21.09.2015
Na siódemkę z Kotwicą (2003)Kotwica Kórnik to niedzielny rywal Polonii Środa z trzeciej kolejki rozgrywek w kategorii Młodzik starszy (2003). W tym spotkaniu nasi przeciwnicy byli gospodarzem i przywitali nas na bocznym boisku Kotwicy. Spotkanie zaplanowane było na godz. 11:00 i też punktualnie arbiter tego spotkania dał sygnał do rozpoczęcia meczu w którym faworytem była średzka Polonia. Obie drużyny przed tym meczem miały komplet zwycięstw, a więc był to mecz o samodzielny fotel lidera.
Polonia ten mecz zaczęła zbyt pewnie i mimo, że przewaga w posiadaniu piłki była po naszej stronie to piłkarze Kotwicy stawiali spory opór w przedostaniu się naszych piłkarzy pod pole karne gospodarzy. Dopiero w 5 minucie piękna akcja naszych piłkarzy przyniosła pierwszą bramkę. Akcja zaczęta została na środku boiska po przejęciu piłki i zagranie na lewą stronę do Kacpra Cyki, ten balansem ciała zmylił rywal i wycofał piłkę do Adama Rozwory, który bez przyjęcia dorzucił futbolówkę w pole karne na wbiegającego Witka Moroza, a ten z wyskoku wewnętrzną częścią stopy skierował piłkę do bramki i dał prowadzenie dla Polonii. W 14 minucie było już 2:0 dla polonistów, a bramkę zdobył Kacper Cyka który wykorzystał błąd golkipera z Kórnika. Dziesięć minut później znów do bramki naszych rywali trafił Kacper Cyka, tym razem wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego. W między czasie wynik mógł podnieść Dawid Litke, ale nie wykorzystał on dwukrotnie sytuacji sam na sam z bramkarzem, oddając strzał wprost w bramkarza, a w 27 minucie ten sam zawodnik nie trafił do pustej bramki z najbliższej odległości po podaniu Kacpra Cyki. Przed przerwą na listę strzelców wpisał się jeszcze Marcel Scholz, który odebrał piłkę w bocznym sektorze i ścinając w kierunku bramki znalazł się przed bramkarzem, a obok wspierał go Kacper Cyka i Dawid Litka, a wiec miał dwie możliwości podania, ale Marcel zdecydował się sam zakończyć tą akcję i strzałem po krótkim słupku zdobył czwartą bramkę dla Polonii. Sędzia nie pozwolił już wznowić gry od środka, tylko zaprosił piłkarzy na przerwę. Polonia Środa do przerwy prowadziła 4:0.
Po zmianie stron i kilku roszadach w składzie, poloniści ruszyli na drugą cześć meczu w której także mieli przewagę, ale widać było po gospodarzach, że chcieli zdobyć bramkę honorową, ale podobnie jak w pierwszej połowie Wiktor Król, tak samo i w drugiej części meczu Sebastian Łopatka, doskonale spisywał się między słupkami Polonii, kilkukrotnie interweniując. W 32 minucie swoją trzecią bramkę w tym meczu zdobył Kacper Cyka, wychodząc sam na sam z bramkarzem, zmieniając wynik na 5:0 dla Polonii. W składzie Polonii dochodziło do kolejnych zmian i gra robiła się bardziej wyrównana. Dopiero w 53 minucie kibice obejrzeli kolejną bramkę, tym razem autorstwa Adriana Cukrowskiego. Adrian wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego, wykonanego przez Igora Motyla. Polonia prowadzi 6:0. Na trzy minuty przed końcem, swoją pierwszą bramkę w barwach Polonii zdobył Wiktor Piotrowski, który do ekipy Polonii dołączył w ubiegłym tygodniu, przechodząc do naszej drużyny na roczne wypożyczenie z Orlika Miłosław. Bardzo udany debiut, a na dodatek bramka ta była prezentem urodzinowym Wiktora, gdyż w tym dniu obchodził swoje dwunaste urodziny.
Kilka minut później sędzia zakończył spotkanie w którym Polonia Środa pokonała gospodarza 7:0.
Polonia z kompletem zwycięstw prowadzi w tabeli, a następny mecz rozegrany zostanie w Środzie, 27 września o godzinie 11:00 z Avią Kamionki. Ostatni raz z Avią, nasi piłkarze rywalizowali jesienią w sezonie 2013/14, wtedy Polonia wygrała oba spotkania z łącznym bilansem bramkowym 34:5.
