17.05.2025
Nowe Skalmierzyce nie zdobytePo wysokiej porażce z Gedanią Gdańsk piłkarzy Polonii Środa czekał kolejny ligowy mecz. Tym razem ekipa Macieja Rozmarynowskiego udała się do Nowych Skalmierzyc na pojedynek z tamtejszą Pogonią.
Od samego początku spotkania zarysowała się zdecydowana przewaga Polonii Środa która dłużej utrzymywała się przy piłce. Jednak z tego posiadania piłki przez podopiecznych Macieja Rozmarynowskiego niewiele wynikało. Pogoń bramce Jakuba Pawlaczyka zagrażała głównie z kontrataków a wypady dwójki Patryk Palat – Jakub Goliński siały popłoch w szeregach defensywnych średzkiego zespołu. Jednak niemal przez całą pierwszą część żadnemu z zespołów nie udało się poważniej przetestować bramkarza rywali. Aż w 45 minucie Patryk Palat zagrał idealną piłkę do wychodzącego na czystą pozycję Jakuba Golińskiego a były gracz Polonii Środa z zimną krwią umieścił ją w bramce rywali. Pogoń objęła prowadzenie którego nie oddała do końca pierwszej połowy.
Po zmianie stron poloniści mogli a nawet powinni szybko doprowadzić do wyrównania. Ale uderzenie Mikołaja Stangela z około 16 metrów zatrzymało się na słupku bramki gospodarzy. Co nie udało się polonistom zrobili gracze Pogoni. W 52 minucie po fatalnej stracie w środku boiska Jędrzeja Drame piłka trafia do Patryka Palata a ten bez większych problemów pokonuje Jakuba Pawlaczyka. Polonia rzuciła się do odrabiania strat. Znowu bliski szczęścia był Mikołaj Stangel ale i tym razem piłka po jego strzale zatrzymała się na słupku bramki rywali. Pogoń czekała na kolejną swoją okazję a ta nadarzyła się w 72 minucie. Indywidulany rajd Patryka Palata kończy się dograniem piłki w pole karne które na gola zamienia Jakub Goliński. Osiem minut później poloniści odpowiedzieli trafieniem Michała Walczaka który zamknął celnym strzałem dośrodkowanie z rzutu rożnego Bartosza Bartkowiaka. Ale to było wszystko na co było stać średzki zespół w tym meczu. Ostatecznie Polonia Środa przegrywa z Pogonią Nowe Skalmierzyce 1:3 i ponosi drugą ligową porażkę z rzędu.
Polonia Środa wystąpiła w składzie: Pawlaczyk – Hyl, Pieńczak, Nawrocki, Walczak, Stangel (82` Motyl), Szczypek, Bartkowiak, Łasocha (61` Mikołajczak), Milachowski (79` Słomczyński), Drame (61` Romero).
Pogoń Nowe Skalmierzyce wystąpiła w składzie: Ludwikowski – Pinkowski (63` Macała), Lis, Palat, Szczepaniak, Majerz, Goliński (72` Kamiński), Mikulski, Kaczmarek (57` Jaszczak), Śmiglewski (46` Ciupka), Ambroziak.
Żółte kartki: Nawrocki – Mikulski x2, Kaczmarek, Śmiglewski, Ambroziak, Macała
Czerwona kartka: Mikulski (80`)
Bramki: Goliński (45`), Palat (52`), Goliński (72`) - Walczak (80`)
Najnowsze aktualności
-
26.08.2025
Porażka po dreszczowcu (2012)
Po pełnym emocji meczu Polonia 2012 nie wywalczyła jednak punktów w starciu z APR Lampart Poznań. Nasz zespół długo przegrywał, by w przeciągu czterech minut zdobyć trzy gole i wyjść na prowadzenie. Końcówka spotkania należała jednak do gości, którzy dwoma trafieniami przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Dwa gole dla Polonii strzelił Marcel Ratajczak, a po jednym Jeremi Sójka i Witold Chojnacki.
Druga drużyna odniosła drugie w sezonie zwycięstwo, pokonując na własnym boisku 5:0 zespół Lotnika-1997 Poznań. Bramki strzelali Karol Marciniak, Antoni Przybyła, Roger Mazur, Adam Przybylski oraz Ignacy Pietrusiak.
-
26.08.2025
Dwa zwycięstwa trampkarzy (2011)
Miniony weekend był udany dla trampkarzy Polonii z rocznika 2011. Poloniści zarówno spotkanie 1. ligi wojewódzkiej z Sucharami Suchy Las, jak też 2. ligi okręgowej z SF II Luboń wygrali wynikiem 4:2.
