22.06.2017
Najpierw ROW Rybnik, później Górnik Zabrze!Dziś w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej w Warszawie odbyło się losowanie par rundy wstępnej i I rundy Pucharu Polski. Poloniści jako zdobywca wojewódzkiego trofeum rozpoczną centrale zmagania od starcia z ROW 1964 Rybnik. Zwycięzca tego starcia zmierzy się z Górnikiem Zabrze. Będzie to drugi w historii naszego klubu start w ogólnopolskiej edycji Pucharu Polski.
Drużyna z Rybnika od siedmiu lat występuje w drugiej lidze z roczną przerwą na grę w pierwszej. Ostatni sezon ROW zakończył na dwunastym miejscu z siedmioma punktami przewagi nad strefą spadkową. Mecz odbędzie się weekend 15-16 lipca na stadionie w Środzie. O dokładnym terminie poinformujemy wkrótce.
Triumfator tego starcia ugości u siebie Górnika Zabrze. Beniaminek Ekstraklasy to jeden z najbardziej utytułowanych klubów w Polsce. Mecz z 14-krotnym mistrzem kraju, 6-krotnym zdobywcą Pucharu Polski, finalistą Pucharu Zdobywców Pucharów czy ćwierćfinalistą Pucharu Europy Mistrzów Krajowych byłby z pewnością wielkim świętem w naszym mieście. Żeby jednak do niego doszło, poloniści muszą wcześniej wyeliminować ROW 1964 Rybnik. Spotkanie I rundy z uwagi na grę zabrzan w Ekstraklasie zaplanowane jest na środę, 26 lipca.
Runda wstępna - 15-16 lipca
1. KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Warta Poznań
2. Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Odra Opole
3. Wda Świecie - Radomiak Radom
4. Warta Sieradz - Stomil Olsztyn
5. Polonia Środa Wielkopolska - ROW 1964 Rybnik
6. Śląski ZPN - GKS Bełchatów
7. Stal Rzeszów - Olimpia Zambrów
8. Gryf Słupsk - MKS Kluczbork
9. Lubuski ZPN - Puszcza Niepołomice
10. Ruch Zdzieszowice - Olimpia Elbląg
11. Podhale Nowy Targ - Siarka Tarnobrzeg
12. Sokół Ostróda - Polonia Warszawa
13. Zagłębie II Lubin - Gryf Wejherowo
14. MKP Szczecinek - Błękitni Stargard
15. ŁKS 1926 Łomża - Bytovia Bytów
16. Chełmianka Chełm - Rozwój Katowice
17. Kotwica Kołobrzeg - GKS Tychy
18. Legionovia Legionowo - Znicz Pruszków
19. Wisła Puławy - Raków Częstochowa
20. Polonia Bytom - Stal Stalowa Wola
I runda - 22-23 lipca
21. zwycięzca meczu 6 - Wigry Suwałki
22. zwycięzca meczu 8 - Chrobry Głogów
23. zwycięzca meczu 11 - GKS Katowice
24. zwycięzca meczu 2 - Olimpia Grudziądz
25. zwycięzca meczu 19 - Pogoń Siedlce
26. zwycięzca meczu 1 - Stal Mielec
27. zwycięzca meczu 7 - Miedź Legnica
28. zwycięzca meczu 3 - Podbeskidzie Bielsko-Biała
29. zwycięzca meczu 18 - Chojniczanka Chojnice
30. zwycięzca meczu 5 - Górnik Zabrze (26 lipca)
31. zwycięzca meczu 4 - Sandecja Nowy Sącz (25-26 lipca)
32. zwycięzca meczu 16 - Zagłębie Sosnowiec
33. zwycięzca meczu 17 - zwycięzca meczu 9
34. zwycięzca meczu 20 - zwycięzca meczu 12
35. zwycięzca meczu 10 - zwycięzca meczu 13
36. zwycięzca meczu 15 - zwycięzca meczu 14
Najnowsze aktualności
-
16.02.2026
Polonia Cup 2026: Mieszko najlepszy wśród orlików (2016)
Mieszko Gniezno zdecydowanie wygrał niedzielny turniej rocznika 2016 z cyklu Polonia Cup 2026, w finale pokonując Lotnika-1997 Poznań. Zespół Polonii Środa Wielkopolska wywalczył trzecie miejsce, a w meczu o brązowy medal wygrał z APR Lampart Tulce. Kolejne miejsce przypadły Victorii Września, Błękitnym/Sparcie Kotlin, Polonii II oraz Polonii III.
