28.11.2012
Niepokonani juniorzy młodsiZespół juniorów młodszych Polonii Środa Wlkp. (rocznik 1996, 1997) rozpoczął treningi po wakacyjnej przerwie w dniu 23 lipca 2012 roku na własnych obiektach. Drużyna od nowego sezonu jest prowadzona przez nowego trenera, Roberta Halaburdę, który w ostatnim sezonie pracował z młodzikami.
Trener Halaburda od dnia 1 lipca 2012 pełnił także funkcję asystenta trenera zespołu seniorów, a od 17 września został pierwszym trenerem seniorów. Ekipa juniorów młodszych do nowej rundy przystąpiła w liczbie 26 zawodników, z czego po okresie przygotowawczym pozostało 23 graczy. W porównaniu z poprzednim sezonem z różnych przyczyn do zespołu powróciło wiele osób chętnych do trenowania. W trakcie rundy zespół opuścił jeszcze jeden zawodnik Szymon Juskowiak, który borykał się z wieloma kontuzjami i zdrowie nie pozwoliło mu na kontynuowanie dalszych treningów. Do rozgrywek juniorzy młodsi przystąpili w kadrze osobowej składającej się z 22 zawodników.
Treningi w czasie wakacji odbywały się 4 razy w tygodniu na boiskach Centrum Treningowego Polonii. Młodzi adepci piłkarscy niestety nie wyjechali na obóz przygotowawczy do sezonu, który nie był zaplanowany przez poprzedniego trenera. Mimo to juniorzy bardzo dobrze przygotowywali się do rozgrywek, bardzo pilnie trenując oraz rozgrywając wiele spotkań kontrolnych z mocnymi przeciwnikami. Od początku września zajęcia były prowadzone 3 razy w tygodniu także na boiskach piłkarskich (Polonii). W trakcie rundy jesiennej odbyło się 8 dodatkowych treningów bramkarskich, z czego 3 zajęcia były połączone także z indywidualnymi jednostkami dla zawodników, gdzie pracowano nad techniką piłkarską.
Poloniści w trakcie okresu przygotowawczego zagrali mecze sparingowe z: Przemysław Poznań (3:2), Pogoń Skotniki Kraków (2:0), Astra Krotoszyn (1:1), KS Garwolin (2:1), Kolejorz Łódź (9:3), Ursus Warszawa (2:1), Kłos Zaniemyśl JS (4:3), Mieszko Gniezno JS (2:0).
W sumie Polonia JM rozegrała 8 spotkań, z czego 7 wygrała i tylko jedno zremisowała z zespołem Astry Krotoszyn występującej w Wielkopolskiej Lidze Juniorów Młodszych. Należy także dodać, iż dwa mecze nasi juniorzy rozegrali z zespołami starszymi, które także wygrali. Ten dobry prognostyk oraz bardzo dobra praca wszystkich zawodników na treningach budziła nadzieję na jeszcze lepsze występy naszych zawodników w rozgrywkach ligowych.
Od dnia 9 września drużyna rozpoczęła rozgrywki ligowe w Klasie Juniorów Młodszych gr. IV. W grupie tej przyszło nam rywalizować z 5 zespołami: Adalbertus II Dalewo, Sparta Sklejka Orzechowo, Kotwica Kórnik, Phytopharm Klęka i Warta Śrem. W sumie zespół rozegrał 10 spotkań mistrzowskich, z których 9 wygrał i 1 zremisował. Młodzi nasi zawodnicy zdobyli w sumie 28 punktów, co dało I lokatę. Pozycja ta daje możliwość awansu do grupy mistrzowskiej, na który swoją postawą na boisku nasi juniorzy jak najbardziej zasłużyli. Na wiosnę Poloniści będą walczyć o awans do najwyższej ligi, czyli Wielkopolskiej Ligi Juniorów Młodszych, do której przepustką jest wygranie "grupy mistrzowskiej". Stosunek bramkowy naszej drużyny jest bardzo okazały i wynosi 74:5. Poloniści zdobyli 74 bramki co daje średnią 7,4 trafienia na mecz. Natomiast średnia straconych bramek to 0,5. 