Mecz ligi wojewódzkiej rozpoczął się źle, bo goście objęli prowadzenie w 18. minucie, ale już minutę później było 1:1 po golu Jana Jankowiaka. Przed przerwą bramkarza rywali drugi raz pokonał Jan Jankowiak, a prowadzenie podwyższył Ignacy Ucinek. Tuż po przerwie Polonia zadała kolejny cios za sprawą Giovaniego Henriqueza-Gajdy. Goście odpowiedzieli jednym trafieniem w końcówce spotkania.
Jeszcze gorzej w swoje spotkanie wszedł drugi zespół, który po 24 minutach przegrywał 0:2. Druga połowa należała już do Polonii, która w 45. minucie zdobyła gola kontaktowego, a w 76,, 78. oraz 80. minucie zdobyła bramki na wagę trzech punktów.
-
26.08.2025
Zwycięstwo stracone w doliczonym czasie (2010)
Niezwykle ciekawy pojedynek stoczyła Polonia 2010 z Wartą Poznań. Najpierw prowadzili Poloniści, potem Warciarze, znów Poloniści, by w doliczonym czasie gry rywale doprowadzili do remisu. Po pełnym emocji meczu padł ostatecznie remis 3:3, a bramki dla Polonii strzelili Stanisław Czub, Łukasz Miszkiewicz oraz Mateusz Fórmaniak.
Drugi zespół pewnie i wysoko pokonał na wyjedzie Kanię Gostyń. Spotkanie zakończyło się wynikiem 8:1 (3:1), a gole strzelali Jan Głowala - dwa, Jan Wieszaczewski, Borys Jarka, Jan Krause, Artur Sowa oraz Jakub Przybylski - dwa.
-
26.08.2025
Wyszarpane zwycięstwo z Błękitnymi (2009)
Trzy punkty wywalczyła Polonia 2009 w domowym starciu z Błękitnymi Wronki. Zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo, bo do przerwy to goście prowadzili. Kluczowa była końcówka meczu, kiedy to Poloniści zdobyli dwa decydujące gole, wygrywając 4:3 (1:2). Bramki dla naszego zespołu strzelali Michał Deręgowski, Michał Mężyński - dwie oraz Aleks Karpiński.
-
25.08.2025
Akademia: Raport ligowy (23/24.08.2025)
Komplet wyników meczów ligowych drużyn akademii w dniach 23/24 sierpnia 2025.
-
25.08.2025
Klasa A: Wyjazdowa porażka z Błękitnymi
Trzeci zespół Polonii zaliczył pierwszą w sezonie 2025/2026 ligową porażkę. Zespół Łukasza Kaczałki przegrał 2:4 na wyjeździe z Błękitnymi Psary Polskie. Gospodarze już w pierwszej akcji meczu zdobyli gola, a do przerwy prowadzili czterema trafieniami. Druga część gry w wykonaniu Polonistów była już lepsza, ale udało się jedynie zmniejszyć rozmiary porazki dzięki bramkom Juliusza Gawlikowskiego i Adriana Wojciechowskiego.
-
25.08.2025
W środę do Luzina
Już w środę, 27 sierpnia o godzinie 17:30 w Luzinie, Polonia Środa rozegra kolejny mecz ligowy. Rywalem naszego zespołu będzie beniaminek rozgrywek – Wikęd Luzino, dla którego obecny sezon jest powrotem na trzecioligowe boiska. Poloniści po skromnej wygranej z Elaną Toruń będą chcieli odnieść kolejne zwycięstwo i umocnić się w czołówce ligowej tabeli.
-
25.08.2025
Transmisja meczu z Lechem
W poniedziałek trzeci zespół seniorów Polonii Środa powalczy w kolejnej rundzie okręgowego Pucharu Polski. Rywalem polonistów będzie zespół Lech Poznań Oldobys, a na boisku będzie okazja zobaczyć takich piłkarzy jak Jakub Wilk, Zbigniew Zakrzewski czy Błażej Telichowski.
My zapraszamy Was na transmisję z tego spotkania
Transmisja oczywiście z komentarzem
Początek transmisji w poniedziałek 25 sierpnia o godzinie 18:50
Realizacja transmisji:
PoloniaTV
Łukasz Szarzyński





































































































