08.05.2016
Nie dali rady liderowi (2002)W sobotę rano Polonia rozegrała kolejny mecz. Średzianie grali na wyjeździe z liderem rozgrywek zespołem Lipna Stęszew.
Od pierwszego gwizdka sędziego Polonia grała spokojnie, nie forsowała tempa. Za to gospodarze ruszyli do zdecydowanych ataków i osiągnęli przewagę w polu. W 15 minucie Lipno miało pierwszą okazję do zdobycia gola, lecz strzał z 11 metrów świetnie obronił Nyczak. Nasz golkiper popisał się też w 25 minucie, gdy poradził sobie z uderzeniem napastnika gospodarzy odbijając piłkę na rzut rożny. W 30 minucie meczu był już jednak bez szans; piłkę w środku pola stracił Pawlak i zespół ze Stęszewa wyprowadził kontrę po której zdobył bramkę. Napastnik gospodarzy wygrał pojedynek sam na sam z Nyczakiem. W ostatniej minucie pierwszej połowy Polonia straciła drugą bramkę po strzale po ziemi z 16 metrów.
Po przerwie i zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Gospodarze atakowali; mieli przewagę, grali prostą "długą" piłkę. Polonia starała się wyjść z akcją podaniami, lecz niewiele z tego wynikało - w grze średzian brakowało dokładności, zaangażowania w grę. Gospodarze nie rezygnowali, grali z "zębem". W efekcie czego w drugiej części spotkania zdołali strzelić jeszcze 4 bramki. Polonia miała dwie szanse na zdobycie gola w końcówce meczu. W 68 minucie prawą strona boiska zabrał się Tomczak dośrodkował na głowę do Włodarczaka, lecz strzał tego ostatniego był minimalnie niecelny. Drugą okazję miał w 74 minucie Michalak - rzut wolny z 24 metrów - strzał naszego zawodnika nie bez problemów obronił jednak golkiper gospodarzy. Ostatecznie Polonia uległa zasłużenie liderowi rozgrywek 6:0.
Polonia w składzie: D. Nyczak, F. Górski, A. Wicher, D. Lisiewicz, K. Pawlak, F. Michalak, M. Skibiński, W. Piechota, M. Gościniak, B. Włodarczak, D. Mostowski, J. Tomczak, G. Kozłowski, J. Kiel.
Najnowsze aktualności
-
12.11.2022
Lider pokonany
W ostatnim meczu wyjazdowym rundy jesiennej piłkarze Polonii Środa mierzyli się z liderem ligowych rozgrywek Gedanią Gdańsk. Niesamowity beniaminek z Gdańska to trudny rywal mający w swojej kadrze doświadczonych graczy a więc zanosiło się na ciężki i trudny mecz.
-
10.11.2022
Akademia: Harmonogram meczów (12-13 listopada)
Przed młodzieżą Polonii przedostatni już ligowy weekend, w którym nie zabraknie emocji.
Pierwotnie zaplanowany na niedzielę mecz barażowy trampkarzy starszych z Sucharami Suchy Las został odwołany, ponieważ UKS AP Reissa Poznań odwołał się od walkowera. Rywala i termin meczu poznamy po decyzji Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.
Juniorzy młodsi zagrają w sobotę z KKS-em 1925 Kalisz, nasi zawodnicy potrzebują zwycięstwa, aby zapewnić sobie zwycięstwo w rozgrywkach. Trampkarze młodsi zagrają natomiast na Nowym Stadionie CSiR z Poznańską 13 Poznań.
-
11.11.2022
Transmisja z Gdańska
Zapraszamy Was na transmisję meczu 16 kolejki III ligi grupy 2 w którym piłkarze Polonii Środa zmierzą się z liderem ligowej tabeli Gedanią Gdańsk. Początek transmisji o godzinie 11:50.
Sponsorami transmisji są PHU Kicińscy i PROBRUK Grzegorz Dydymski.
Realizacja transmisji:
PoloniaTV
-
08.11.2022
Turniej ligowy żaków (2014)
W sobotę 5 listopada podopieczni trenerów Radosława Piotrowskiego i Macieja Sikorskiego rozegrali mecze w ramach ostatniego już jesiennego turnieju ligowego Wielkopolskiego ZPN. Gospodarzem rozgrywek była Warta Śrem.
-
08.11.2022
Gra wewnętrzna orlików (2013)
W sobotę w ramach gry weekendowej orlicy młodsi Polonii rozegrali grę wewnętrzną na orliku przy ulicy Lipowej.
-
08.11.2022
Lokum przedłuża współpracę z Polonią Środa
W bieżącej działalności stawiają sobie za cel budowę mieszkań i domów, które cechują się atrakcyjną lokalizacją, nowoczesnym wykończeniem i przestronnością. Biorąc odpowiedzialność za lokalne otoczenie wspierają także sport. Właśnie dlatego Lokum zdecydował się przedłużyć współpracę z Polonią Środa. Dziękujemy!
-
07.11.2022
Drugie miejsce w Athletic Cup (2012)
Polonia Środa Wielkopolska zajęła drugie miejsce w turnieju orlików starszych Athletic Cup w Nowej Rudzie! Młodzi Poloniści w decydującym meczu przegrali 1:2 z FC Wrocław Academy, ale wyprzedzili m.in. Śląsk Wrocław, czy Falubaz Zielona Góra.
-
07.11.2022
3. miejsce młodziczek w lidze (2010)
W niedzielę w Grodzisku Wielkopolskim odbył się finałowy turniej rozgrywek ligowych młodziczek. Nasze młode zawodniczki wygrały z Medykiem Konin, ale niestety przegrały z AZS UAM Poznań i Wartą Poznań, kończąc zawody na trzecim miejscu.



























































