OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

12.11.2015

Na zakończenie do Ostrowa Wlkp.

W niedzielę 15 listopada piłkarzy Polonii Środa czeka ostatni w tym roku mecz ligowy. Tym razem poloniści udadzą się do Ostrowa Wielkopolskiego aby zmierzyć się z tamtejszym zespołem Ostrovii. Będzie to rewanżowe spotkanie rozegrane awansem z rundy wiosennej. W pierwszym meczu Polonia pokonała na własnym boisku Ostrovię Ostrów Wlkp. 1:0 po bramce Dawida Liska.

Poloniści są na pewno mocno podrażnieni po porażce 3:2 w Warlubiu z tamtejszym Startem. Nasz zespół mocno liczył na wywiezienie choćby jednego punkty z tego trudnego terenu jednak nie udało się to i kolejnych punktów trzeba szukać w kolejnym spotkaniu. Tym razem rywalem podopiecznych Mariusza Bekasa będzie zespół Ostrovii Ostrów Wielkopolski. Rywal choć nie zajmuje w tym sezonie wysokiej pozycji w ligowej tabeli jest niewygodnym przeciwnikiem o czym mogły się przekonać chociażby rezerwy poznańskiego Lecha z którymi Ostrovia zremisowała we Wronkach 2:2.

W zespole Polonii Środa do składu po odcierpieniu kary za czerwoną kartkę ze spotkania z Pelikanem Niechanowo powraca Radosław Barabasz co będzie na pewno niewątpliwym wzmocnieniem linii defensywnych.  Dodatkowo wszyscy zawodnicy są zdrowi  i nikt nie musi pauzować za nadmiar żółtych kartek. To powoduje że do Ostrowa Wlkp. nasz zespół pojedzie w najsilniejszym składzie. Jak zapowiada średzki szkoleniowiec nasz zespół chce zakończyć tegoroczne zmagania ligowe mocnym akcentem jakim na pewno będzie przywiezienie z trudnego terenu w Ostrowie Wielkopolskim trzech punktów. Temu celowi podporządkowane są całe przygotowania do niedzielnego meczu.

Ostrovia Ostrów Wielkopolski w tym sezonie spisuje się bardzo słabo. Po piętnastu kolejkach zespół ten zajmuje przedostatnią lokatę w ligowej tabeli z dorobkiem dziesięciu punktów na swoim koncie. Na ten dorobek złożyły się dwa zwycięstwa, cztery remisy i dziewięć porażek. Bilans bramkowy zespołu Ostrovii to piętnaście bramek strzelonych i dwadzieścia cztery stracone. Najlepszym strzelcem jest Michał Giecz który trzykrotnie pokonywał bramkarzy rywali.

W poprzednim sezonie oba zespoły spotkały się dwukrotnie. Jesienią na boisku w Ostrowie Wlkp. lepsza była Ostrovia która wygrała ten mecz 2:1. Bramkę dla Polonii zdobył Krzysztof Bartoszak. Z kolei w rewanżu na wiosnę w Środzie Wlkp. Polonia pokonała rywali aż 4:1. W tym meczu bramki dla Polonii strzelali dwie Krzysztof Bartoszak, Dawid Lisek i Jakub Solarek.  Z kolei w pierwszej kolejce obecnego sezonu nasz zespół pokonał rywali z Ostrowa Wielkopolskiego 1:0. Jedyną bramkę strzelił Dawid Lisek.

Spotkanie  z Ostrovią Ostrów Wlkp. odbędzie się w niedzielę 15 listopada o godzinie 13:00 na stadionie w Ostrowie Wielkopolskim.

 

Najnowsze aktualności

  • 26.08.2012

    Zakończyła się 4. kolejka III ligi

    Zakończyła się czwarta kolejka rozgrywek o mistrzostwo III ligi. W jedynym niedzielnym meczu Polonia 1912 Leszno bezbramkowo zremisowała na własnym boisku z Pogonią Mogilno.

  • 26.08.2012

    Polonia II Środa - Szturm Junikowo Poznań 6:1

    Wysokim zwycięstwo zanotowały dziś rezerwy Polonii Środa Wielkopolska, które na własnym boisku w meczu klasy A pokonały Szturm Junikowo Poznań 6:1 (2:1). Wynik spotkania powinien być co najmniej dwucyfrowy bowiem poloniści cztery razy trafiali w słupek bramki rywali oraz niewykorzystani kilku stuprocentowych sytuacji.

  • 26.08.2012

    Statystyki z meczu Luboński KS - Polonia

    Poniżej przedstawiamy statystyki z wyjazdowego meczu Polonii Środa Wielkopolska przeciwko Lubońskiemu KS Fogo Luboń. Mecz mimo wielu sytuacji strzeleckich stworzonych przez średzian zakończył się bezbramkowym remisem.

  • 26.08.2012

    Znamy zwycięzcę konkursu

    W sobotnim meczu trzeciej ligi Polonia Środa Wielkopolska bezbramkowo zremisowała z Lubońskim KS Fogo Luboń. Taki wynik spotkania typowało dwóch uczestników naszego konkursu. Po dokonaniu losowania zgodnie z regulaminem wyłoniliśmy zwycięzcę, którym został Pan Krzysztof Sarnowski.

  • 26.08.2012

    Trampkarze najlepsi w Kórniku

    Drużyna trampkarzy KS Polonia Środa Wlkp., uczestniczyła w sobotę w ósemkowym turnieju, który odbył się na stadionie Kotwicy Kórnik. 

  • 25.08.2012

    Wyniki sobotnich meczów 2. kolejki klasy A

    Rozpoczęła się druga kolejka rozgrywek o mistrzostwo poznańskiej klasy A grupy I. W sobotnich meczach Pelikan Niechanowo pokonał na wyjeździe Przemysława Poznań 3:2, a Zawisza Dolsk zwyciężyła na własnym terenie GKS Gułtowy 3:1.

  • 25.08.2012

    Wyniki sobotnich meczów 4. kolejki III ligi

    Trwa czwarta kolejka III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Do największej sensacji doszło w Wągrowcu, gdzie miejscowa Nielba została rozgromiona przez Ostrovię 1909 Ostrów 5:0. Ciekawie było również w Świeciu, gdzie Wda do 79. minuty prowadziła 2:0 by ostatecznie zremisować z Sokołem Kleczew 2:2.

  • 25.08.2012

    Galeria: Luboński KS Luboń - Polonia Środa

    Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z dzisiejszego meczu czwartej kolejki trzeciej ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej pomiędzy Lubońskim KS Fogo Luboń, a Polonią Środa Wielkopolska.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.