08.05.2016
Nie dali rady liderowi (2002)W sobotę rano Polonia rozegrała kolejny mecz. Średzianie grali na wyjeździe z liderem rozgrywek zespołem Lipna Stęszew.
Od pierwszego gwizdka sędziego Polonia grała spokojnie, nie forsowała tempa. Za to gospodarze ruszyli do zdecydowanych ataków i osiągnęli przewagę w polu. W 15 minucie Lipno miało pierwszą okazję do zdobycia gola, lecz strzał z 11 metrów świetnie obronił Nyczak. Nasz golkiper popisał się też w 25 minucie, gdy poradził sobie z uderzeniem napastnika gospodarzy odbijając piłkę na rzut rożny. W 30 minucie meczu był już jednak bez szans; piłkę w środku pola stracił Pawlak i zespół ze Stęszewa wyprowadził kontrę po której zdobył bramkę. Napastnik gospodarzy wygrał pojedynek sam na sam z Nyczakiem. W ostatniej minucie pierwszej połowy Polonia straciła drugą bramkę po strzale po ziemi z 16 metrów.
Po przerwie i zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Gospodarze atakowali; mieli przewagę, grali prostą "długą" piłkę. Polonia starała się wyjść z akcją podaniami, lecz niewiele z tego wynikało - w grze średzian brakowało dokładności, zaangażowania w grę. Gospodarze nie rezygnowali, grali z "zębem". W efekcie czego w drugiej części spotkania zdołali strzelić jeszcze 4 bramki. Polonia miała dwie szanse na zdobycie gola w końcówce meczu. W 68 minucie prawą strona boiska zabrał się Tomczak dośrodkował na głowę do Włodarczaka, lecz strzał tego ostatniego był minimalnie niecelny. Drugą okazję miał w 74 minucie Michalak - rzut wolny z 24 metrów - strzał naszego zawodnika nie bez problemów obronił jednak golkiper gospodarzy. Ostatecznie Polonia uległa zasłużenie liderowi rozgrywek 6:0.
Polonia w składzie: D. Nyczak, F. Górski, A. Wicher, D. Lisiewicz, K. Pawlak, F. Michalak, M. Skibiński, W. Piechota, M. Gościniak, B. Włodarczak, D. Mostowski, J. Tomczak, G. Kozłowski, J. Kiel.
Najnowsze aktualności
-
27.10.2025
Akademia: Raport ligowy (25/26.10.2025)
Komplet wyników meczów ligowych drużyn akademii w dniach 25/26 października 2025.
-
27.10.2025
Klasa A: Remis z Orlikiem Miłosław
W wyjazdowym spotkaniu 11. kolejki klasy A zespół Polonii III zremisował w Orzechowie z Orlikiem Miłosław 1:1 (0:1). Gospodarze wyszli na prowadzenie w 18. minucie po trafieniu Eryka Popisa, zaś do remisu w 63. minucie doprowadził Filip Staszak. Choć obie ekipy miały okazje do rozstrzygnięcia wyniku na swoją korzyść to gole już nie padły i pojedynek zakończył się podziałem punktów.
-
24.10.2025
Pierwszy punkt z niedosytem (Młodziczki)
Pierwszy punkt w rozgrywkach ligi wojewódzkiej wywalczyły nasze młodziczki! Podopieczne Dawida Łuczki, które od 35. minuty prowadziły po golu Wiktorii Surdyk, mogą czuć jednak spory niedosyt. Zespół gości doprowadził do podziału punktów w doliczonym czasie gry.
-
24.10.2025
Akademia: Zapowiedź (25/26.10.2025)
Kalendarz meczów ligowych drużyn akademii w dniach 25/26 października 2025.
-
23.10.2025
Weekendowe transmisje PoloniaTV
Zapraszamy Was na weekendowe transmisje które zrealizuje nasza klubowa telewizja PoloniaTV. Transmisje oczywiście z komentarzem.
-
22.10.2025
Kolejne Wielkopolskie derby
W piątek na Nowym Stadionie Średzkim piłkarze Polonii Środa w kolejnych derbach Wielkopolski zmierzą się w spotkaniu ligowym z zespołem Noteci Czarnków. Dla ekipy Adama Drozdowicza obecny sezon jest trzecim z rzędu na poziomie trzecioligowym. Póki co Noteć nie rozpieszcza swoich kibiców i żeby spokojnie myśleć o utrzymaniu potrzebuje zacząć regularnie punktować. Polonia tego zadania oczywiście nie zamierza ułatwiać licząc na kolejną wygraną i utrzymanie fotela lidera rozgrywek. Dodatkowo spotkania obu ekip zawsze należały do niezwykle interesujących i zaciętych. Kibiców czeka zatem prawdziwa piłkarska uczta.
-
20.10.2025
Akademia: Rozgrywki bezwynikowe WZPN (18/19.10.2025)
Raport z rozgrywek bezwynikowych WZPN drużyn akademii w dniach 18/19 października 2025.
-
20.10.2025
Dwa cenne zwycięstwa młodzików (2014)
Weekend był bardzo udany na Polonii 2014, która odniosła dwa cenne zwycięstwa w rozgrywkach 1. ligi wojewódzkiej D2. W sobotę Poloniści pokonali 2:0 (1:0) UKS APR Lampart Poznań po golach Karola Krawczewskiego i Bruno Gruszczyńskiego, natomiast w poniedziałek wygrali 7:1 (1:1) z Polonią Golona. Nasz zespół zajmuje siódme miejsce w ligowej tabeli. Druga drużyna przegrała 4:8 (1:4) z liderem rozgrywek 2. ligi okręgowej - Huraganem Pobiedziska.






















































