05.06.2023
Nieudane zakończenie rozgrywek (2009)
Bardzo nieudanie sezon w I lidze wojewódzkiej zakończył zespół trampkarzy młodszych, który w Opalenicy przegrał aż 0:15 (0:6) z AP Reissa Poznań. Gospodarze od początku dominowali na boisku i skrupulatnie wykorzystywali każdy, nawej najmniejszy błąd naszego zespołu.
W sobotę swój mecz rozgrała też druga drużyna, która wygrała 5:0 (1:0) z MKS Trzemeszno. W średzkim zespole zagrało aż siedmiu zawodników urodzonych w 2010. Bramki strzelali: Krzysztof Maciejewski - dwie, Dawid Gołębiak, Stanisław Solarski oraz Tymoteusz Wesołowski.
Gospodarze od początku zdominowali zawody, już w 1. minucie wychodząc na prowadzenie. Nasz zespół tego dnia był bezsilny i nie potrafił przeciwstawić się mocnemu rywalowi. Mimo to Poloniści stworzyli kilka akcji, a dwukrotnie byli bliscy zdobycia bramki. W słupek trafił Kamil Jankowiak, a w poprzeczkę Stanisław Korzeniewski. Nie był to jednak dzień Polonistów.
Polonia - trampkarz młodszy C2 (2009)
I liga wojewódzka C2 Proton - grupa 1
4 czerwca 2023, godz. 14:00 - Opalenica
AP Reissa Poznań 15:0 (6:0) Polonia Środa Wielkopolska
Wiktor Mrozek 1, 17, 37, 46, 55, Bartosz Szemis 4, 9 (k), 35, 76, 78, Marcel Wąsowski 48, Emil Olejnik 61, Jakub Jaworski 70, Oskar Kaźmierczak 77, 79
Polonia: 1. Bartłomiej Wiczyński - 4. Kacper Kucharski, 15. Filip Wojciechowski, 8. Jakub Sawuć, 62. Mikołaj Rauhut - 18. Antoni Łukaszewski, 19. Stanisław Korzeniewski - 26. Stanisław Solarski, 3. Eryk Popis, 14. Miłosz Gauza - 99. Kamil Jankowiak. Grali także: 3. Maksymilian Roszkiewicz, 7. Antoni Staszak, 10. Jakub Janiszewski, 22. Stanisław Wieliński, 23. Wiktor Rozwora.
trenerzy: Miłosz Twardowski oraz Marcin Parus.
żółta kartka: Macel Wąsowski (AP Reissa Poznań).
Tabela:
| I liga wojewódzka C2 Proton - grupa 1 (2009) | ||||
|---|---|---|---|---|
| Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt. | |
| 1. | Warta Poznań | 13 | 80:8 | 34 |
| 2. | AP Reissa Poznań | 13 | 74:11 | 31 |
| 3. | Lech Poznań | 13 | 30:25 | 24 |
| 4. | Unia Swarzędz | 14 | 30:31 | 18 |
| 5. | Polonia Środa Wlkp. | 14 | 31:55 | 17 |
| 6. | KP Piła | 13 | 22:34 | 17 |
| 7. | Nielba Wągrowiec | 13 | 18:50 | 8 |
| 8. | AP Oborniki | 13 | 21:92 | 3 |
W sobotnim meczu II ligi okręgowej Poloniści wygrali 5:0 (1:0) na wyjeździe z MKS Trzemeszno. W naszym zespole zagrało aż siedmiu zawodników urodzonym w 2010 roku. Polonia od początku kontrolowała grę, ale nie potrafiła skutecznie zakończyć żadnej sytuacji bramkowej. Swoich szans nie wykorzystali Dawid Gołębiak, Stanisław Solarski Karol Jaguś czy Stanisław Jaskólski. Dopiero w 39. minucie po udanym odbiorze w okolicach pola karnego rywala Krzysztof Maciejewski wystawił piłkę Dawidowi Gołębiakowi, który umieścił ją w pustej już bramce.
Po przerwie nasz zespół szybko dobił rywali i w 43. oraz 45. minucie do bramki trafił zabójczo skuteczny Krzysztof Maciejewski, który wykorzystał podania Stanisława Jaskólskiego i Marcela Kuźniewskiego. Kolejne minuty były bardziej chaotyczne, ale po kwadransie Polonia dołożyła kolejne gole. Najpierw podanie NIkodema Odwrota na gola zamienił Stanisław Solarski, a minutę później zagranie Borysa Kasprzaka wykorzystał Tymoteusz Wesołowski. Gospodarze dopiero w ostatnich dziesięciu minutach stworzyli trzy groźne sytaucje, ale dobrze w bramce spisał się Wiktor Nossow.
