08.05.2016
Nie dali rady liderowi (2002)W sobotę rano Polonia rozegrała kolejny mecz. Średzianie grali na wyjeździe z liderem rozgrywek zespołem Lipna Stęszew.
Od pierwszego gwizdka sędziego Polonia grała spokojnie, nie forsowała tempa. Za to gospodarze ruszyli do zdecydowanych ataków i osiągnęli przewagę w polu. W 15 minucie Lipno miało pierwszą okazję do zdobycia gola, lecz strzał z 11 metrów świetnie obronił Nyczak. Nasz golkiper popisał się też w 25 minucie, gdy poradził sobie z uderzeniem napastnika gospodarzy odbijając piłkę na rzut rożny. W 30 minucie meczu był już jednak bez szans; piłkę w środku pola stracił Pawlak i zespół ze Stęszewa wyprowadził kontrę po której zdobył bramkę. Napastnik gospodarzy wygrał pojedynek sam na sam z Nyczakiem. W ostatniej minucie pierwszej połowy Polonia straciła drugą bramkę po strzale po ziemi z 16 metrów.
Po przerwie i zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Gospodarze atakowali; mieli przewagę, grali prostą "długą" piłkę. Polonia starała się wyjść z akcją podaniami, lecz niewiele z tego wynikało - w grze średzian brakowało dokładności, zaangażowania w grę. Gospodarze nie rezygnowali, grali z "zębem". W efekcie czego w drugiej części spotkania zdołali strzelić jeszcze 4 bramki. Polonia miała dwie szanse na zdobycie gola w końcówce meczu. W 68 minucie prawą strona boiska zabrał się Tomczak dośrodkował na głowę do Włodarczaka, lecz strzał tego ostatniego był minimalnie niecelny. Drugą okazję miał w 74 minucie Michalak - rzut wolny z 24 metrów - strzał naszego zawodnika nie bez problemów obronił jednak golkiper gospodarzy. Ostatecznie Polonia uległa zasłużenie liderowi rozgrywek 6:0.
Polonia w składzie: D. Nyczak, F. Górski, A. Wicher, D. Lisiewicz, K. Pawlak, F. Michalak, M. Skibiński, W. Piechota, M. Gościniak, B. Włodarczak, D. Mostowski, J. Tomczak, G. Kozłowski, J. Kiel.
Najnowsze aktualności
-
03.05.2024
Derby z Pogonią na remis
W piątek 2 maja piłkarze Polonii Środa rozegrali kolejne spotkanie ligowe. Tym razem poloniści podejmowali na własnym boisku innego trzecioligowca z Wielkopolski Pogoń Nowe Skalmierzyce.
-
02.05.2024
Skrzaty grały w Zalasewie (2017)
W niedzielę skrzaty Polonii wzięły udział w turnieju ligowym, rozgrywanym w Zalasewie, którego gospodarzem był Meblorz Swarzędz. W turnieju rywalizowały także Clescevia Kleszczewo i Maratończyk Brzeźno. Zawodnicy czerpali dużo radości z gry oraz strzelili dużo bramek.
-
02.05.2024
Żacy rywalizowali w Luboniu (2016)
W sobotę zespół żaków F1 (rocznik 2016) wziął udział w turnieju bezwynikowych rozgrywek organizowanych przez Wielkopolski ZPN. Zawody odbyły się na sztucznym boisku w Luboniu, a ich gospodarzem był UKS Jedynka Luboń. W turnieju wzięły też udział zespoły Unii Swarzędz oraz dziewczyn z Warty Poznań.
-
01.05.2024
Wysoka porażka z Huraganem (2012)
Nie ułożył się po myśli Średzian wtorkowy mecz II ligi okręgowej młodzików D2. Zespół Polonii 2012 II przegrał na boisku w Zielnikach z Huraganem Pobiedziska 0:8 (0:3).
-
01.05.2024
Domowa porażka z SMS APR Ślesin (2010)
W miniony wtorek ważny mecz dla walki o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15 rozegrała Polonia 2010. Nasz zespół źle rozpoczął spotkanie z SMS AP Reissa Ślesin i szybko przegrywał 0:3. Chłopacy walczyli dzielnie i strzelili dwa gole, ostatecznie przegrywając 2:4 (0:3).
-
01.05.2024
Intensywny weekend żaków (2015)
Intensywny weekend mają za sobą żacy Polonii z rocznika 2015. W sobotę grupa biała udała się do Poznania na turniej ligowy, ale zmierzyła się tam tylko z Lechem II Poznań (rocznik 2016). W niedzielę obie grupy żaków rywalizowały w grze kontrolnej z AP Reissa Komorniki.
-
01.05.2024
Turniej ligowy na Stadionie Średzkim (2013)
W niedzielę druga grupa orlików starszych (rocznik 2013) była gospodarzem turnieju ligowego Wielkopolskiego ZPN. Zawody zostały rozegrane na płycie głównej Stadionu Średzkiego. Poloniści podzieleni na dwa zespoły rywalizowali z Kotwicą Kórnik, Orlikiem Miłosław, UKS-em Śrem i Wartą Śrem.
-
30.04.2024
DWA spotkania Polonii Środa na żywo
AŻ DWA najbliższe spotkania zespołów Polonii Środa pokażemy na żywo na naszym kanale na You Tubie w długi majowy weekend. Nasz maraton transmisji zaczniemy w piątek spotkaniem III ligi grupy 2 w którym poloniści zmierzą się z Pogonią Nowe Skalmierzyce. Z kolei w niedzielę 5 maja pokażemy Wam spotkanie Orlen I ligi Kobiet pomiędzy Polonią Środa a Lech UAM Poznań. Wszystkie spotkania oczywiście z komentarzem/
Już teraz zapraszamy przed ekrany. Linki do spotkań znajdziecie tutaj ⤵⤵⤵



























































