22.07.2011
Nasi rywale: Sokół KleczewPodobnie jak nasza Polonia, Sokół Kleczew w nadchodzącym sezonie będzie beniaminkiem III ligi.

Rozgrywki ligowe IV ligi Wielkopolskiej (południe) w sezonie 2010/2011 drużyna z Kleczewa zakończyła na pierwszym miejscu z przewagą 11. punktów nad drugą Centrą Ostrów Wielkopolski. Dodatkowo zespół zdobył dwa Puchary Polski, jeden okręgu konińskiego, a drugi Wielkopolski.
W ostatnich pięciu latach Sokół nieprzerwanie występował w IV lidze, zajmując następujące miejsca:
2010/2011 – 1. miejsce
2009/2010 – 4. miejsce
2008/2009 – 2. miejsce
2007/2008 – 11. miejsce
2006/2008 – 7. miejsce
Drużyna z Kleczewa rozegrała jak dotąd dwa spotkania towarzyskie. W pierwszym z nich zremisowała bezbramkowo z beniaminkiem drugiej ligi Calisią Kalisz, a w drugim pokonała beniaminka czwartej ligi Gopło Kruszwica 1:0. Sokół rozegrał już także mecz rundy przedwstępnej Pucharu Polski, w którym bardzo wysoko pokonał czwartoligową odmłodzoną Polonię Słubice 9:3 (4:0). Bramki w tym spotkaniu dla naszych rywali strzelili: Jacek Kopaniarz (2), Damian Augustyniak (2), Norbert Grzelak, Łukasz Urban, Marcin Jankowiak i Jakub Woźniak.
Klub przed nowym sezonem opuściło trzech zawodników: Markiewicz Damian (obrońca), Krzyżanowski Kamil (obrońca) oraz Nowicki Bartosz (pomocnik). Natomiast zespół wzmocniło pięciu nowych piłkarzy: Roszyk Tomasz (bramkarz, Victoria Września), Pingot Mikołaj (obrońca, Sparta Konin), Robak Krystian (pomocnik, Sparta Konin), Rutkowski Michał (pomocnik, Olimpia Kolo), Woźniak Jakub (pomocnik, SKP Słupca) oraz Urban Łukasz (napastnik, Polonia Golina).
Ostatni raz drużyny Polonii i Sokoła spotkały się ze sobą podczas meczu towarzyskiego rozegranego 14 lipca 2010 roku. Zwycięsko z tej rywalizacji wyszła nasza drużyna, która po bramce Krzysztofa Błędkowskiego wygrała 1:0.
Najnowsze aktualności
-
24.08.2025
Udana inauguracja trzeciego zespołu
W niedzielny wieczór trzeci zespół seniorek Polonii Środa zainaugurował rozgrywki IV ligi kobiet. W pierwszym meczu polonistki podejmowały drugi zespół Juna Trans Stare Oborzyska.
-
24.08.2025
Bolesna porażka z Medykiem
W niedzielne popołudnie zespół kobiet Polonii Środa w ramach spotkania trzeciej kolejki Orlen I ligi kobiet podejmował na własnym boisku Medyka Konin.
-
23.08.2025
Polanin pokonany
W sobotnie popołudnie zespół rezerw Polonii Środa rozegrał kolejne spotkanie ligowe. Tym razem poloniści podejmowali na własnym boisku Polanina Strzałkowo.
-
22.08.2025
Punkty wyszarpane Elanie
W piątkowy wieczór 22 sierpnia piłkarze Polonii rozegrali kolejne spotkanie ligowe. Tym razem poloniści na własnym boisku podejmowali Elanę Toruń – w opinii wielu jednego z głównych kandydatów do awansu.
-
22.08.2025
Centrum Amigo sponsorem meczu z Elaną Toruń
Polonia Środa Wielkopolska to klub, który od zawsze buduje swoją siłę w oparciu o lokalną społeczność. Dlatego z radością ogłaszamy, że sponsorem dzisiejszego meczu w ramach Betclic 3. Ligi z Elaną Toruń jest Centrum Amigo – firma, która od lat jest blisko mieszkańców naszego miasta.
-
22.08.2025
Akademia: Zapowiedź (23/24.08.2025)
Kalendarz meczów ligowych drużyn akademii w dniach 23/24 sierpnia 2025.
-
22.08.2025
Akademia: Raport ligowy (18-22.08.2025)
Komplet wyników meczów ligowych drużyn akademii w dniach 18-22 sierpnia 2025.
-
22.08.2025
CLJ WU-16: Nieudana inauguracja (Juniorki)
W debiucie w Centralnej Lidze Juniorek U-16 zespół Polonii przegrał 0:7 z Wartą Poznań. Polonistki długo dzielnie walczyły z Zielonymi i do przerwy było 0:1. W drugiej części spotkania widoczna była już przewaga zespołu gości, które stopniowo podwyższały prowadzenie. Kolejny mecz nasze dziewczyny rozegrają 30 sierpnia, a ich rywalem będzie zespół MUKS 11 Zielona Góra.



























































