OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

02.07.2014

Nasi rywale: Sparta Brodnica

Już niedługo wystartują rozgrywki III ligi grupy kujawsko pomorsko wielkopolskiej w sezonie 2014/2015. Nim jednak to nastąpi w kilku najbliższych dniach postaramy się naszym czytelnikom przybliżyć sylwetki nowych zespołów które dołączyły do grona trzecioligowców.

Pierwszym zespołem który zaprezentujemy jest Sparta Brodnica. O zespole z Brodnicy można powiedzieć nowy stary trzecioligowiec gdyż Sparta szeregi trzecioligowców opuściła w sezonie 2011/2012 po roku gry na tym froncie rozgrywek.

Jako datę powstania klubu z Brodnicy podaje się 13 maja 1913 rok. Barwy klubowe to żółto – czarne. Prezesem klubu jest Pan Wojciech Szulc a trenerem pierwszego zespołu Pan Dariusz Koprowski. Drużyna z Brodnicy nigdy nie występowała na wyższym poziomie niż III liga. 

Brodniczanie to zespół z którym średzka Polonia miła już okazję się mierzyć w rozgrywkach trzeciej ligi. W sezonie 2011/2012 czyli pierwszym po powrocie średzkiej drużyny na trzecioligowy front w piątej kolejce Sparta zawitała do Środy Wlkp. Po jednostronnym widowisku podopieczni Mariusza Bekasa (który wtedy prowadził średzki zespół) pokonali rywali 4:0 po bramkach Macieja Gendka, Łukasza Przybyłka, Kamila Krajewskiego i Krzysztofa Błędkowskiego. W meczu rewanżowym poloniści wygrali w Brodnicy 1:2 po bramkach Michała Stańczyka i Krystiana Pawlaka. Jednak w tym sezonie Sparta ostatecznie zajęła dopiero 14 lokatę co skutkowało spadkiem do IV ligi.

Pierwszy sezon po spadku nie przyniósł Sparcie powrotu do grona III ligowców. Po 30 kolejkach IV ligi zajęła ona 4 lokatę ze strata aż 15 punktów do drugiego miejsca dającego awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

W minionym sezonie Sparta pewnie już wygrała IV ligę grupę kujawsko-pomorską, z przewagą 14 punktów nad drugą Chełmianką Chełmno, zdobywając w 30 meczach 79 punktów, wygrywając 26 spotkań, jedno remisując i tylko 3 przegrywając. Imponujący jest też bilans bramkowy zespołu z Brodnicy. W 30 meczach strzelili oni 91 bramek tracąc tylko 19. Najlepszy strzelec zespołu Krzysztof Kretkowski zdobył 31 bramek. Drugi w klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców Sparty jest Mateusz Prylewski z 13 trafieniami.

Przygotowania do nowego sezonu Sparta rozpoczyna już 7 lipca, a 12 lipca  rozegra pierwszy sparing z zespołem Chojniczanki Chojnice. Po za tym nasi rywale mają zaplanowane jeszcze cztery sparingi z Drwęca Nowe Miasto Lubawskie (III liga), Legia Chełmża ( V liga ), MKS Mława (IV liga) i Wda Świecie (III liga). Z racji gruntownego remontu głównej płyty boiska, wszystkie sparingi zostaną rozegrane na wyjeździe.

Trener naszych rywali w wywiadzie udzielonym oficjalnej stronie klubu ocenia szanse zespołu Sparty w nadchodzącym sezonie na górną połowę tabeli przy niewielkich wzmocnieniach.

Najnowsze aktualności

  • 07.04.2026

    Młodzicy w kratkę (2014)

    Dwa mecze w czwartek rozegrała Polonia 2014. Pierwszy zespół w 1. lidze wojewódzkiej przegrał 3:7 (1:3) z Lechem Poznań Niebieskimi. Dwie bramki w tym meczu strzelił Karol Krawczewski, a jedną Witold Artomski. Drugi zespół, który rywalizuje w 2. lidze okręgowej, na własnym boisku wygrał 6:0 (2:0) z Kłosem Zaniemyśl.

