OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

11.09.2013

Nieudany mecz dziewczyn

W dniu 09.09.2013r. odbył się mecz 2. kolejki II ligi kujawsko-pomorskiej pomiędzy Unifreeze Górzno a Polonią Środa Wielkopolska. Gospodynie zrobiły kolejny krok by awansować na zaplecze ekstraligi rozbijając gości aż 9-2. 

Piłkarki z Górzna zanotowały pierwsze trafienie już w 7 minucie a drugie już w 14 rozbijając obronę gości. Średzianki kompletnie nie radziły sobie z rywalkami, popełniały dużo indywidualnych błędów co przypłaciły stratami bramek. Nieoczekiwanie kontaktową bramkę dla Polonii zdobyła Julia Mikołajczak. Gdy wydawało się, że przyjezdne podejmą równą walkę, wynik spotkania szybko ulega zmianie na korzyść Górzna. Gospodynie podwyższają dwoma trafieniami na 4-1. Pod koniec pierwszej części spotkania Julia Mikołajczak ponownie daje sygnał do ataku swoim koleżankom zmieniając wynik na 4-2. Niestety, tak jak po pierwszym trafieniu polonistki gospodynie atakują co przyniosło kolejne trzy bramki. Do szatni gospodynie schodzą z pięciobramkowym prowadzeniem. Druga połowa zdecydowanie lepsza w wykonaniu gości. Mimo, iż Polonistki wyszły na murawę zmobilizowane, to jednak zabrakło aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Kilka zmian u Średzianek poprawiło nie co grę w obronie, lecz niestety nie udało się zatrzymać piłkarek z Górzna, które dołożyły jeszcze dwa trafienia. Wynik spotkania to pewne zwycięstwo gospodarzy nad Polonią 9-2.

Polonistki wystąpiły w następującym składzie : Krajewska, Oczkowska, Plewa, Wiśniewska, Sroczyńska, Jędrzejczyk, Ratajczak, Wojtecka, Gintrowicz, Lewicz, Mikołajczak.

Na zmianę wchodziły : Purgał, Fabisiak, Miłoszyk, Włodarczak

Najnowsze aktualności

  • 25.08.2024

    Pierwsza porażka w sezonie

    Po środowych derbach z Sokołem Kleczew w sobotę poloniści zagrali kolejne wielkopolskie derby. Tym razem ekipa Mikołaja Raczyńskiego udała się do Swarzędza na pojedynek z tamtejszą Unią.

  • 24.08.2024

    Wysoka wygrana z Bielawianką

    W trzeciej kolejce ligowych zmagań Orlen I ligi kobiet sezonu 2024/25 piłkarki Polonii Środa po raz pierwszy zagrały na własnym boisku a ich rywalkami był zespół Bielawianki Bielawa.

  • 23.08.2024

    Akademia: Podział lig bezwynikowych - jesień 2024

    Wydział Gier i Ewidencji Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej opublikował podział grup w rozgrywkach bezwynikowych w kategoriach orlik, żak oraz skrzat. Zawody rozgrywane są w formie turniejowej i nie są w nich prowadzone tabele. Polonię reprezentować będzie dziewięć drużyn.

  • 23.08.2024

    Weekendowe transmisje Polonia TV

    Zapraszamy Was na weekendowe transmisję spotkań zespołów Polonii Środa. Zaczynamy w sobotę 24 sierpnia spotkaniem Orlen I ligi kobiet Polonia Środa - Bielawianka Bielawa. Później szybko przeniesiemy się do Swarzędza na mecz III ligi Unia Swarzędz - Polonia Środa, a nasz maraton zakończymy w niedzielę spotkaniem V ligi Polonia II Środa - Górnik Konin.

  • 23.08.2024

    Akademia: Zapowiedź weekendu (24/25.08.2024)

    Przed nami kolejny weekend obfitujący w emocje piłkarskie, których dostarczą nam zawodnicy akademii. W sobotę rozegranych zostanie pięć meczów, w tym trzy na boiskach w Środzie Wielkopolskiej. O godzinie 13:00 na boisko CTP1 wybiegną Polonia 2010 oraz Warta Poznań. Na godzinę 15:00 na płycie głównej zaplanowano mecz Polonii 2011 z Canarinhos Skórzewo. O godzinie 16:00 na CTP1 rozpocznie się z kolei pojedynek drugiego zespołu Polonii 2010 z Huraganem Pobiedziska.

  • 23.08.2024

    Polonistki przygotowują się do sezonu (Juniorki)

    Zespół juniorek w skupieniu przygotowuje się do startu rozgrywek w sezonie 2024/2025. Polonistki przygotowania rozpoczęły od udziału w turnieju finałowym Piłkarska Kadra Czeka w Zamościu, gdzie drużynę poprowadził już nowy duet trenerski Elżbieta Nowicz oraz Weronika Rychlewska.

  • 22.08.2024

    Kolejny Wielkopolski zespół na drodze Polonii

    Nie zwalniają tempa rozgrywki trzecioligowe sezonu 2024/25. Już w sobotę piłkarze Polonii Środa udadzą się do pobliskiego Swarzędza na kolejny derbowy pojedynek. Tym razem rywalem podopiecznych Mikołaja Raczyńskiego będzie miejscowa Unia.

  • 22.08.2024

    Żaki wzięły udział w turnieju Pleszew Cup 2024 (2016)

    W niedzielę zespół Polonii 2016 pod opieką trenera Radosława Falgiera wziął udział w turnieju Pleszew Cup 2024. Młodzi Poloniści przez blisko cztery godziny mieli okazję rywalizować z rówieśnikami z klubów takich jak UKS AP Reissa Kępno, Antonio Jarocin, Stal Pleszew oraz Pogoń Nowe Skalmierzyce. Do drużyny turnieju trafiło dwóch naszych zawodników, przedstawicieli każdej z drużyn: Antoni Furmanek oraz Szymon Serafiniak.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.