22.07.2011
Nasi rywale: Sokół KleczewPodobnie jak nasza Polonia, Sokół Kleczew w nadchodzącym sezonie będzie beniaminkiem III ligi.

Rozgrywki ligowe IV ligi Wielkopolskiej (południe) w sezonie 2010/2011 drużyna z Kleczewa zakończyła na pierwszym miejscu z przewagą 11. punktów nad drugą Centrą Ostrów Wielkopolski. Dodatkowo zespół zdobył dwa Puchary Polski, jeden okręgu konińskiego, a drugi Wielkopolski.
W ostatnich pięciu latach Sokół nieprzerwanie występował w IV lidze, zajmując następujące miejsca:
2010/2011 – 1. miejsce
2009/2010 – 4. miejsce
2008/2009 – 2. miejsce
2007/2008 – 11. miejsce
2006/2008 – 7. miejsce
Drużyna z Kleczewa rozegrała jak dotąd dwa spotkania towarzyskie. W pierwszym z nich zremisowała bezbramkowo z beniaminkiem drugiej ligi Calisią Kalisz, a w drugim pokonała beniaminka czwartej ligi Gopło Kruszwica 1:0. Sokół rozegrał już także mecz rundy przedwstępnej Pucharu Polski, w którym bardzo wysoko pokonał czwartoligową odmłodzoną Polonię Słubice 9:3 (4:0). Bramki w tym spotkaniu dla naszych rywali strzelili: Jacek Kopaniarz (2), Damian Augustyniak (2), Norbert Grzelak, Łukasz Urban, Marcin Jankowiak i Jakub Woźniak.
Klub przed nowym sezonem opuściło trzech zawodników: Markiewicz Damian (obrońca), Krzyżanowski Kamil (obrońca) oraz Nowicki Bartosz (pomocnik). Natomiast zespół wzmocniło pięciu nowych piłkarzy: Roszyk Tomasz (bramkarz, Victoria Września), Pingot Mikołaj (obrońca, Sparta Konin), Robak Krystian (pomocnik, Sparta Konin), Rutkowski Michał (pomocnik, Olimpia Kolo), Woźniak Jakub (pomocnik, SKP Słupca) oraz Urban Łukasz (napastnik, Polonia Golina).
Ostatni raz drużyny Polonii i Sokoła spotkały się ze sobą podczas meczu towarzyskiego rozegranego 14 lipca 2010 roku. Zwycięsko z tej rywalizacji wyszła nasza drużyna, która po bramce Krzysztofa Błędkowskiego wygrała 1:0.
Najnowsze aktualności
-
15.09.2025
Sinusoida trampkarzy (2012)
Polonia 2012 w ostatnich dniach rozegrała dwa spotkania ligowe, najpierw nasz zespół przegrał 1:7 (0:2) z Mieszkiem Gniezno, a jedynego gola zdobył Szymon Kempski. W niedzielę z kolei drużyna zdobyła trzy punkty po wyjazdowym zwycięstwie z Ostrovią. Bramki dla Polonii zdobyli Witold Chojnacki, Szymon Kempski oraz Brajan Jóźwiak. Druga drużyna w meczu 2. ligi okręgowej wygrała 31:1 z UKS-em Śrem. Aż dwanaście bramek strzelił Karol Marciniak, kolejne gole dołożyli: Roger Mazur - pięć, Igor Kowalak - cztery, Stanisław Krzykowski - trzy, Jędrzej Gucze - trzy, Ignacy Pietrusiak - dwa, Mikołaj Biskup oraz Alan Grzelka.
-
15.09.2025
Kępno pokonane w Klęce (2011)
Po raz kolejny szczęśliwe dla Polonii 2011 okazało się boisko stadionu w Klęce. Poloniści po emocjonującej końcówce pokonali tam UKS APR Lampart Kępno. Do przerwy goście prowadzili 3:2, a jeszcze trzy minuty przed końcem 4:3 dla przyjezdnych. Końcówka należała jednak do naszego zespołu, który zadał decydujące ciosy w 78. oraz 80. minucie. Bramki dla Polonii strzelali: Wojciech Śnitko - dwie, Ignacy Ucinek - dwie oraz Jan Jankowiak. Drugi zespół najpierw we wtorek pokonał UKS 2007 Lusowo aż 16:0, z kolei w weekend przegrał 1:2 z Lechem Poznań/Luboń.
-
15.09.2025
CLJ WU-16: Medyk pokonany! (Juniorki)
Kolejny komplet punktów w weekend zgarnęły nasze juniorki! W sobotę Polonistki wygrały 4:1 (3:0) z Medykiem Konin w Centralnej Lidze Juniorek U-16. Bramki strzelały Martyna Szymańska, Julia Wawroska - dwie, oraz Blanka Olejnik. Następnie w ramach 4. ligi kobiet młode piłkarki Polonii wygrały 6:1 (1:1) wyjazdowy mecz z zespołem Olimpic Śrem. Gole strzelały Weronika Jacków, Patrycja Kuźma - dwie oraz Sandra Matuszek - trzy.
-
15.09.2025
Niedzielny pogrom juniorów (2010)
Świetnie spisał się w niedzielę zespół juniorów, który nie dał szans UKS-owi Śrem, wygrywając 13:1 (7:0). Najskuteczniejszym zawodnikiem Polonii był zdobywca sześciu bramek - Łukasz Miszkiewicz, a hat tricka skompletował też Michał Pluta. Dwa trafienia dołożył Mateusz Fórmaniak, a po jednym Maciej Jachnik oraz Antoni Zając.
-
15.09.2025
Cenne zwycięstwo z Górnikiem (2009)
Dwa mecze w ostatnich dniach rozegrała Polonia 2009. Zespół Dawida Kierzka i Marcina Duchały w środę przegrał z liderem rozgrywek Poznańską 13 Poznań 2:3, natomiast w sobotę Poloniści rozgromili 5:0 (3:0) inny zespół z ligowej czołówki - Górnika Konin. W pierwszym meczu do siatki rywali trafiali Kacper Kalita i Filip Staszak, zaś w sobotę gole strzelali Filip Staszak - dwa, Benjamin Wałuszko, Franciszek Błaszyk oraz Michał Mężyński. Po ośmiu kolejkach Polonia zajmuje 2. miejsce w rozgrywkach.
-
15.09.2025
Remis rezerw w Kostrzynie
W kolejnym spotkaniu ligowym piłkarze drugiego zespołu seniorów Polonii Środa mierzyli się na wyjeździe z zespołem Lechii Kostrzyn.
-
15.09.2025
Akademia: Raport ligowy (13/14.09.2025)
Komplet wyników meczów ligowych drużyn akademii w dniach 13/14 września 2025.
-
14.09.2025
Klasa A: Remis w starciu z Lechitą
W niedzielne popołudnie trzeci zespół seniorów Polonii Środa rozegrał kolejne spotkanie klasy A. Tym razem podopieczni Łukasza Kaczałki podejmowali na własnym stadionie Lechitę Kłecko. Spotkanie zakończyło się podziałem punktów, a nasz zespół wypuścił zwycięstwo z rąk w ostatniej akcji meczu po faulu w polu karnym.


























































