07.04.2013
Nie zawsze wynik jest adekwatny do gryW sobotni poranek orliki młodsze udały się na mecz wyjazdowy do drużyny Lidera Swarzędz.
"Nie zawsze wynik jest adekwatny do gry" tak w skrócie można opisać to spotkanie. Piłkarzom ze Środy zabrakło wczoraj szczęścia co także przełożyło się na brak skuteczność. Od pierwszej minuty meczu poloniści prowadzili spotkanie pod swoje dyktando. Większość gry zarówno w pierwszej jak i drugiej połowie, rozgrywana była na połowie przeciwnika. Na palcach u jednej ręki można zliczyć strzały oddane przez rywali w trakcie całego meczu, jednak mieli oni więcej szczęścia oraz skuteczności. Polonia w pierwszej połowie oddała kilka celnych strzałów, lecz wszystkie były bronione skutecznie przez bramkarza gospodarzy, aż do 22 min kiedy to strzałem w słupek popisał się Adam Rozwora, bramkarz ze Swarzędza rzucił się na piłkę która odbijając się od słupka trafiła ponownie pod nogi Adama, a ten praktycznie dobił piłkę do pustej bramki. Wynikiem 1:0 zakończyła się pierwsza połowa.
W drugiej połowie nic się nie zmieniło, Polonia kontrolowała grę z licznymi akcjami zakończonymi strzałami na bramkę swarzędzkiego Lidera. Niestety były to strzały zazwyczaj prosto w bramkarza lub minimalnie obok słupka. W 30 min po jednej z akcji gospodarzy, piłka trafiła pod nogi obrońcy Lidera i z okolicy 20 metra, oddał silny strzał na Naszą bramkę w której bronił Sebastian Łopatka. Początkowo Seba poradził sobie z obroną tego strzału, jednak był na tyle silny że piłka „przelała” się po rękach i wturlała do bramki co dało wynik 1:1. Polonia po stracie bramki ruszyła na nowo do ataku stwarzając sobie coraz to groźniejsze sytuacje. W 40 min., Jasiu Kasprzyk popisał się pięknym strzałem z 20 m. jednak piłka trafiła w słupek. Patrząc na stworzone sytuacje zarówno z jednej jak i drugiej strony wynik powinien być minimum 5:0 dla Polonii, jednak w 48 min. całe starania polonistów poszły na marne, ponieważ błąd zarówno Naszych obrońców jak i bramkarza przyniósł prezent dla drużyny ze Swarzędza w postaci drugiej bramki. Na odrobienie strat było już za późno. Jeśli w trakcie całego meczu nie wykorzystuje się kilkunastu 100% sytuacji to meczu nie można wygrać, a mszczą się one na korzyść drużyny przeciwnej co w tym meczu doskonale się sprawdziło. Pogratulować można bramkarzowi Lidera, który miał dziś pełne ręce roboty i to między innymi jemu, gospodarze mogą zawdzięczać zwycięstwo.
Na błędach człowiek się uczy. Miejmy nadzieję że po porażce z Liderem, piłkarze ze Środy wyciągną wnioski i przy kolejnych meczach popiszą się lepszą skutecznością.
Polonia wystąpiła w składzie S. Łopatka, F. Półrolniczak, J. Kasprzyk, W. Moroz, A. Kluczyński, S. Kornaszewski, K. Cyka, A. Rozwora, J. Maćkowiak, M. Scholz, W. Król, M. Dolata
Najnowsze aktualności
-
17.10.2024
Zwycięstwa w zaległych meczach (2012)
We wtorek i środę Polonia 2012 rozgrywała zaległe mecze 1. ligi wojewódzkiej i 1. ligi okręgowej, które w pierwotnym terminie nie odbyły się z powodu zalania boiska. Mecz ligi wojewódzkiej dostarczył dużych emocji, bo choć Polonia prowadziła już 2:0 po golach Kacpra Lecieja i Jakuba Jackowa to goście zdołali doprowadzić do remisu. Dopiero w ostatniej minucie gola na wagę trzech punktów dla naszego zespołu strzelił Szymon Kempski. W meczu 1. ligi okręgowej Poloniści wygrali już pewnie 7:2 z zespołem LPFA Poznań/Gniezno.
-
17.10.2024
Żaki i skrzaty grały w Śremie (2017/2018)
Zespoły żaków 2017, a także skrzatów 2018/2019 w niedzielę rozgrywały turnieje 3. kolejki rozgrywek bezwynikowych Wielkopolskiego ZPN. Oba turnieje odbyły się w Śremie, a rywalizacji naszych najmłodszych adeptów mimo niesprzyjającej pogody towarzyszyły uśmiechy.
-
17.10.2024
Żaki grały w Poznaniu i Śremie (2016)
W weekend zespół Polonii Środa 2016 wziął udział w turniejach 3. kolejki rozgrywek bezwynikowych Wielkopolskiego ZPN. Pierwsza grupa rywalizowała w Poznaniu, zaś druga w Śremie. Obie drużyny strzeliły wiele bramek, a ich zawodnicy mieli okazję zebrać kolejne cenne piłkarskie doświadczenie.
-
16.10.2024
Orlicy młodsi zagrali w Środzie (2015)
Rocznik 2015 był organizatorem turnieju 3. kolejki rozgrywek turniejowych Wielkopolskiego ZPN. Chociaż nie zabrakło walki to turniej przebiegał w pozytywnej atmosferze. Kibice mogli zobaczyć wiele pięknie strzelonych bramek, kreatywnych zwodów i wspaniałych parad bramkarskich.
-
16.10.2024
Kolejne turnieje orlików (2014)
W miniony weekend drużyny orlików starszych z rocznika 2014 rozegrały dwa turnieje ligowe rozgrywek Wielkopolskiego ZPN. Pierwsza drużyna udała się ponownie na Bułgarską do Poznania, a grupa druga rywalizowała na Stadionie Średzkim.
-
16.10.2024
Transmisja meczu z Pogonią
W piątek 18 października na antenie PoloniaTV na naszym kanale na You tubie pokażemy Wam spotkanie III ligi grupa 2 w którym piłkarze Polonii Środa zmierzą się z Pogonią Nowe Skalmierzyce. Początek transmisji o godzinie 18:50.
-
16.10.2024
Pierwsze zwycięstwo młodzików (2013)
W sobotę swoje pierwsze zwycięstwo w 2. lidze okręgowej odniosła Polonia 2013 II! Nasi młodzicy na własnym boisku wygrali z zespołem dziewcząt Warty Poznań 2:1 po bramkach Piotra Kopczyńskiego i Bartosza Nowackiego. Zwycięstwo sprawiło naszym młodym zawodnikom ogromną radość!
-
16.10.2024
Warta 2014 pokonana w Środzie (2013)
Ostatnie dni zaowocowały w dwa zwycięstwa Polonii 2013. Podopieczni Dawida Nitki i Bartosza Tomaszewskiego w środę rozegrali zaległy mecz z Polonią Leszno, który wygrali 2:1, zaś w weekend pokonali 5:1 Wartę Poznań 2014, dzięki czemu przesunęli się już na 3. miejsce w ligowej tabeli!




























































