OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

11.09.2013

Nieudany mecz dziewczyn

W dniu 09.09.2013r. odbył się mecz 2. kolejki II ligi kujawsko-pomorskiej pomiędzy Unifreeze Górzno a Polonią Środa Wielkopolska. Gospodynie zrobiły kolejny krok by awansować na zaplecze ekstraligi rozbijając gości aż 9-2. 

Piłkarki z Górzna zanotowały pierwsze trafienie już w 7 minucie a drugie już w 14 rozbijając obronę gości. Średzianki kompletnie nie radziły sobie z rywalkami, popełniały dużo indywidualnych błędów co przypłaciły stratami bramek. Nieoczekiwanie kontaktową bramkę dla Polonii zdobyła Julia Mikołajczak. Gdy wydawało się, że przyjezdne podejmą równą walkę, wynik spotkania szybko ulega zmianie na korzyść Górzna. Gospodynie podwyższają dwoma trafieniami na 4-1. Pod koniec pierwszej części spotkania Julia Mikołajczak ponownie daje sygnał do ataku swoim koleżankom zmieniając wynik na 4-2. Niestety, tak jak po pierwszym trafieniu polonistki gospodynie atakują co przyniosło kolejne trzy bramki. Do szatni gospodynie schodzą z pięciobramkowym prowadzeniem. Druga połowa zdecydowanie lepsza w wykonaniu gości. Mimo, iż Polonistki wyszły na murawę zmobilizowane, to jednak zabrakło aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Kilka zmian u Średzianek poprawiło nie co grę w obronie, lecz niestety nie udało się zatrzymać piłkarek z Górzna, które dołożyły jeszcze dwa trafienia. Wynik spotkania to pewne zwycięstwo gospodarzy nad Polonią 9-2.

Polonistki wystąpiły w następującym składzie : Krajewska, Oczkowska, Plewa, Wiśniewska, Sroczyńska, Jędrzejczyk, Ratajczak, Wojtecka, Gintrowicz, Lewicz, Mikołajczak.

Na zmianę wchodziły : Purgał, Fabisiak, Miłoszyk, Włodarczak

Najnowsze aktualności

  • 13.05.2024

    W środę z Błękitnymi

    W środę 15 maja na stadionie w Środzie Wielkopolskiej kolejne spotkanie ligowe rozegrają piłkarze Polonii Środa. Rywalem tym razem będzie zespół Błękitnych Stargard. Ostatnie spotkania pomiędzy oboma ekipami dostarczają kibicom sporą ilość emocji więc zapowiada się ciekawy pojedynek. Średzcy kibice mają na pewno nadzieję że ich ulubieńcy wrócą na zwycięską ścieżkę i punkty zostaną w naszym mieście.

  • 13.05.2024

    Zwycięstwo z wiceliderem (2009)

    Kolejny świetny występ zaliczyli trampkarze starsi Polonii (rocznik 2009). Na płycie głównej Stadionu Średzkiego nasz zespół pokonał 4:0 (3:0) wicelidera rozgrywek - Unię Swarzędz. Polonia już w 8. minucie wyszła na prowadzenie po trafieniu Antoniego Staszaka, a do przerwy było już 3:0. Wynik spotkania w drugiej połowie ustalił Kacper Kalita.

  • 13.05.2024

    Pokonali niepokonaną Trzynastkę (2008)

    Dużą niespodziankę sprawili w niedzielę juniorzy młodsi Polonii (rocznik 2008). Na Stadionie Średzkim rywalizowali z Poznańską Trzynastką (rocznik 2007), która w dotychczasowych spotkaniach wywalczyła komplet punktów. Poloniści po pełnym emocji i zwrotów akcji meczu wygrali 4:3 (3:2), a decydujący gol padł w 89. minucie z rzutu karnego!

  • 13.05.2024

    Akademia: Raport z rozgrywek (11/12.05.2024)

    Miniony weekend był bardzo udany dla drużyn akademii, które odniosły osiem zwycięstw w dziecięciu rozegranych meczach. Świetnie spisały się roczniki 2008 oraz 2009. Polonia 2008 wygrała 4:3 z Poznańską 13 (2007), która dotąd miała komplet punktów, natomiast Polonia 2009 aż 4:0 pokonała wicelidera rozgrywek - Unię Swarzędz. Świetną passę kontynuuje Polonia 2011, która wygrała kolejny mecz i przewodzi ligowej tabeli z kompletem punktów. Przełamały się nasze dziewczyny, odnosząc pierwsze zwycięstwo w lidze trampkarzy C2 oraz gromiąc Olimpic Śrem w lidze wojewódzkiej kobiet.

  • 12.05.2024

    Bez przełamania

    Po pucharowej porażce we Wrześni w kolejnej ligowej kolejce piłkarze Polonii Środa udali się do Gniewina na pojedynek z miejscowym Stolemem. Poloniści osłabieni brakiem pauzujących za nadmiar żółtych kartek Piotra Wujca, Aleksandra Kluczyńskiego i Bruno Siedleckiego a także Kamila Budycha jechali z mocnym postanowieniem wygrania i powrotu na zwycięską ścieżkę.

  • 12.05.2024

    Punkty zostały we Wrocławiu

    W ostatnim wyjazdowym spotkaniu sezonu 2023/24 piłkarki Polonii Środa udały się do Wrocławia na pojedynek z beniaminkiem Orlen I ligi kobiet miejscową Ślęzą.

  • 11.05.2024

    Pewna wygrana rezerw

    W sobotnie południe zespół rezerw Polonii Środa podejmował na własnym boisku Przemysława Poznań w ramach spotkania piątej ligi.

  • 10.05.2024

    Transmisja z Wrocławia

    Ze spotkania Orlen I ligi kobiet w którym piłkarki Polonii Środa zmierzą się na wyjeździe ze Ślęzą Wrocław przeprowadzimy bezpośrednią transmisję na naszym kanale na You Tubie.

    Początek transmisji w niedzielę 12.05 o godzinie 14:45.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.