  • 07.04.2026

    Porażka z Lesznem w końcówce (2013)

    Nie udało się w minioną środę wywalczyć punktów Polonii 2013. Mecz z Polonią 1912 był wyrównany i oba zespoły stwarzały sobie okazje bramkowe. Decydująca okazała się końcówka spotkania, kiedy to w 78. i 80. minucie goście zdobyli bramki na wagę trzech punktów. Po pięciu meczach Polonia jest 7. w ligowej tabeli.

  • 07.04.2026

    Pewne zwycięstwo z Dąbroczanką (2012)

    W czwartek na Stadionie Gminnym im. Zygmunta Woźniaka w Klęce zespół Polonii 2012 odniósł kolejne pewne zwycięstwo, pokonując 6:0 (3:0) Dąbroczankę Pępowo. Goście od początku skupili się na bronieniu własnej bramki i tylko sporadycznie wyprowadzali kontrataki, Poloniści zaś długimi fragmentami bili głową w mur, ale ostatecznie udało im się strzelić sześć bramek, które strzelali Tymoteusz Włodarczak i Szymon Kempski po dwie oraz Jakub Jacków i Piotr Nowaczyk po jednej.

  • 07.04.2026

    Na piątkę z Lechem (2011)

    W czwartek 2 kwietnia zespół Polonii 2011 odniósł swoje trzecie w tej rundzie zwycięstwo. Podopieczni Mateusza Zawalskiego i Adriana Wojtysiaka na własnym boisku wygrali 5:0 (3:0) z Lechem Poznań 2012. Po dwie bramki strzelili Kuba Kucharski oraz Mikołaj Podlak, a raz piłkę do własnej bramki skierował zawodnik gości. W ligowej tabeli nasza drużyna jest czwarta, mając jednak tyle samo punktów co wicelider i trzeci zespół.

  • 07.04.2026

    Pierwszy triumf drugiej drużyny (2010)

    Pierwsze zwycięstwo odniosła druga drużyna Polonii 2010, która w Baranowie pokonała 2:1 (2:1) UKS APR Lampart Poznań. Bramki dla Polonii strzelali Olivier Grodziski oraz Jakub Królak. Punktów nie udało się tym razem wywalczyć pierwszej drużynie, która rywalizowała z GES-em Poznań. Mecz zakończył się wynikiem 1:2 (0:2), a jedyną bramkę dla Średzian strzelił z rzutu karnego Sviatoslav Melnykov.

  • 07.04.2026

    Niedosyt po remisie (2009)

    W minioną środę zespół Polonii 2009 rywalizował w ramach 1. ligi wojewódzkiej B1 z GES Sport Academy. Rozgrywane w Poznaniu spotkanie, którego gospodarzem była Polonia, zakończyło się podziałem punktów po remisie 1:1. Gola dla średzkiej drużyny zdobył Benjamin Wałuszko. Zawodnicy czuli jednak spory niedosyt, bo mimo wielu okazji bramkowych nie udało się zdobyć gola na wagę trzech punktów. Polonia jest trzecia w tabeli, a w środę rozegra zaległy mecz z Unią Swarzędz.

  • 07.04.2026

    Klasa A: Porażka po walce

    Po ciekawym, pełnym walki i emocji meczu trzeci zespół Polonii przegrał w Klęce 1:2 (1:1) z trzecią siłą ligi - Błękitnymi Psary Polskie. Nasz zespół wyszedł na prowadzenie w 6. minucie po trafieniu Huberta Łosińskiego, ale goście wyrównaniu tuż przed przerwą po mocno dyskusyjnym rzucie karnym. Błękitni wynik meczu ustalili w 60. minucie i mimo prób Polonistom nie udało się doprowadzić do wyrównania między innymi przez doskonałą dyspozycję golkipiera przyjezdnych.

  • 07.04.2026

    Kolejne derby Wielkopolski

    Nie zwalniają tempa rozgrywki trzecioligowe sezonu 2025/26. Już w najbliższy piątek piłkarze Polonii Środa rozegrają kolejny mecz. Tym razem podopieczni Macieja Rozmarynowskiego w kolejnych derbach Wielkopolski podejmą na własnym boisku Unię Swarzędz.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.