OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

11.09.2013

Nieudany mecz dziewczyn

W dniu 09.09.2013r. odbył się mecz 2. kolejki II ligi kujawsko-pomorskiej pomiędzy Unifreeze Górzno a Polonią Środa Wielkopolska. Gospodynie zrobiły kolejny krok by awansować na zaplecze ekstraligi rozbijając gości aż 9-2. 

Piłkarki z Górzna zanotowały pierwsze trafienie już w 7 minucie a drugie już w 14 rozbijając obronę gości. Średzianki kompletnie nie radziły sobie z rywalkami, popełniały dużo indywidualnych błędów co przypłaciły stratami bramek. Nieoczekiwanie kontaktową bramkę dla Polonii zdobyła Julia Mikołajczak. Gdy wydawało się, że przyjezdne podejmą równą walkę, wynik spotkania szybko ulega zmianie na korzyść Górzna. Gospodynie podwyższają dwoma trafieniami na 4-1. Pod koniec pierwszej części spotkania Julia Mikołajczak ponownie daje sygnał do ataku swoim koleżankom zmieniając wynik na 4-2. Niestety, tak jak po pierwszym trafieniu polonistki gospodynie atakują co przyniosło kolejne trzy bramki. Do szatni gospodynie schodzą z pięciobramkowym prowadzeniem. Druga połowa zdecydowanie lepsza w wykonaniu gości. Mimo, iż Polonistki wyszły na murawę zmobilizowane, to jednak zabrakło aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Kilka zmian u Średzianek poprawiło nie co grę w obronie, lecz niestety nie udało się zatrzymać piłkarek z Górzna, które dołożyły jeszcze dwa trafienia. Wynik spotkania to pewne zwycięstwo gospodarzy nad Polonią 9-2.

Polonistki wystąpiły w następującym składzie : Krajewska, Oczkowska, Plewa, Wiśniewska, Sroczyńska, Jędrzejczyk, Ratajczak, Wojtecka, Gintrowicz, Lewicz, Mikołajczak.

Na zmianę wchodziły : Purgał, Fabisiak, Miłoszyk, Włodarczak

Najnowsze aktualności

  • 15.04.2024

    Zwycięstwo i porażka Polonistek (Juniorki)

    Zespół juniorek Polonii w weekend rozpoczął zmagania ligowe. Polonistki wiosną rywalizują z rozgrywkach ligi wojewódzkiej kobiet, w której toczy się walka o awans do Centralnej Ligi Juniorek, a także w III lidze okręgowej trampkarzy młodszch C2, gdzie rywalizują z chłopcami urodzonymi w 2010 roku.

    Inauguracja w rozgrywkach ligi wojewódzkiej kobiet była imponująca, bo nasze zawodniczki wygrały 10:0 (2:0) z drużyną Olimpic Śrem, a aż pięciokrotnie na listę strzelców wpisała się Martyna Nowaczyk. Spotkanie III ligi okręgowej trampkarzy zakończyło się niekorzystny dla Polonistek wynikiem. Nasze piłkarki przegrały 2:3 (0:2) z drużyną SP Gol Środa Wielkopolska.

  • 15.04.2024

    Grad goli w Zaniemyślu (2013)

    Świetną skutecznością wykazali się w sobotę orlicy starsi Polonii (rocznik 2013), którzy rywalizują w I lidze okręgowej młodzików młodszych. Nasz zespół wygrał aż 14:1 (3:1) z Kłosem Zaniemyśl, a łupem strzeleckim podzieliło się ośmiu zawodników.

  • 15.04.2024

    Wysoka porażka z Pogonią (2012)

    W sobotę wystartowały rozgrywki II ligi okręgowej młodzików młodszych, w której rywalizuje Polonia 2012 II. Nasz zespół w swoim pierwszym meczu przegrał 1:6 (0:4) z Pogonią Książ Wielkopolski, a jedyną bramkę strzelił Nikodem Mazurczak.

  • 15.04.2024

    Młodzicy rozgromili wicelidera! (2012)

    W sobotę bardzo dobry mecz rozegrała Polonia 2012, która na płycie głównej średzkiego stadionu pokonała dotychczasowego wicelidera rozgrywek I ligi wojewódzkiej Olimpię Koło aż 9:1! Świetną skutecznością popisał się tego dnia strzelec aż pięciu goli - Witold Chojnacki. Dorobek strzelecki uzupełnili Jeremi Sójka - dwa gole, Franciszek Ratajczak oraz zawodnik gości, który trafił do własnej bramki. Polonia zajmuje drugie miejsce ze stratą trzech punktów do Polonii 1912 Leszno.

  • 15.04.2024

    Młodzicy na zwycięskiej ścieżce (2011)

    Doskonałą passę kontynuują młodzicy starsi Polonii (rocznik 2011) w rozgrywkach I ligi okręgowej. Zespół prowadzony przez Kamila Kudłę i Kornela Ladrowskiego wygrał czwarty kolejny mecz i z kompletem punktów przewodzi ligowej tabeli. W sobotę nasz zespół pokonał na wyjeździe Kotwicę Kórnik 8:3 (5:0). Druga drużyna nie miała w weekend szczęścia i mimo wielu okazji strzeleckich przegrała 1:4 (1:2) z Lechią Kostrzyn.

  • 15.04.2024

    Zwycięstwo z Liderem Swarzędz (2010)

    Druga drużyna trampkarzy młodszych (rocznik 2010) odniosła swoje drugie zwycięstwo w rundzie wiosennej. Podopieczni Patryka Słomczyńskiego wygrali na boisku CTP 2 z Liderem Swarzędz 4:2 (3:1), choć to goście jako pierwszy objęli prowadzenie. Poloniści przesunęli się na 3. miejsce w tabeli I ligi okręgowej.

  • 15.04.2024

    Z Grębaninem na szóstkę (2010)

    Piąte zwycięstwo w piątym meczu ligi profesjonalnej C2 odnieśli trampkarze młodsi Polonii (rocznik 2010)! Podopieczni Marcina Łopusińskiego i Marcina Grabowskiego pokonali na płycie głównej Stadionu Średzkiego zespół GKS-u Grębanin 6:0 (2:0). Poloniści z kompletem punktów plasują się na pierwszym miejscy o trzy punkty wyprzedzając UKS AP Reissa Jarocin oraz UKS AP Reissa Ślesin.

  • 15.04.2024

    Niespodzianka w Poznaniu! (2009)

    Miłą niespodziankę sprawili w sobotę trampkarze starsi Polonii (rocznik 2009), którzy w wyjazdowym meczu ligi profesjonalnej C1 pokonali drużynę Lecha Poznań 2010. Gospodarze zaczęli od szybkiego prowadzenia, które jeszcze przed przerwą podwyższyli. Średzcy zawodnicy nie poddali się jednak i w drugiej części odrobili straty z nawiązką! Najpierw w 52. i 70. minucie Poloniści doprowadzili do remisu, a w 76. minucie decydujący cios zadał Filip Staszak, zapewniając naszej drużynie ważne trzy punkty!

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.