08.05.2016
Nie dali rady liderowi (2002)W sobotę rano Polonia rozegrała kolejny mecz. Średzianie grali na wyjeździe z liderem rozgrywek zespołem Lipna Stęszew.
Od pierwszego gwizdka sędziego Polonia grała spokojnie, nie forsowała tempa. Za to gospodarze ruszyli do zdecydowanych ataków i osiągnęli przewagę w polu. W 15 minucie Lipno miało pierwszą okazję do zdobycia gola, lecz strzał z 11 metrów świetnie obronił Nyczak. Nasz golkiper popisał się też w 25 minucie, gdy poradził sobie z uderzeniem napastnika gospodarzy odbijając piłkę na rzut rożny. W 30 minucie meczu był już jednak bez szans; piłkę w środku pola stracił Pawlak i zespół ze Stęszewa wyprowadził kontrę po której zdobył bramkę. Napastnik gospodarzy wygrał pojedynek sam na sam z Nyczakiem. W ostatniej minucie pierwszej połowy Polonia straciła drugą bramkę po strzale po ziemi z 16 metrów.
Po przerwie i zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Gospodarze atakowali; mieli przewagę, grali prostą "długą" piłkę. Polonia starała się wyjść z akcją podaniami, lecz niewiele z tego wynikało - w grze średzian brakowało dokładności, zaangażowania w grę. Gospodarze nie rezygnowali, grali z "zębem". W efekcie czego w drugiej części spotkania zdołali strzelić jeszcze 4 bramki. Polonia miała dwie szanse na zdobycie gola w końcówce meczu. W 68 minucie prawą strona boiska zabrał się Tomczak dośrodkował na głowę do Włodarczaka, lecz strzał tego ostatniego był minimalnie niecelny. Drugą okazję miał w 74 minucie Michalak - rzut wolny z 24 metrów - strzał naszego zawodnika nie bez problemów obronił jednak golkiper gospodarzy. Ostatecznie Polonia uległa zasłużenie liderowi rozgrywek 6:0.
Polonia w składzie: D. Nyczak, F. Górski, A. Wicher, D. Lisiewicz, K. Pawlak, F. Michalak, M. Skibiński, W. Piechota, M. Gościniak, B. Włodarczak, D. Mostowski, J. Tomczak, G. Kozłowski, J. Kiel.
Najnowsze aktualności
-
17.06.2022
Porażka na zakończenie
W ostatnim meczu ligowym sezonu 2021/22 piłkarze Polonii Środa podejmowali na własnym boisku drugi zespół Polonii Środa.
-
17.06.2022
Trzy punkty z Clescevią
W środę 15 czerwca rezerwy Polonii podejmowały rywali z Kleszczewa. Był to już ostatni mecz rozgrywany w tym sezonie na własnym boisku, toteż nasi zawodnicy chcieli się pokazać z jak najlepszej strony. W pierwszej połowie ta sztuka im się w pełni udała , bo swoją dominację udokumentowali trzema bramkami. Najpierw w 24 minucie idealnym strzałem pod poprzeczkę popisał się H. Kaźmierczak, , a autorem kolejnych dwóch bramek był J. Drame. Obie zdobył głową po idealnych dośrodkowaniach F. Łasochy – pierwszą z nich w 27 minucie , a drugą w 30 minucie. Oczywiście okazji do zdobycia bramki było dużo więcej ale niestety nie udało ich się zamienić na bramki. Za to rywale przy dużym szczęściu w 43 minucie pokonali naszego bramkarza, co pozwoliło im zejść na przerwę w trochę lepszych humorach.
-
15.06.2022
Akademia: Harmonogram meczów (16-20 czerwca)
Prezentujemy harmonogram na przedostatni już piłkarski weekend w sezonie 2021/2022. Najważniejszym wydarzeniem będzie wojewódzki baraż trampkarzy młodszych o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15. Pierwszy mecz zostanie rozegrany w czwartek o godzinie 18:00 na boisku głównym Stadionu Średzkiego. Rewanż zostanie rozegrany w sobotę.
-
14.06.2022
Na zakończenie sezonu z Pogonią
W piątek 17 czerwca zakończą rozgrywki trzecioligowe piłkarze Polonii Środa. W ostatnim meczu sezonu 2021/22 poloniści podejmą na własnym boisku drugi zespół Ekstraklasowej Pogoni Szczecin, a spotkanie odbędzie się na stadionie w Środzie Wlkp. podczas tego meczu po raz ostatni w barwach Polonii Środa zagra aż ośmiu graczy więc będzie to dla kibiców doskonała okazja aby ich pożegnać.
-
14.06.2022
Zwycięstwo w SBG Cup! (2013)
W dniach 10-12 czerwca zespół rocznika 2013 wziął udział w turnieju SBG Cup w Jarocinie. Poloniści najpierw wygrali wszystkie mecze w grupie eliminacyjnej, a potem bez problemów doszli do finału, eliminując Czarnych Dobrzyca oraz AP Reissa Leszno. W finale podopieczni trenerów Piotra Kleczewskiego i Dominika Rogowskiego wygrali 7:2 z Wartą Poznań! Ponadto Szymon Plewiński został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju!
-
14.06.2022
2. miejsce w turnieju o Złoty Strug! (2012)
W rozgrywanym w Swarzędzu turnieju o Złoty Strug im. Józefa Bociana zespół Polonii Środa Wielkopolska zajął drugie miejsce, ulegając w finale 1:2 Lechowi Poznań! Podopieczni trenerów Radosława Falgiera i Pawła Hoffmanna wygrali wszystkie mecze w fazie grupowej, w ćwierćfinale wygrali 5:0 z Meblorzem Swarzędz, a w półfinale po rzutach karnych wyeliminowali AP Reissa Poznań. Antoni Skowroński został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju, a najlepszym zawodnikiem naszego zespołu wybrano Franciszka Ratajczaka!
-
14.06.2022
Polonia z nowym zarządem
W poniedziałek popołudniu w Restauracji "U Moniki" odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo Wyborcze KS Polonia Środa Wielkopolska.
-
14.06.2022
Trampkarze w barażach o CLJ! (2008)
W ostatniej kolejce I ligi wojewódzkiej trampkarzy młodszych Polonia Środa Wielkopolska pokonała na własnym boisku GKS Grębanin 6:2 (3:0). Bramki dla podopiecznych Przemysława Otuszewskiego i Bartosza Bejmy strzelali Mikołaj Kowalski - dwie, Mikołaj Szymański - dwie, Wiktor Motyl oraz Paweł Sarna. Zwycięstwo zapewniło naszej drużynie zwycięstwo w rozgrywkach grupy II i awans do barażów o udział w Centralnej Lidze Juniorów U-15. W pierwszym etapie baraży rywalem Polonii będzie UKS AP Reissa Poznań.


























































