01.09.2014
Najlepsi strzelcy III ligiZa nami są już cztery kolejki, a także jeden mecz piątej kolejki III ligi. W sumie w 37 spotkaniach padło 109 bramek co daje średnią 2,9 bramki na mecz.
Na czele klasyfikacji utrzymał się zawodnik Startu Warlubie Przemysław Sulej, ale dołączyli do niego inni zawodnicy którzy także strzelili także po cztery bramki dla swoich zespołów. W zestawieniu nie brakuje oczywiście piłkarzy Polonii Środa. Poniżej prezentujemy obecna klasyfikację strzelców III ligii naszej grupy.
4 gole - Przemysław Sulej (Start Warlubie), Łukasz Cichos (Sokół Kleczew), Tomasz Kempiński (Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski), Michał Fertikowski (Nielba Wągrowiec).
3 gole - Mateusz Prylewski (Sparta Brodnica), Tomasz Adamiak (Centra Ostrów Wielkopolski), Krystian Antczak (Unia Swarzędz), Piotr Gross (Chełminianka Chełmno), Krzysztof Kretkowski (Sparta Brodnica).
2 gole - Jakub Solarek (Polonia Środa Wielkopolska), Hubert Antkowiak (Jarota Jarocin), Arkadiusz Bajerski (Sokół Kleczew), Piotr Garbarek (Centra Ostrów Wielkopolski), Dawid Jasiński (Nielba Wągrowiec), Karol Kopliński (Pogoń Mogilno), Michał Kucharski (Centra Ostrów Wielkopolski), Krystian Łukaszyk (Warta Poznań), Błażej Cyfert (Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski), Mateusz Molewski (Unia Swarzędz), Oliwer Moranowski (Wda Świecie), Jacek Pacyński (Centra Ostrów Wielkopolski), Maciej Stawiński (Centra Ostrów Wielkopolski), David Topolski (Victoria Września),Damian Mikołajczyk (Unia Solec Kujawski), Daniel Mitura (Sparta Brodnica),
1 gol - Krzysztof Bartoszak, Michał Chmielecki, Radosław Barabasz (Polonia Środa Wielkopolska), Mateusz Świergiel (Unia Swarzędz), Mateusz Sobkowiak (Unia Swarzędz), Arkadiusz Suchomski (Włocłavia Włocławek), Patryk Urbański (Wda Świecie), Krzysztof Urtnowski (Start Warlubie), Marcin Wasielewski (Unia Swarzędz), Łukasz Wiącek (Centra Ostrów Wielkopolski), Paweł Wicher (Nielba Wągrowiec), Adam Wiśniewski (Unia Solec Kujawski), Rafał Baranowski (Chełminianka Chełmno), Łukasz Białożyt (Jarota Jarocin), Robert Bochiński (Tarnovia Tarnowo Podgórne), Patryk Buczkowski (Victoria Września), Dominik Chromiński (Jarota Jarocin), Bartosz Cierniewski (Jarota Jarocin), Kacper Ciupa (Warta Poznań), Błażej Duszyński (Pogoń Mogilno), Bartosz Dylewski (Tarnovia Tarnowo Podgórne), Wojciech Ernest (Chełminianka Chełmno), Jacek Figaszewski (Nielba Wągrowiec), Piotr Fontowicz (Lech II Poznań), Michał Giecz (Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski), Michał Goliński (Jarota Jarocin), Artur Grządzielewski (Tarnovia Tarnowo Podgórne), Dawid Juchacz (Lech II Poznań), Adam Kacprzak (Unia Solec Kujawski), Bartosz Kieliba (Jarota Jarocin), Patryk Kiełpiński (Wda Świecie), Maciej Klawiński (Nielba Wągrowiec), Maciej Kot (Wda Świecie), Tomasz Kowalczuk (Sokół Kleczew), Marcel Krosnowski (Włocłavia Włocławek), Maciej Matuszak (Victoria Września), Szymon Maziarz (Start Warlubie), Damian Michalski (Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski), Jakub Michalski (Centra Ostrów Wielkopolski), Tomasz Mierzyński (Centra Ostrów Wielkopolski), Oskar Nalaskowski (Chełminianka Chełmno), Błażej Nowak (Nielba Wągrowiec), Adrian Owczarek (Warta Poznań), Mikołaj Pingot (Sokół Kleczew), Radosław Simson (Start Warlubie).
