08.05.2016
Nie dali rady liderowi (2002)W sobotę rano Polonia rozegrała kolejny mecz. Średzianie grali na wyjeździe z liderem rozgrywek zespołem Lipna Stęszew.
Od pierwszego gwizdka sędziego Polonia grała spokojnie, nie forsowała tempa. Za to gospodarze ruszyli do zdecydowanych ataków i osiągnęli przewagę w polu. W 15 minucie Lipno miało pierwszą okazję do zdobycia gola, lecz strzał z 11 metrów świetnie obronił Nyczak. Nasz golkiper popisał się też w 25 minucie, gdy poradził sobie z uderzeniem napastnika gospodarzy odbijając piłkę na rzut rożny. W 30 minucie meczu był już jednak bez szans; piłkę w środku pola stracił Pawlak i zespół ze Stęszewa wyprowadził kontrę po której zdobył bramkę. Napastnik gospodarzy wygrał pojedynek sam na sam z Nyczakiem. W ostatniej minucie pierwszej połowy Polonia straciła drugą bramkę po strzale po ziemi z 16 metrów.
Po przerwie i zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Gospodarze atakowali; mieli przewagę, grali prostą "długą" piłkę. Polonia starała się wyjść z akcją podaniami, lecz niewiele z tego wynikało - w grze średzian brakowało dokładności, zaangażowania w grę. Gospodarze nie rezygnowali, grali z "zębem". W efekcie czego w drugiej części spotkania zdołali strzelić jeszcze 4 bramki. Polonia miała dwie szanse na zdobycie gola w końcówce meczu. W 68 minucie prawą strona boiska zabrał się Tomczak dośrodkował na głowę do Włodarczaka, lecz strzał tego ostatniego był minimalnie niecelny. Drugą okazję miał w 74 minucie Michalak - rzut wolny z 24 metrów - strzał naszego zawodnika nie bez problemów obronił jednak golkiper gospodarzy. Ostatecznie Polonia uległa zasłużenie liderowi rozgrywek 6:0.
Polonia w składzie: D. Nyczak, F. Górski, A. Wicher, D. Lisiewicz, K. Pawlak, F. Michalak, M. Skibiński, W. Piechota, M. Gościniak, B. Włodarczak, D. Mostowski, J. Tomczak, G. Kozłowski, J. Kiel.
Najnowsze aktualności
-
26.02.2024
Jeden punkt z Radomia
W zaległym meczu rundy jesiennej Orlen I Ligi Kobiet piłkarki Polonii Środa zremisowały bezbramkowo w Radomiu ze Sportową Czwórką Radom.
-
26.02.2024
Żacy zagrali w turnieju Klubów Partnerskich Lecha Poznań (2015)
W niedzielę zespół żaków starszych (rocznik 2015, grupa biała) wziął udział w turnieju Klubów Partnerskich Lecha Poznań, który odbył na boisku treningowym obok Enea Stadionu w Poznaniu.
-
24.02.2024
Porażka w ostatnim sparingu
W ostatnim zimowym sparingu piłkarze Polonii Środa Wielkopolska zmierzyli się w Popowie na boisku ze sztuczną nawierzchnią z zespołem Lecha Poznań U-19.
-
24.02.2024
Zwycięstwo trampkarzy z Górnikiem (2010)
W drugiej grze kontrolnej podsumowującej grupowanie w Licheniu Starym zespół trampkarzy młodszych (rocznik 2010) wygrał 4:2 z Górnikiem Konin. Bramki strzelali Łukasz Miszkiewicz, Kamil Jankowiak i Jakub Przybylski, a raz zawodnik rywali trafił do własnej bramki. W zespole Marcina Łopusińskiego i Marcina Grabowskiego wystąpiło pięciu zawodników testowanych.
-
23.02.2024
Sparingowe zwycięstwo juniorów (2008)
W drugim meczu kontrolnym podczas pobytu w Licheniu Starym zespół juniorów B2 rywalizował z drużyną SMS AP Reissa Ślesin złożoną z zawodników z Ukrainy. Do przerwy Poloniści prowadzili po golu Gabriela Baszczyńskiego, ale po przerwie goście odrobili straty i wyszli na prowadzenie. Ostatecznie nasz zespół zdołał jeszcze odwrócić wynik, a do siatki dwukrotnie trafił Piotr Kamiński.
-
22.02.2024
Kolejny sparing w Licheniu (2009)
W drugim sparingu podczas zgrupowania w Licheniu Starym zespół trampkarzy starszych Polonii Środa Wielkopolska rywalizował z LKS-em Ślesin 2008/2009. Poloniści po bramkach Franciszka Błaszyka i Filipa Staszaka wygrali 2:0 (1:0).
-
22.02.2024
Orlicy zagrali z GKS Sompolno (2014)
Zespół orlików młodszych (rocznik 2014) rozegrał podczas trwającego obozu w Licheniu Starym mecz kontrolny z GKS Sompolno 2013. Mecz trwał 2x40 minut. Nasza drużyna grająca tego dnia bez zmian wygrała 12:7.
-
22.02.2024
Polonia 2013: Terminarz I ligi okręgowej D2
Zespół orlików starszych Polonii Środa Wielkopolska poznał terminarz rozgrywek w rundzie wiosennej. Podopieczni Radosława Falgiera i Kamila Drzewieckiego będą rywalizować w I lidze okręgowej młodzików młodszych D2. Młodzi Poloniści pierwszy mecz rozegrają na wyjedzie 23/24 marca, a ich rywalem będzie Wielkopolska Komorniki. Runda wiosenna zakończy się 22/23 czerwca.



























