-
10.02.2026
Składy lig okręgowych w rundzie wiosennej 2025/2026
Wydział Gier i Ewidencji Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej opublikował składy grup lig okręgowych w kategoriach junior, trampkarz oraz młodzik. Tym samym swoich rywali w rozgrywkach ligowych poznały Polonia 2011 II, Polonia 2012 II, Polonia 2013 II, Polonia 2014 II, trampkarki oraz młodziczki.
-
09.02.2026
Polonia Cup 2026: Triumf Mieszka Gniezno (2015)
W niedzielę rozpoczęliśmy tegoroczny cykl turniejów Polonia Cup. Jako pierwsi do walki o medale stanęli zawodnicy rocznika 2015. Zawody rozgrywane w średzkiej hali Kobra Arena wygrał Mieszko Gniezno, który zdobył komplet punktów. Drugie miejsce wywalczył drugi zespół Mieszka, wyprzedzając Polonię dzięki lepszemu bilansowi bramek.
-
07.02.2026
Pewna wygrana z Lipnem
Po rozegraniu w samo południe meczu towarzyskiego z Mieszkiem Gniezno druga część zawodników Polonii Środa udała się do Poznania na mecz kontrolny z trzecioligowym Lipnem Stęszew. W meczu tym wzięli udział gracze którzy tego dnia nie występowali we wcześniejszym meczu.
-
07.02.2026
Bramkowy remis w Gnieźnie
W kolejnym zimowym meczu towarzyskim piłkarze Polonii Środa udali się do Gniezna na pojedynek z wiceliderem czwartej ligi – miejscowym Mieszkiem. Tradycyjnie sztab Polonii Środa podzielił zespół na dwa składy. Część zawodników zagrała właśnie z Mieszkiem a część nieco później z Lipnem Stęszew.
-
15.12.2025
Składy lig wojewódzkich w rundzie wiosennej 2025/2026 (akt. 04.02.2026)
Wydział Gier i Ewidencji Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej opublikował zaktualizowane w dniu 04.02.2026 składy składy grup 1. i 2. lig wojewódzkich w kategoriach junior, trampkarz oraz młodzik. Tym samym swoich rywali w rozgrywkach ligowych poznały Polonia 2009, Polonia 2010 I, Polonia 2010 II, Polonia 2011, Polonia 2012, Polonia 2013 oraz Polonia 2014.
Najważniejsza informacja dla nas jest taka, iż w związku z wycofaniem Olimpii Koło w 1. lidze wojewódzkiej D1 utrzymała się Polonia 2013.
-
02.02.2026
Polonia obroniła tytuł Halowych Mistrzyń Wielkopolski U-16!
Polonia Środa Wielkopolska obroniła tytuł Halowych Mistrzyń Wielkopolski kobiet do lat 16! Podopieczne Elżbiety Nowicz oraz Weroniki Rychlewskiej w Koninie po niebywałych emocjach wywalczyły upragnione mistrzostwo! Polonistki najpierw bez straty gola wyszły z grupy, ale w fazie pucharowej emocje sięgały zenitu. W półfinale Polonia po rzutach karnych wygrała z Lechem II Poznań, a w finale nasz zespół pokonał Wartę Poznań... po rzutach karnych! Najlepszą bramkarką turnieju, podobnie jak rok temu, wybrana została Julia Brzęcka.
-
02.02.2026
Futsal: Polonia U-19 nie awansowała do turnieju finałowego (2008/2009)
Polonia 2008/2009 nie awansowała do turnieju finałowego Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-19 w futsalu. Nasz zespół w Łowiczu pokazał z dobrej strony w starciu z zawodnikami rocznika 2007, ale ostatecznie dwukrotnie przegrał - 1:2 z Eskadrą Warszawa i 3:4 z Pelikanem Łowicz.
























