Najnowsze aktualności
-
05.10.2022
Zagrali w turnieju Stoczniowiec Cup (2014)
W sobotę 1 października zespół żaków starszych (rocznik 2014) wziął udział w turnieju Stoczniowiec Cup w Płocku. Wyróżnienie indywidualne otrzymał Wojciech Włodarczyk.
-
05.10.2022
Trzecie miejsce w turnieju Mazury Cup! (2013)
W dniach 30 września - 2 października zespół orlików młodszych (rocznik 2013) wziął udział w turnieju Mazury Cup 2022 w Mrągowie. W zmaganiach wzięły udział 24 zespoły z Polski i zagranicy, a nasz zespół wywalczył bardzo dobre 3. miejsce! Ponadto wyróżnienie indywidualne otrzymał Szymon Plewiński.
-
05.10.2022
Maria Drzewiecka zadebiutowała w reprezentacji Polski!
Maria Drzewiecka - zawodniczka Polonii Środa Wielkopolska wypożyczona aktualnie do Warty Poznań zadebiutowała wczoraj w reprezentacji Polski kobiet do lat 15! Nasza zawodniczka weszła na boisko w 40. minucie wygranego 8:0 meczu turnieju UEFA Development Cup z Litwą.
-
05.10.2022
Turnieje ligowe orlików (2012/2013)
Intensywny weekend mają za sobą nasze drużyny w kategorii orlik. Nasze zespoły wzięły udział w turniejach ligowych Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, ponadto drużyny rocznika 2012 i 2013 rozegrały we wtorek grę kontrolną między sobą.
-
05.10.2022
Wysokie zwycięstwo młodziczek z Medykiem (2010)
Tylko jeden mecz rozegrały w niedzielę nasze młodziczki, ponieważ z czterech zespołów tylko Medyk Konin stawił się na turnieju ligowym w Środzie Wielkopolskiej. Na zawody nie dojechały zawodniczy Amber Kalisz, Ostrovii 1909 Ostrów Wielkopolski i SMS AP Reissa Ślesin. Nasze zawodniczy spisały się jednak doskonale i wygrały z Medykiem Konin aż 7:1 (3:1).
-
04.10.2022
Porażka juniorek z AZS UAM Poznań (2008)
W spotkaniu trzeciej kolejki ligi juniorek Polonia Środa Wielkopolska przegrała na swoim boisku 1:10 z drużyną AZS UAM Poznań. Długo Polonistki stawiały duży opór rywalkom i do przerwy przegrywały tylko 0:2. Po przerwie jednak rywalki w pełni zdominowały mecz i wykazały się wysoką skutecznością. Jedynego gola dla naszego zespołu zdobyła z rzutu karnego Zuzanna Lepczyk.
-
04.10.2022
Porażki z Górnikiem i Kotwicą (2011)
W meczu I ligi wojewódzkiej młodzików młodszych Polonia Środa Wielkopolska po ambitnej walce przegrała 1:6 (1:3) z Górnikiem Konin, a gola dla naszego zespołu strzelił Antoni Kaus. Druga drużyna po ciekawym meczu przegrała 1:4 (0:2) z Kotwicą Kórnik.
-
04.10.2022
Zwycięstwa młodzików starszych (2010)
W meczu I ligi okręgowej młodzików starszych Polonia Środa Wielkopolska wygrała 2:0 (0:0) z zespołem Mieszko II Gniezno. Gole na wagę trzech punktów w końcówce spotkania strzelili Marcel Kaleta i Borys Kasprzak. Wiele emocji dostarczył także mecz III ligi okręgowej, w którym Poloniści wygrali 2:1 (1:0) z drugim zespołem Kotwicy Kórnik.




























































