OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

22.07.2011

Nasi rywale: Sokół Kleczew

Podobnie jak nasza Polonia, Sokół Kleczew w nadchodzącym sezonie będzie beniaminkiem III ligi.

Rozgrywki ligowe IV ligi Wielkopolskiej (południe) w sezonie 2010/2011 drużyna z Kleczewa zakończyła na pierwszym miejscu z przewagą 11. punktów nad drugą Centrą Ostrów Wielkopolski. Dodatkowo zespół zdobył dwa Puchary Polski, jeden okręgu konińskiego, a drugi Wielkopolski.

W ostatnich pięciu latach Sokół nieprzerwanie występował w IV lidze, zajmując następujące miejsca:
2010/2011 – 1. miejsce
2009/2010 – 4. miejsce
2008/2009 – 2. miejsce
2007/2008 – 11. miejsce
2006/2008 – 7. miejsce

Drużyna z Kleczewa rozegrała jak dotąd dwa spotkania towarzyskie. W pierwszym z nich zremisowała bezbramkowo z beniaminkiem drugiej ligi Calisią Kalisz, a w drugim pokonała beniaminka czwartej ligi Gopło Kruszwica 1:0. Sokół rozegrał już także mecz rundy przedwstępnej Pucharu Polski, w którym bardzo wysoko pokonał czwartoligową odmłodzoną Polonię Słubice 9:3 (4:0). Bramki w tym spotkaniu dla naszych rywali strzelili: Jacek Kopaniarz (2), Damian Augustyniak (2), Norbert Grzelak, Łukasz Urban, Marcin Jankowiak i Jakub Woźniak.

Klub przed nowym sezonem opuściło trzech zawodników: Markiewicz Damian (obrońca), Krzyżanowski Kamil (obrońca) oraz Nowicki Bartosz (pomocnik). Natomiast zespół wzmocniło pięciu nowych piłkarzy: Roszyk Tomasz (bramkarz, Victoria Września), Pingot Mikołaj (obrońca, Sparta Konin), Robak Krystian (pomocnik, Sparta Konin), Rutkowski Michał (pomocnik, Olimpia Kolo), Woźniak Jakub (pomocnik, SKP Słupca) oraz Urban Łukasz (napastnik, Polonia Golina).

Ostatni raz drużyny Polonii i Sokoła spotkały się ze sobą podczas meczu towarzyskiego rozegranego 14 lipca 2010 roku. Zwycięsko z tej rywalizacji wyszła nasza drużyna, która po bramce Krzysztofa Błędkowskiego wygrała 1:0.

Najnowsze aktualności

  • 09.09.2025

    Akademia: Rozgrywki bezwynikowe WZPN (6/7.09.2025)

    Raport z rozgrywek bezwynikowych WZPN drużyn akademii w dniach 6/7 września 2025.

  • 09.09.2025

    Pierwszy punkt trampkarek (Dziewczyny)

    Trampkarki Polonii wywalczyły swój pierwszy punkt w rozgrywkach 3. ligi okręgowej D1! Polonistki zremisowały na stadionie CSiR z Polonią II Poznań 3:3 (1:1). Gole dla naszego zespołu strzeliły Amelia Markowska i Emilia Bogdanowicz, a raz piłkę do własnej bramki skierował zawodnik gości.

  • 09.09.2025

    Punkt zdobyty w Fałkowie (2013)

    Tylko punkt wywalczyła Polonia 2013 w Fałkowie, gdzie zremisowała 2:2 (2:2) z Lechem Poznań/Łubowo. Gospodarze szybko objęli dwubramkowe prowadzenie, ale Polonia jeszcze przed przerwą wyrównała dzięki trafieniom Sebastiana Ciszewicza i Leona Jackowa. W drugiej części gry gole już nie padły i spotkanie zakończyło się podziałem punktów. Polonia 2013 II na stadionie CSiR pewnie pokonała 6:1 (2:0) Victorię Września. Bramki strzelali Wojciech Polk - dwie, Michał Jakubiak - dwie, Artur Szatkowski oraz Maurycy Wojtaszak.

  • 09.09.2025

    CLJ WU-16: Zwycięstwo w Szczecinie! (Juniorki)

    Miłą niespodziankę sprawiły w niedzielę nasze juniorki, które w Szczecinie wygrały 2:1 (0:0) z miejscową Pogonią! Naszą drużynę na prowadzenie wyprowadziła Natasza Szymańska, ale Pogoń szybko wyrównała. Decydujący cios Polonia zadała w 76. minucie, kiedy to bramkarkę szczecińskiego zespołu pokonała Julia Wawroska! Dzień wcześniej młode zawodniczki Polonii rywalizowały w 4. lidze kobiet, pokonując 8:0 (6:0) Lotnika-1997 Poznań.

  • 09.09.2025

    Trampkarze bez szczęścia (2012)

    Bardzo wyrównany pojedynek stoczyła Polonia 2012, która ostatecznie przegrała na własnym boisku z Unią Swarzędz 1:2 (0:1). Gola dla naszego zespołu strzelił w doliczonym czasie Witold Chojnacki. Drugi zespół po równie ciekawym meczu przegrał 2:3 (2:1) z Poznańską 13 II Poznań. Najpierw prowadzenie objął poznański zespół, następnie dwoma bramkami Karol Marciniak wyprowadził na prowadzenie Polonię, ale druga część gry należała do gospodarzy, który zgarnęli komplet punktów.

  • 09.09.2025

    Wyrwane zwycięstwo w Opalenicy (2011)

    Polonia 2011 w sobotę udała się do Opalenicy i wróciła stamtąd z kompletem punktów. Choć do przerwy było 0:1 to Poloniści zdołali odwrócić wynik dzięki bramkom Mikołaja Podlaka i Marcela Łuczaka. Mniej powodów do radości miała drużyna, która choć zdobyła punkt to może czuć duże rozczarowanie. Polonia do przerwy prowadziła już 3:0 by w końcówce meczu wypuścić zwycięstwo z rąk.

  • 09.09.2025

    Remis z Poznaniem FC, Tur pokonany (2010)

    W sobotnim meczu 1. ligi wojewódzkiej B2 zespół Polonii 2010 nieoczekiwanie stracił punkty na wyjeździe z Poznaniem FC. Poloniści prowadzili od 8. minuty po trafieniu Stanisława Czuba, ale tuż przed końcem meczu gospodarze doprowadzili do wyrównania. Druga drużyna na stadionie w Klęce pewnie pokonała Tura 1921 Turek 5:1 (2:0). Gole strzelali: Dawid Ebelewicz - dwa, Jakub Królak, Bolesław Musielak oraz Kiril Rabtsun.

  • 09.09.2025

    Piorunująca końcówka juniorów (2009)

    Kolejne zwycięstwo odniosła Polonia 2009 w rozgrywkach 1. ligi wojewódzkiej juniorów B1. Tym razem, choć długo się na to nie zanosiło, zespół Dawida Kierzka i Marcina Duchały wygrał 5:1 (0:1) z UKS APR Lampart Poznań. Aż do 74. minuty gospodarze prowadzili, ale wtedy nasz zespół odwrócił losy meczu strzelając aż pięć bramek. Po sześciu rozegranych meczach Polonia zajmuje drugie miejsce w tabeli z takim samym dorobkiem jak prowadzący APR Lampart Poznań oraz trzecia Poznańska 13 Poznań.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.