11.09.2013
Nieudany mecz dziewczynW dniu 09.09.2013r. odbył się mecz 2. kolejki II ligi kujawsko-pomorskiej pomiędzy Unifreeze Górzno a Polonią Środa Wielkopolska. Gospodynie zrobiły kolejny krok by awansować na zaplecze ekstraligi rozbijając gości aż 9-2.
Piłkarki z Górzna zanotowały pierwsze trafienie już w 7 minucie a drugie już w 14 rozbijając obronę gości. Średzianki kompletnie nie radziły sobie z rywalkami, popełniały dużo indywidualnych błędów co przypłaciły stratami bramek. Nieoczekiwanie kontaktową bramkę dla Polonii zdobyła Julia Mikołajczak. Gdy wydawało się, że przyjezdne podejmą równą walkę, wynik spotkania szybko ulega zmianie na korzyść Górzna. Gospodynie podwyższają dwoma trafieniami na 4-1. Pod koniec pierwszej części spotkania Julia Mikołajczak ponownie daje sygnał do ataku swoim koleżankom zmieniając wynik na 4-2. Niestety, tak jak po pierwszym trafieniu polonistki gospodynie atakują co przyniosło kolejne trzy bramki. Do szatni gospodynie schodzą z pięciobramkowym prowadzeniem. Druga połowa zdecydowanie lepsza w wykonaniu gości. Mimo, iż Polonistki wyszły na murawę zmobilizowane, to jednak zabrakło aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Kilka zmian u Średzianek poprawiło nie co grę w obronie, lecz niestety nie udało się zatrzymać piłkarek z Górzna, które dołożyły jeszcze dwa trafienia. Wynik spotkania to pewne zwycięstwo gospodarzy nad Polonią 9-2.
Polonistki wystąpiły w następującym składzie : Krajewska, Oczkowska, Plewa, Wiśniewska, Sroczyńska, Jędrzejczyk, Ratajczak, Wojtecka, Gintrowicz, Lewicz, Mikołajczak.
Na zmianę wchodziły : Purgał, Fabisiak, Miłoszyk, Włodarczak
Najnowsze aktualności
-
02.04.2024
Zwycięstwo orlików w Kamionkach (2013)
W czwartek zespół Polonii Środa Wielkopolska 2013 udał się do Kamionek na mecz drugiej kolejki I ligi okręgowej D2 z miejscową Avią. Starcie z wymagającym rywalem zakończyło się zwycięstwem naszej drużyny 3:1 (1:0), a Poloniści z kompletem punktów przewodzą ligowej stawce.
-
02.04.2024
Remis z AP Reissa (2009)
W czwartej kolejce ligi profesjonalnej C1 Polonia rozegrała swój pierwszy mecz w roli gospodarza. Na boisku CTP 1 padł remis 1:1 (1:1). Pierwsi do siatki trafili Poloniści, a autorem bramki był Antoni Łukaszewski. Radość nie trwała długo, bo już po dwóch minutach goście doprowadzili do remisu.
-
02.04.2024
Towarzysko z Dunkami (Juniorki)
W piątek juniorki Polonii udały się do Opalenicy, aby rozegrać dwa mecze kontrolne z duńskim zespołem Nykøbing FC U16, który przebywał w tym czasie na obozie. Oba spotkania zakończyły się zwycięstwem drużyny z Danii - 8:3 oraz 9:2.
-
30.03.2024
Trzy bramki w Świnoujściu
W Wielką Sobotę piłkarze Polonii Środa Wielkopolska udali się do Świnoujścia na mecz z miejscową Flotą. Spotkanie ważne dla obu ekip. Średzka drużyna chciała podtrzymać dobrą passę zwycięstw, a walcząca o utrzymanie Flota łaknęła punktów jak kania dżdżu.
-
29.03.2024
Polonia ze zmiennym szczęściem (2011)
Ze zmiennym szczęściem w czwartek radzili sobie młodzicy Polonii (rocznik 2011). Pierwsza drużyna nie bez kłopotów wygrała z Wartą Śrem 7:3 (2:1), a ważny okazał się fragment gry, kiedy to Giovani Henriquez-Gajda strzelił trzy bramki w przeciągu 7 minut. Druga drużyna na boisku w Topoli przegrała 2:4 z Koziołkiem Poznań. Choć nasz zespół długimi fragmentami utrzymywał się dłużej przy piłce to nie przełożyło się to na zdobycz bramkową.
-
29.03.2024
Pierwszy punkt juniorów (2008)
W 3. kolejce ligi profesjonalnej juniorów B1 zespół Polonii Środa 2008 wywalczył swój pierwszy punkt. Drużyna prowadzona przez Przemysława Otuszewskiego i Marcina Duchałę wywiozła remis z Leszna, gdzie zmierzyła się ze swoją imienniczką - Polonią. Bramki dla średzkiego zespołu strzelali Gabriel Baszczyński (33') oraz Serhii Pankratov (84').
-
29.03.2024
Akademia: Raport z rozgrywek (27/28.03.2024)
Środa i czwartek obfitowały w mecze ligowe akademii, które przyniosły wiele emocji! Spośród dziewięciu meczów Poloniści wygrali cztery, a trzy zakończyły się remisem. Zwycięską passę kontynuują trampkarze z rocznika 2010, którzy tym razem pokonali 4:0 Polonię 1912 Leszno. Komplet punktów mają także młodzicy starsi 2011 (7:3 z Wartą Śrem), młodzicy młodsi 2012 (5:3 z Obrą 1912 Kościan), a także orlicy starsi 2013 (3:1 z Avią Kamionki w rozgrywkach młodzików). Dzięki remisom pierwsze punkty w ligach profesjonalnych zdobyły Polonia 2008 oraz Polonia 2009.
-
28.03.2024
Wysoki remis trampkarzy (2010)
W środowy wieczór zespół trampkarzy Polonii II Środa Wielkopolska (rocznik 2010) na boisku CTP 1 podejmował Unię Swarzędz. Spotkanie dostarczyło wielu emocji, było pełne bramek i zwrotów akcji. Poloniści trzy razy obejmowali prowadzenie, ale goście z każdym razem wyrównywali, by po przerwie prowadzić dwoma golami. Nasz zespół walczył jednak do końca i zdołał wyrównać, a mecz ostatecznie zakończył się wysokim remisem 5:5 (3:3).



























