9 zwycięstw jest zadowalająca, ale zdarzył się jeden remis na własnym boisku. Remis ten był w pierwszym meczu otwierającym zmagania ligowe z zespołem Adalbertusa II Dalewo. Z przebiegu całego spotkania Poloniści byli zespołem zdecydowanie lepszym, lecz niestety zawodziła skuteczność. Na domiar złego bramkę straciliśmy na 2 minuty przed końcem z rzutu karnego. Po tym spotkaniu zespół już tylko schodził z boiska jako zwycięzca wygrywając 9 spotkań z rzędu. W meczu rewanżowym w Dalewie Polonia rozgromiła rywala aż 6:0, pokazując że wynik z pierwszego spotkania był wypadkiem przy pracy. Juniorzy młodsi w rozgrywkach stoczyli także dwa bardzo trudne mecze z Kotwicą Kórnik. Na wyjeździe pokonaliśmy rywala 4:2, a w meczu na własnym boisku tylko 1:0. Szczególnie ten drugi pojedynek był bardzo trudny, gdyż rywal postawił bardzo trudne warunki, broniąc się praktycznie całym zespołem. Jednak Poloniści pokazali, iż są solidniejszą drużyną i pokonali przeciwnika zasłużenie lecz skromnie bo tylko 1:0. Pozostałe mecze były prowadzone pod dyktando naszych graczy i kończyły się wysokimi wygranymi. W zespole juniorów w trakcie rundy zagrali wszyscy zgłoszeni zawodnicy. Każdy z nich musiał pokazać na treningach wielkie zaangażowanie oraz dużą pracę, aby zagrać w wyjściowym składzie. W każdym meczu zespół Polonii występował w innym zestawieniu. Gra Polonii w trakcie rundy była bardzo dobra, ale także zdarzały się słabsze występy. Jednak zawsze wszyscy zawodnicy starali się dać z siebie wszystko, zostawiając wiele sił i serca w to co robią. Gra taktyczna juniorów jest także ciągle poprawiana, ale widać już przez te kilka miesięcy pracy duży postęp. Postęp, który jest wypracowywany na treningach poprzez ciężką pracę wszystkich zawodników.
Od 17 listopada zespół rozpoczął treningi w sali gimnastycznej LO w Środzie Wlkp. (2 razy w tygodniu) oraz na miejscowych orlikach.
Zaangażowanie całej drużyny, do której na dzień dzisiejszy należą 22 osoby, jest bardzo duże, o czym świadczy średnia frekwencja obecności – 86%. Chłopcy bardzo pilnie i systematycznie trenują podnosząc swoje umiejętności. Widać to później podczas rozgrywanych meczy, gdzie jest widoczny postęp w grze technicznej i taktycznej. Frekwencja byłaby jeszcze wyższa, ale podczas sezonu kilka osób miało drobne urazy oraz Mateusz Stanisławski poważniejsze 2 kontuzje, które wyeliminowały go z treningów prawdopodobnie do końca roku.
Drużyna juniorów młodszych zakończy treningi w dniu 19 grudnia 2012r. Natomiast 18 grudnia planowane jest oficjalne podsumowanie rundy, na spotkaniu opłatkowym.
Po przerwie Świątecznej zawodnicy powrócą do zajęć na początku stycznia. Natomiast w dniach 20-26 stycznia zespół wyjedzie do Pobierowa na zimowy obóz przygotowawczy.
W sumie w rundzie jesiennej odbyło się (na dzień 21 listopada) 66 jednostek treningowych (treningi, sparingi), 8 treningów indywidualnych oraz 10 meczy mistrzowskich prowadzonych przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej.
Poniżej przedstawiamy statystyki zespołu dotyczące rundy jesiennej:
Najlepsi strzelcy:
- Szymon Grzelak – 16
- Maciej Polody - 15
- Adrian Olczyk – 10
- Krystian Olczyk– 9
Najdłużej przebywający zawodnicy na boisku:
- Szymon Grzelak - 775
- Bartosz Kurasiak - 770
- Tomasz Kaźmierski - 676
- Marcin Malusiak - 665
- Grzegorz Filipiak - 630
- Maciej Polody - 618
Najwięcej rozegranych meczów:
- Grzegorz Filipiak – 10
- Szymon Grzelak – 10
- Karol Kaźmierczak - 10
- Tomasz Kaźmierski – 10
- Bartosz Kurasiak – 10
- Marcin Malusiak – 10
- Bartosz Nowak – 10
- Maciej Polody – 10
- Karol Witucki - 10
Najwyższa frekwencja podczas treningów:
- Grzegorz Filipiak – 100%
- Maciej Polody – 98%
- Marcin Malusiak – 97%
- Bartosz Kursiak – 95%
- Szymon Grzelak – 95%
Najnowsze aktualności
-
16.06.2025
Domowa porażka z Avią (2011)
Drugi zespół Polonii 2011 w przedostatniej kolejce 1. ligi okręgowej przegrał na boisku CTP z Avią Kamionki 3:7 (1:3). Nasz zespół, który zajmuje 5. miejsce w ligowej tabeli, w ostatniej kolejce zmierzy się z Lechem Poznań/Luboń.