Polonia - trampkarz młodszy C2 (2009)
I liga wojewódzka C2 Proton - grupa 1
3 czerwca 2023, godz. 10:00 - Trzemeszno
MKS Trzemeszno 0:5 (0:1) Polonia II Środa Wielkopolska
Dawid Gołębiak 39, Krzysztof Maciejewski 43, 45, Stanisław Solarski 60, Tymoteusz Wesołowski 61
Polonia: 1. Wiktor Nossow - 3. Maksymilan Roszkiewicz, 23. Wiktor Rozwora, 21. Dawid Gołębiak, 32. Fabian Nowaczyk - 26. Stanisław Solarski, 8. Nikodem Odwrot - 66. Karol Jaguś, 13. Marcel Kuźniewski, 10. Borys Kasprzak - 11. Stanisław Jaskólski. Grali także: 7. Tymoteusz Wesołowski, 27. Krzysztof Maciejewski, 28. Antoni Zając, 33. Jakub Smolarz.
trenerzy: Marcin Parus oraz Miłosz Twardowski.
Tabela:
| II liga okręgowa C2 - grupa 2 (2009) | ||||
|---|---|---|---|---|
| Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt. | |
| 1. | LPFA Poznań/Wełna Skoki | 10 | 44:18 | 25 |
| 2. | AP Błękitni Owińska | 8 | 64:9 | 24 |
| 3. | Polonia II Środa Wlkp. | 9 | 42:19 | 18 |
| 4. | Lider Swarzędz | 8 | 21:22 | 11 |
| 5. | Concordia Murowana Goślina | 10 | 17:41 | 7 |
| 6. | Sokół Damasławek | 9 | 18:37 | 6 |
| 7. | MKS Trzemeszno | 10 | 10:70 | 3 |
| 8. | Calcio Wągrowiec | wycof. | ||
Najnowsze aktualności
-
20.01.2014
Orliki starsze zakończyły ligę w Trzemesznie
W sobotę 18 stycznia odbyła ostatnia runda spotkań podczas halowych rozgrywek w Trzemesznie.
-
20.01.2014
Dwa turnieje trampkarzy
Drużyna trampkarzy w sobotę 18 stycznia i w niedzielę 19 stycznia wzięła udział w dwóch turniejach.
-
16.01.2014
Już w niedzielę turniej żaków
Już w najbliższa niedzielę, 19 stycznia w hali Zespołu Szkół Rolniczych odbędzie się bardzo ciekawie zapowiadający się turniej żaków z rocznika 2006.
-
15.01.2014
Zwycięstwo żaków w poznańskim turnieju
W niedzielę 12 stycznia grupa Żaków 2005 wybrała się na turniej piłkarski U9 z okazji 22. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Turniej był organizwany przez drużynę Koziołka Poznań. W turnieju brało udział 8 zespołów podzielonych na dwie grupy. Grupa 1: TMS Suchary Suchy Las, PSP Poznaniak Poznań, KS Polonia Poznań, Koziołek Poznań I. Grupa 2: KS Polonia Środa Wlkp., KS Warta Poznań, PSS Junior Koziegłowy, KS Koziołek Poznań II. Tak więc poloniści zagrali trzy mecze w grupie.
-
15.01.2014
Trening polonistów w obiektywie
Piłkarze Polonii Środa Wielkopolska są już po trzech dniach treningów w których odbyli trzy jednostki treningowe. Dwukrotnie podopieczni Czesława Owczarka spotykali się w hali Liceum Ogólnokształcącego, gdzie także dziś przygotowywali się do rundy wiosennej.
-
14.01.2014
IV miejsce Polonii w turnieju Sklejka Cup
W niedzielę 12 stycznia zespół rezerw Polonii Środa Wlkp. uczestniczył w II Halowy Turnieju Piłki Nożnej Sklejka Cup w Miłosławiu. Nasi młodzi piłkarze spisali się dobrze zajmując IV miejsce.
-
14.01.2014
4 miejsce żaków
W sobotę 11 stycznia drużyna Żaków 2005 wybrała się na turniej do Ostrowa Wlkp. Organizatorem turnieju była drużyna miejscowej Akademii Piłkarskiej. W urnieju więło udział 8 zespołów: Akademia Piłkarska I, Akademia Piłkarska II, Ostrovia Ostrów, Calisia Kalisz I, Calisia Kalisz II, Warta Śrem, Akademia Piłkarska Ostrzeszów, Polonia Środa. Turniej był rozgrywany na zasadzie "każdy z każdym" tak więc nasza Polonia rozegrała 7 meczów.
-
14.01.2014
Polonia wróciła do treningów
W poniedziałek, 13 stycznia piłkarze pierwszego zespołu Polonii Środa Wielkopolska powrócili po zimowej przerwie do treningów.





















































