25.07.2011
Nasi rywale: Cuiavia InowrocławPodobnie jak nasza Polonia, Cuiavia Inowrocław w nadchodzącym sezonie będzie beniaminkiem III ligi.

Ostatni sezon zespół z Inowrocławia zakończył na drugim miejscu w IV lidze kujawsko-pomorskiej, które dawało bezpośredni awans do III ligi. Drużyna na swoim koncie zgromadziła 77. punktów, przegrywając tylko trzy mecze i dwa remisując, strzeliła 97 bramek, a straciła 25.
W ostatnich pięciu latach Cuiavia grywała w IV lidze i Klasie Okręgowej:
2010/2012 – IV liga, 2. miejsce
2009/2010 – IV liga, 4. miejsce
2008/2009 – Klasa Okręgowa, 1. miejsce
2007/2008 – Klasa Okręgowa, 10. miejsce
2006/2007 – IV liga, 16. miejsce
Nasi rywale rozegrali już sześć spotkań towarzyskich. Cztery z nich wygrali, a pozostałe dwa przegrali osiągając następujące wyniki: Elena Toruń 3:6, Kujawiak Kowal 6:2, Gopło Kruszwica 6:1, Włocławia Włocławek 6:2, Pogoń Mogilno 2:3, Łokietek Brześk Kujawski 9:1
Zespół przed nowym sezonem wzmocniło sześciu nowych zawodników: A. Woźniak (z Wdy Świecie), A. Raszka (także z Wdy Świecie), P. Komorowski i R. Matusiak (obaj z Lidera Włocławek) oraz S. Hulisz i F. Jagielski (z Unii Janikowo). Drużynę opuścili jedynie M. Pieniądz i P. Czapiewski.
Ostatni raz drużyny Polonii i Cuiavii spotkały się w lutym bieżącego roku podczas meczu towarzyskiego. Na sztucznym boisku w Wągrowcu po bramce Marcina Duchały lepsi okazali się średzianie wygrywając 1:0.
Najnowsze aktualności
-
17.08.2025
Jeden punkt z Bydgoszczy
W drugiej kolejce Orlen I ligi kobiet piłkarki Polonii Środa udały się do Bydgoszczy na pojedynek z miejscowym Kobiecym Klubem Piłkarskim. Mecze z ekipą z Bydgoszczy nigdy nie były łatwe dla średzianek.
-
17.08.2025
Klasa A: Zwycięska inauguracja trójki
Na inaugurację rozgrywek klasy A trzeci zespół seniorów Polonii Środa podejmował na własnym boisku rezerwy Kotwicy Kórnik. Dla obu ekip była to doskonała okazja na rewanż za spotkanie okręgowego Pucharu Polski, w którym górą byli Poloniści wygrywając 3:2. Spotkanie ligowe także zakończyło się zwycięstwem i ponownie do ostatniego gwizdka sędziego trwała zaciekła walka o końcowy triumf.
Warto jeszcze dodać, że przed rozpoczęciem meczu Rafał Ratajczak, w imieniu Prezesa Wielkopolskiego ZPN - Pawła Wojtali - wręczył kapitanowi zespołu Marcinowi Parusowi pamiątkowy puchar dla awans zespołu do Proton Klasy A.
-
16.08.2025
Remontada Polonii Środa
W trzeciej kolejce sezonu 2025/26 piłkarze Polonii Środa udali się do Szczecina na pojedynek z drugim zespołem Pogoni. Mecze w Szczecinie zawsze były dla polonistów trudnymi starciami i często kończyły się utratą punktów. Tym razem jednak średzka ekipa jechała z mocnym postanowieniem zainkasowania kompletu punktów i pozostania w czubie ligowej tabeli.
-
15.08.2025
Kolejny komplet punktów rezerw
W drugim meczu piątej ligi sezonu 2025/26 drugi zespół Polonii Środa podejmował na własnym boisku jednego kandydatów do awansu Meblorza Swarzędz. Spotkanie rozgrywane w samo południe przy niesamowitym upale kosztowało oba zespoły sporo wysiłku.
-
13.08.2025
Transmisja ze Szczecina
W trzeciej kolejce sezonu 2025/26 piłkarze Polonii Środa zmierzą się w Szczecinie z drugim zespołem Pogoni. Nasza klubowa telewizja także z tego meczu przeprowadzi bezpośrednią transmisję na którą już teraz zapraszamy. Startujemy w sobotę 16 sierpnia o godzinie 11:50
Transmisja oczywiście z komentarzem
Początek transmisji w sobotę 16 sierpnia o godzinie 11:50
-
12.08.2025
Po kolejne punkty do Szczecina
Przed nami jedno z ciekawszych wyjazdowych starć początku sezonu. W sobotę, 16 sierpnia o godzinie 12:00, piłkarze Polonii Środa Wielkopolska zmierzą się w Szczecinie z drugim zespołem ekstraklasowej Pogoni Szczecin. Dla obu drużyn będzie to szansa, by udowodnić swoją siłę i poprawić dorobek punktowy po nierównym starcie ligowych rozgrywek.
-
11.08.2025
Remis we Wrocławiu
W sobotę 9 sierpnia piłkarki Polonii Środa zainaugurowały sezon 2025/26 w Orlen I lidze kobiet. Podopieczne Adriana Cioch udały się do Wrocławia na pojedynek z miejscową Ślezą.
-
11.08.2025
Zwycięstwo w Golinie (2013)
Akademia Polonii oficjalnie rozpoczęła rozgrywki w sezonie 2025/2026. Jako pierwsi o ligowe punkty walczyli młodzicy z rocznika 2013, którzy są beniaminkiem 1. ligi wojewódzkiej D1. Poloniści odnieśli pewne zwycięstwo, wygrywają na wyjeździe 6:0 (3:0) z Polonią Golina. Bramki dla zespołu Bartosza Kadrzyńskiego i Jędrzeja Kujawy strzelali Krystian Kasprzak - dwie, Kacper Woźniak, Karol Maleszka, Jakub Przybyłek oraz Stanisław Majchrzak.



























