Polonia wystąpiła w składzie W. Król, M. Kościelniak, J. Kasprzyk, F. Półrolniczak, A. Rozwora, W. Moroz, S. Kornaszewski, D. Litke, K. Cyka, S. Łopatka, M. Dolata, A. Cukrowski, K. Tycner, I. Motyl, W. Piotrowski, J. Szymczak, M. Scholz
Najnowsze aktualności
-
20.01.2026
MMP U-17 w futsalu: Polonia poznała rywali i terminarz! (2009/2010)
Polonia U-17 poznała rywali na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w futsalu! Trzeci rok z rzędu nasz zespół będzie rywalizował z Rekordem Bielsko-Biała, który będzie gospodarzem turnieju, a także z Okocimskim KS Canpack Brzesko oraz AP Kowale/UG Gdańsk. Turniej zostanie rozegrany w dniach 6-8 lutego. Opublikowany został już także terminarz rozgrywek, który prezentujemy poniżej.
-
19.01.2026
HPP: Polonia nie awansowała do turnieju finałowego (2013)
Zespół Polonii 2013 zakończył udział w tegorocznej edycji Halowego Pucharu Prezesa. Poloniści zakończyli zmagania w grupie mistrzowskiej na 3. miejscu za plecami APR Lampart Jarocin i Zjednoczonych Września, które uzyskały awans do turnieju finałowego.
-
19.01.2026
Futsal: Polonia U-17 awansowała na Młodzieżowe Mistrzostwa Polski! (2009/2010)
Polonia 2009/2010 wygrała sobotni turniej III fazy eliminacji i awansowała na turniej finałowy Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-17 w futsalu! W hali Kobra Arena nasz zespół wygrał wszystkie mecze, a kluczowe okazało się zwycięstwo w trzecim meczu z KS Gniezno, kiedy to Mateusz Fórmaniak zapewnił zwycięstwo 2:1 strzelając gola trzy sekundy przed końcową syreną. Do finałów, które zostaną rozegrane 6-8 lutego w Bielsku-Białej, awansowały również Jantar Ustka i KS Gniezno.
-
17.01.2026
Sparingowa wygrana z Legią
W pierwszym meczu towarzyskim tej zimy piłkarze Polonii Środa udali się do Książenic na pojedynek z zespołem do lat 19 Legii Warszawa. Spotkanie odbyło się na boisku ze sztuczną nawierzchnią pod balonem.
-
17.01.2026
Nowy etap w Polonii Środa Wielkopolska
Z radością informujemy, że Marcin Grabowski, dotychczasowy trener naszej Akademii, dołącza do I zespołu Polonii Środa Wielkopolska w roli trenera przygotowania motorycznego.
-
17.01.2026
Michał Walczak w Polonii Środa na dłużej!
Z radością ogłaszamy, że Michał przedłużył kontrakt z Polonią Środa Wielkopolska, który będzie obowiązywał do 30 czerwca 2027 roku. Jego determinacja i zaangażowanie na boisku są nieocenione, a obecność Michała w drużynie to ogromny zastrzyk doświadczenia i jakości.
-
17.01.2026
Jakub Wilczyński zawodnikiem Polonii Środa
Walcząca o awans do drugiej ligi Polonia Środa Wielkopolska mocno rozkręca się na rynku transferowym. Tym razem nowym graczem klubu ze Sportowej 12 został napastnik Jakub Wilczyński.
-
12.01.2026
HPP: Polonia rywalizuje w grupie mistrzowskiej (2013)
W niedzielę zespół Polonii 2013 rywalizował w pierwszym z dwóch turniejów grupy mistrzowskiej strefy konińskiej o Halowy Puchar Prezesa Wielkopolskiego ZPN. Poloniści w pięciu spotkaniach odnieśli trzy zwycięstwa i zajmują trzecie miejsce ze stratą jednego punktu do dającego awans drugiego miejsca. O awansie do finałów wojewódzkich zdecydują sobotnie zmagania we Wrześni.

























































