centrą.
Na drobny uraz narzeka Radosław Barabasz i nie wiadomo czy będzie w stanie wystąpić w sobotnim spotkaniu. Dodatkowo kontuzjowany jest Michał Stańczyk i jego występ przeciwko zespołowi Centry jest wykluczony. Reszta zawodników jest zdrowa i powinna być do dyspozycji naszego szkoleniowca. Dodatkowo nikt nie pauzuje za nadmiar żółtych kartek. Po za kadrą na ten weekend meczowy będzie Dawid Chąpiński który w poprzednim meczu A klasy otrzymała czerwoną kartkę i będzie musiał pauzować.
Poloniści po porażce z Wdą Świecie zdołali zachować miejsce w strefie tabeli zapewniającej utrzymanie w rozgrywkach trzecioligowych jednak po ostatniej kolejce różnice w tabeli są tak niewielki że od trzynastego miejsca dzielą nasz zespół zaledwie trzy punkty. W związku z tym nasz zespół koniecznie chce powalczyć w sobotę o komplet punktów. Dodatkowo jak podkreśla średzki szkoleniowiec chciałby on żeby jego zespół zanotował serię zwycięstw która nie tylko podniesie morale zespołu ale dodatkowo umocni naszą pozycję w górnych rejonach ligowej tabeli.
Centra w tym sezonie póki co rozczarowuje. Piłkarze z Ostrowa Wielkopolskiego zajmują piętnastą lokatę w ligowej tabeli z dorobkiem zaledwie trzech punktów. Podopieczni Marka Wojtasika wygrali jedno spotkanie, ale warto tutaj zaznaczyć że był to właśnie mecz wyjazdowy i pięć przegrali. Bilans bramkowy Centry to 5:22.
Oba zespoły spotkały się w rozgrywkach trzecioligowych czterokrotnie. W sezonie 2013/14 na boisku w Środzie Wlkp. padł remis 1:1, a na boisku w Ostrowie Wielkopolskim lepsza okazała się Centra wygrywając 1:0. Z kolei w sezonie 2014/15 na boisku w Środzie Wlkp. Polonia wygrała 4:0, a na boisku w Ostrowie Wlkp. lepszy okazał się zespół Centry wygrywając 3:1.
Spotkanie z Centrą Ostrów Wlkp. odbędzie się w sobotę 19 września o godzinie 16:00 na głównej płycie Centrum Sportu i Rekreacji Stadion Średzki. Już teraz wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy.
Najnowsze aktualności
-
04.08.2017
Ostre strzelanie Polonii
Na zakończenie okresu przygotowawczego piłkarze Polonii rozgromili w Sierakowie Lubuszanina Drezdenko 8:0 (5:0). Bramki dla Polonii strzelili: Krzysztof Bartoszak cztery, Igor Jurga, Maciej Rybak, Krystian Pawlak i Łukasz Białożyt.
-
04.08.2017
Obóz w Pobierowie – dzień siódmy
Siódmy dzień obozu sportowego młodzi poloniści rozpoczęli śniadaniem o godzinie 8:00.
-
04.08.2017
Ligowy raport (część 3)
Czas na przedostatnią część raportu o rywalach średzkiej Polonii w rozgrywkach trzeciej ligi. Dzisiaj zaglądamy do Świecia, Starogardu Gdańskiego, Szczecina i Konina. Raport tradycyjnie przygotował Tomasz Barylski.
-
03.08.2017
Nowe ceny biletów
Przed startem nowego sezonu rozgrywek trzeciej ligi zarząd naszego Klubu podjął decyzję o zmianie cen biletów ulgowych na spotkania pierwszego zespołu rozgrywane na obiektach Centrum Sportu i Rekreacji Stadion Średzki.
-
03.08.2017
Terminarz meczów domowych Polonii
Znamy już dokładny terminarz meczów domowych średzkiej Polonii w III lidze grupa II. Przypomnijmy, że rozgrywki rozpoczną się w sobotę 12 sierpnia i potrwają aż do 25 listopada. W tym czasie zespoły rozegrają 17 kolejek ligowych.
-
03.08.2017
Obóz w Pobierowie – dzień szósty
Środa to szósty dzień młodych polonistów na obozie sportowym w Pobierowie. Rozpoczął się on tradycyjnie śniadaniem.
-
02.08.2017
Nowi zawodnicy w Polonii
Dwóch kolejnych zawodników zasiliło szeregi średzkiej Polonii. Są to bramkarz Oliwer Wienczatek oraz boczny pomocnik Maciej Rybak.
-
02.08.2017
Poloniści poznali rywali w PP
Wczoraj w siedzibie Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się losowanie par pierwszych trzech rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu. Przypomnijmy że trofeum tego broni średzka Polonia która w okręgu puchar zdobywała już trzy razy z rzędu.

























