-
16.06.2025
Dwa pewne zwycięstwa trampkarzy (2010)
Polonia 2010, która już wcześniej zapewniła sobie zwycięstwo w rozgrywkach 1. ligi wojewódzkiej, odniosła kolejne pewne zwycięstwo. Na stadionie w Klęce nasz zespół wygrał 5:0 (1:0) z UKS-em Śrem. Drugi zespół rywalizujący w 2. lidze wojewódzkiej dzięki zwycięstwu 7:3 (2:0) z UKS APR Poznań/Mosina przesunął się na prowadzenie w ligowej tabeli. Z przyczyn regulaminowych Polonia II jednak nie awansuje do klasy wyższej nawet jeśli wygra swoje rozgrywki. Trzeci zespół przegrał 5:9 (1:4) ze Stellą Luboń w przedostatniej kolejce 1. ligi okręgowej.
-
16.06.2025
CLJ WU-16: Pogrom w pierwszym meczu barażowym (Juniorki)
W pierwszym meczu barażowym o awans do Centralnej Ligi Juniorek U-16 zespół Polonii Środa Wielkopolska wygrał aż 14:0 (8:0) z Kaperkami Puck. Nasz zespół dominował od pierwszej do ostatniej minuty spotkania i znacząco przybliżył się do upragnionego awansu. Na listę strzelczyń wpisało się aż dziewięć zawodniczek, a najskuteczniejsza była Khrystyna Kosovska, której udało się skompletować hat trick. Rewanż w środę w Pucku.
-
16.06.2025
Zwycięstwo zapewniło wicemistrzostwo (2009)
W przedostatnim meczu sezonu 2024/2025 zespół Polonii 2009 pokonał aż 9:1 (7:0) drużynę UKS APR Jarocin/Gostyń. Poloniści dominowali od pierwszej minuty i już przed przerwą zdobyli siedem bramek. W drugiej połowie gra nieco się wyrównała, a nasz zespół spokojnie kontrolował przebieg spotkania. Dzięki trzem punktom Polonia zapewniła sobie nie tylko utrzymanie w 1. lidze wojewódzkiej, ale też jest już pewna wicemistrzostwa rozgrywek.
-
16.06.2025
Trzeci zespół punkt od awansu
Trzeci zespół seniorów Polonii w przedostatniej kolejce klasy B wygrał na własnym boisku z LZS-em Głuchowo 5:0 (2:0). Młody zespół, w którym średnia wieku wyjściowej jedenastki wynosiła 17,2 lat, od pierwszego gwizdka kontrolował sytuację na boisku i stopniowo punktował rywali. Bramki dla gospodarzy strzelili Jakub Kowalski, Juliusz Gawlikowski, Adrian Wojciechowski, Bartosz Idziaszek oraz Kacper Cyka. W ligowej tabeli nasz zespół zajmuje drugie miejsce, premiowane awansem. Aby zapewnić sobie promocję do klasy A podopieczni Łukasza Kaczałki muszą w Orzechowie wywalczyć co najmniej punkt.
-
16.06.2025
Akademia: Raport ligowy (14/15.06.2025)
Za nami przedostatni już weekend ligowy sezonu 2024/2025, który dostarczył wielu emocji. Nasze zespoły wygrały dziewięć z jedenastu meczów, strzelając aż 99 goli! Doskonale spisały się juniorki, które w pierwszym meczu barażowym o awans do Centralnej Ligi Juniorek U-16 wygrały aż 14:0 (8:0) z Kaperkami Puck. Polonia 2009 zwycięstwem zapewniła sobie wicemistrzostwo 1. ligi wojewódzkiej B2, krok od mistrzostwa jest Polonia 2012, a jeszcze jednego zwycięstwa do awansu potrzebuje Polonia 2013. W niedzielę Polonia 2013 II wysoko wygrała w Mosinie, zapewniając sobie 1. miejsce i awans do 2. ligi okręgowej.
-
13.06.2025
Akademia: Zapowiedź (14/15.06.2025)
Przed nami przedostatni, ale pełen emocji weekend ligowy. W sobotę rozegrany zostanie baraż juniorek o awans do Centralnej Ligi Juniorek U-16 z Kaperkami Puck, ponadto ważne mecze ligowe rozegrają Polonia 2009, Polonia 2012 oraz walcząca o awans do 1. ligi wojewódzkiej Polonia 2013. W niedzielę dwa mecze zagra Polonia 2010, ponadto czeka nas kilka meczów lig okręgowych, w których emocji także nie zabraknie!
-
13.06.2025
Porażka przed barażami (Juniorki)
W ostatnim meczu ligowym przed barażami o awans do Centralnej Ligi Juniorek zespół juniorek przegrał 1:2 (1:1) ze Sparks Poznań. Był to ostatni mecz Polonistek w rozgrywkach 2. ligi okręgowej C2. Jedyną bramkę dla naszego zespołu zdobyła w 30. minucie Blanka Olejnik. W sobotę juniorki Polonii zmierzą się w pierwszym spotkaniu barażowym z Kaperkami Puck.