29.07.2021
Nowi rywale: Kluczevia StargardOstatnim z nowych zespołów który dołączył do rozgrywek trzecioligowych grupy drugiej jest Kluczevia Stargard. To drugi klub po Błękitnych pochodzący ze Stargardu a zarazem absolutny beniaminek na tym poziomie rozgrywkowym.
Początki klubu sportowego sięgają 1948 roku. 10. maja przy Cukrowni Kluczewo (zakład ten do dziś jest związany z klubem), w wyniku wdrażania polityki państwa dotyczącej rozwoju sportu, utworzono Unię Kluczewo, która zadebiutowała w rozgrywkach C-klasy. Prezesem został Kazimierz Zybura. Pomagali mu w organizacji Zbigniew Stecyk i Zbigniew Kuncewicz. Wkrótce nastąpiła zmiana nazwy na Spartę, a już w 1964 roku wraz z wybudowaniem przy Cukrowni stadionu zmieniono po raz kolejny nazwę na OTKKF Pionier. Po serii sukcesów w 1966 roku zespół mógł cieszyć się awansem do A-klasy, który został wprowadzony przez trenera Stefana Morasia. W 1969 roku w wyniku coraz lepszych rezultatów wybudowano nowy stadion przy ul. Przodowników Pracy (obecnie ul. Niemcewicza 23), wraz z boiskami do koszykówki i siatkówki, a także boiskiem treningowym. Oficjalne otwarcie stadionu „XXV-lecia PRL” nastąpiło 3 sierpnia tegoż roku. Rok później, 16 sierpnia 1970 roku klub otrzymuje nazwę Zakładowy Klub Sportowy Kluczevia Stargard Szczeciński (Kluczewo zostało wchłonięte przez Stargard i funkcjonowało jako dzielnica). Chwilową obniżkę formy zespół zanotował w 1972 roku po spadku do B-klasy, by w następnym sezonie się zrehabilitować. Ogromnym sukcesem był finał Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim w 1973 roku, przegrany ze Stoczniowcem Barlinek. W 1976 roku nastąpił historyczny awans do klasy wojewódzkiej (obecnie „okręgówka”). Kolejne awanse to rok 1996 i pierwszy awans do IV ligi rok 2006 drugi awans do IV ligi no i rok 2021 historyczny awans do III ligi.
Ekipa z województwa zachodniopomorskiego awans wywalczyła po jedenastu latach gry na czwartoligowym poziomie. Kluczevia w ostatnich rozgrywkach rozegrała czterdzieści meczów. Zdobyła w nich aż dziewięćdziesiąt jeden punktów i mogła również pochwalić się imponującym bilansem bramkowym, który wyniósł 116 goli strzelonych i 45 goli straconych. Nasi nowi ligowi przeciwnicy w pokonanym polu pozostawili: Vinetę Wolin, Inę Goleniów oraz Leśnik Manowo.
Najlepszym graczem Kluczevii w zakończonej kampanii był Michał Magnuski. Na wyróżnienie zasłużył także Karol i Grzegorz Jabłoński, a także Piotr Surma czy Kamil Bartoszyński.
Stargard od Środy dzieli 276 kilometrów więc nasz zespół będzie czekała niezła wyprawa na spotkanie z tym rywalem
Najnowsze aktualności
-
07.05.2021
Trzy punkty zostały w Środzie Wlkp.
W kolejnym meczu ligowym piłkarze Polonii Środa podejmowali na własnym boisku Elanę Toruń. W pierwszym meczu w tym sezonie pomiędzy tymi zespołami rozegranym w Toruniu Polonia zwyciężyła 4:1.
-
07.05.2021
Transmisja meczu z Elaną
Zapraszamy Was na transmisję meczu z Elaną Toruń. Początek naszej relacji w piątek 7 maja o godzinie 17:50.
-
05.05.2021
W piątek z Elaną
Kolejny ligowy piątek czeka piłkarzy Polonii Środa. Tym razem nasz zespół będzie podejmować na własnym boisku Elanę Toruń.
-
05.05.2021
Minimalna porażka w Turku (2004)
W kolejnym swoim meczu ligowym juniorzy starsi z rocznika 2004 wyjechali na mecz rewanżowy do Turku. W pamięci jeszcze mieli na pewno minimalną przegraną z jesieni, dlatego chęć wygranej była jeszcze większa.
-
05.05.2021
Kolejna wygrana polonistów (2007)
Dzień 3 majowego święta konstytucji drużyna rocznika 2007 KS Polonia Środa Wielkopolska uczciła kolejnym zwycięstwem ligowym pokonując zespól Antonio Jarocin na ich boisku 5-1 .
-
05.05.2021
Intensywna majówka orlików (2010)
Intensywna majówka czekała orlików starszych naszego klubu. Zawodnicy rocznika 2010 już 1 maja rozegrali w Środzie mecz z LPFA Skoki.
-
05.05.2021
Wygrana w Książu Wlkp. (2005)
Pierwszego maja zespół Polonii Środa z rocznika 2005 udał się do Książa Wielkopolskiego gdzie mierzył się z miejscową Pogonią.
-
05.05.2021
Pewna wygrana z Górnikiem (2007)
W ramach dziesiątej kolejki rozgrywek wielkopolskiej ligi trampkarza w sobotę 1 maja zespół rocznika 2007 gościł drużynę Górnika Konina.























































