23.07.2021
Nowi rywale: Pogoń Nowe SkalmierzyceKolejnym nowym zespołem który pojawi się w rozgrywkach III ligi grupy 2 sezonu 2021/22 będzie Pogoń Nowe Skalmierzyce. Jest to beniaminek z naszego województwa który awans do trzeciej ligi wywalczył wygrywając IV ligę Wielkopolską w pokonanym polu zostawiając Wartę Międzychód i LKS Gołuchów.
Nowe Skalmierzyce to miasto w województwie wielkopolskim, w powiecie ostrowskim, w gminie Nowe Skalmierzyce, na Wysoczyźnie Kaliskiej, w Kaliskiem, ośrodek przemysłowy w Kalisko-Ostrowskim Okręgu Przemysłowym, w aglomeracji kalisko-ostrowskiej, graniczy z Kaliszem. Siedziba klubu sportowego Pogoń.
Pogoń Nowe Skalmierzyce została założona w 1921 roku. W przeszłości klub Pogoń Nowe Skalmierzyce, prowadził także sekcje lekkoatletyczną, kolarską, bokserską, strzelecką, koszykówki, siatkówki oraz żużla. Jako ciekawostkę warto dodać że w sezonie 2015/2016 piłkarze Pogoni Nowe Skalmierzyce zdobyli awans do IV ligi w piłce nożnej, notując 24. zwycięstwa na 30. rozegrane spotkania. W tym okresie byli najdłużej niepokonaną drużyną w rozgrywkach ligowych w Polsce, nie przegrali 61. kolejnych meczów (od 19 października 2014 roku do 29 października 2016 roku; porażka 2:0 z Obrą Kościan).
W minionym już sezonie podopieczni trenera Łukasza Bandosza zdobyli osiemdziesiąt dwa punkty. Ekipa spod Kalisza wygrała 26 meczów, 4 zremisowała i 5 razy schodziła pokonana z murawy. Jeśli chodzi o bilans bramkowy Pogoni, to do „setki” zabrakło im zaledwie jednego trafienia a bilans zatrzymał się na liczniku 99-38. Najskuteczniejszym strzelcem biało-niebieskich był Daniel Kaczmarek, który strzelił dwadzieścia dwa gole.
Nowe Skalmierzyce dzieli od Środy Wielkopolskiej 90 kilometrów. Będzie to więc jeden z najbliższych wyjazdów dla naszego zespołu w nadchodzącym sezonie.
Najnowsze aktualności
-
23.09.2017
Pewne punkty ze Świecia
W kolejnym meczu ligowym piłkarze Polonii Środa grali na wyjeździe z Wdą Świecie.
-
21.09.2017
Skrót meczu w Kamionkach
Poloniści w starciu z występującą w klasie okręgowej Avią Kamionki nie mieli najmniejszych problemów z wywalczeniem awansu do kolejnej rundy Pucharu Polski. Nasza drużyna wygrała 3:0 po trzech golach Gerarda Pińczuka i udanie rozpoczęła marsz po czwarte z rzędu okręgowe trofeum.
-
22.09.2017
Grają poloniści
W najbliższy weekend zespoły Polonii Środa rozegrają swoje kolejne mecze ligowe. W sumie odbędzie się szesnaście spotkań. Cztery spotkania zostaną rozegrane na obiektach w Środzie Wlkp., a dwanaście meczy odbędzie się na boiskach rywali.
-
22.09.2017
Podejmą Pelikana
W weekend kolejny mecz rozegrają rezerwy Polonii Środa Wielkopolska. Tym razem poloniści zagrają u siebie z Pelikanem Niechanowo.
-
22.09.2017
Grają z nami: TOPIX s.c.
Zgodnie z zapowiedziami, nastał czas na przedstawienie naszych partnerów, którzy wspierają nas w realizacji naszych celów i marzeń! Grają z nami! TOPIX!
-
21.09.2017
Skrót meczu z Drużyną Wiary Lecha
Zapraszamy do obejrzenia skrótu meczu pucharowego w którym nasi juniorzy przegrali z Drużyną Wiary Lecha Poznań 2:0 (0:0) i odpadli z dalszych rozgrywek pucharowych.
-
21.09.2017
Polonistki w kadrze Wielkopolski
Dwie zawodniczki Polonii Środa – Dominika Hyża i Beata Nowak zostały ponownie powołane do Wielkopolskiej Kadry U16. Zgrupowanie rozpocznie się 23 września i potrwa do 29 września, a zakończy je mecz mistrzowski z kadrą Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej.
-
21.09.2017
Dietetyczny box gra z nami!
Cieszymy się, że możemy przedstawić kolejną firmę, która zdecydowała się nawiązać z nami wspołpracę. Witamy Dietetyczny box!






















































